Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który z tych kotłów pelletowych 8 kW polecacie?


Yoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przede mną wymiana kopciucha na inne źródło ciepła. Analizując różne opcje postawiłem na zakup pieca na pellet. Mam do ogrzania 60 m2, 6 grzejników i podłogówkę. Nie grzeje wody użytkowej. Dom ocieplony. Chciałbym wykorzystać istniejącą otwartą instalacje CO po kopciuchu (z kilkoma niezbędnymi zmianami) i zainstalować piec pelletowy o mocy 8kW. Interesuje mnie piec prosty, niezawodny, w miarę nie upierdliwy (gdy jestem w trasie musi obsłużyć go żona). Ilość spalanego pelletu jest sprawą drugorzędną, aczkolwiek miło jest spalić mniej. Z przeglądu ofert i wątków na forum wytypowałem trzy piece.  

1. PellPal 8kW SLIM - lub z bocznym koszem na pellet

2. SZTOKER BIO 8 KW QPELL

3. PEREKO QMPELL EVO 8 kW - ten ostatni zdaje się występować w dwóch wersjach, różnią się chyba palnikiem i sterowaniem :

    - https://allegro.pl/oferta/kociol-na-pellet-qmpell-8-kw-sterownik-ecomax-910-plum-pereko-piec-pelet-15523898109

   - https://allegro.pl/oferta/kociol-piec-na-pelet-pereko-qmpell-evo-8-kw-13684627425?reco_id=c87a5d77-6866-11ef-84de-4ae4e7f9a535&sid=662c7a15915b4ff7cbe3591dc77c5ba25a9c6e61630a3346ef7abf0742c8b1f5
 

Czy mógłbym prosić o wasze opinie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na pereko po długich poszukiwaniach opini itp 12kw qmpell ale jeszcze nie podłączony więc tylko z opini innych

 

I jeszcze

 

PEREKO QMPELL EVO 8 kW i PEREKO QMPELL 8 kW to dwa różne modele pieców na pellet od firmy PEREKO, które różnią się kilkoma istotnymi cechami:

1. **Technologia spalania**: Model EVO (EVO 8 kW) zazwyczaj wykorzystuje bardziej zaawansowane technologie spalania, które mogą poprawiać efektywność energetyczną oraz zmniejszać emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Może to obejmować lepszą modulację mocy, co pozwala na bardziej efektywne dostosowanie pracy pieca do bieżących potrzeb cieplnych budynku.

2. **Sterowanie i automatyka**: EVO może mieć bardziej zaawansowane systemy sterowania, umożliwiające łatwiejsze i precyzyjniejsze zarządzanie pracą pieca. Może to obejmować lepsze panele sterujące, możliwość sterowania zdalnego (np. przez aplikacje mobilne) oraz automatyczne systemy czyszczenia.

3. **Efektywność energetyczna**: Piece z serii EVO mogą mieć wyższą efektywność energetyczną, co oznacza, że potrafią lepiej wykorzystywać paliwo (pellet) do produkcji ciepła. Jest to często osiągane poprzez lepszą konstrukcję wymiennika ciepła oraz optymalizację procesu spalania.

4. **Materiały i konstrukcja**: Seria EVO może wykorzystywać bardziej zaawansowane materiały, które mogą wpłynąć na trwałość i wytrzymałość pieca, a także na łatwość jego konserwacji.

Podsumowując, główne różnice pomiędzy PEREKO QMPELL EVO 8 kW a PEREKO QMPELL 8 kW zazwyczaj dotyczą technologii spalania, systemów sterowania, efektywności energetycznej oraz zastosowanych materiałów. Wybór pomiędzy tymi modelami powinien zależeć od indywidualnych potrzeb użytkownika, takich jak poziom automatyzacji, efektywność energetyczna i budżet.

Edytowane przez Alfredg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AlfredgA tak poza sieczką reklamową to czym się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alfredg napisał(a):

Wnioskuję z tej sieczki gpt jest po prostu lepszy nie wiem jak działa ten bez Evo ale widziałem i czytałem że jest dobry więc wybrałem Evo

Wrzuć przekroje i zdjęcia wnętrza obu  to forumowicze powiedzą Ci czy " jest lepszy" i dlaczego?  i czy ta " lepszość" nie wynika z kampanii reklamowej. Zasada działania i zdjęcia z wnętrza z wymiarami to podstawa. Dla niektórych fordel reklamowy jest podstawą  decyzji zakupu, a potem płaczą.

Jak wrażenia z użytkowania? Szybkość nagrzania chałupy, temperatury spalin, zużycie opału w stosunku do wcześniejszego kotła i jakiego?

@Tuptus nie widzę nic co mogło by mnie zachwycić w tym kotle ( może prowizja za jego sprzedaż). Może mnie oświecisz?  

Cykliczne podawanie paliwa w kotle górno spalającym bez zgazowania paliwa - tak to widzę. Może osłony z szamotu trochę poprawią spalanie, ale nadal jest to kocioł górnospalajacy ( gorszy od dolniaka z zgazowaniem).

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze były SztokerBio i Qmpell. Konstrukcyjnie proste, ale jeszcze ze szczątkami paleniska ekogroszkowego. Sztokerabio zbadano powtórnie, jak weszły nowe wymogi, qmpell zmienił się w evo.
Sztokera da się przerobić na groszkowy, z tyłu ma zaślepkę i da się zasadzić ślimak oraz kosz. Evo to wg mnie ominięcie praw patentowych i rozwiązań, ale nadal z wyglądu podobny, tyle,że z ceramika, na którą ja bym uważał.

PellPal jest zmodyfikowany mocniej pod pellet i ma lepszą komorę dopalającą, zlikwidowano szczątki paleniska groszkowego, skoncentrowano się na pellecie.
Bardzo prosta, łatwa w obsłudze konstrukcja. Pyły<20, zbadany wg nowej normy PN-EN 303-5:2021 z nowymi dokumentami.

Model 8kW występuje w dwóch wersjach tj kosz na górze jak mało miejsca lub większy kosz z większym zasypem stawiany z boku
Ma tez dwa poziomy wyposażenia z podstawowym i prostym sterownikiem oraz wersję z kolorowym z obsługa jednej pompy więcej, strefami, wykresami pracy czy pogodowym sterowaniem mieszacza.
Do obu istnieją podobne dodatki tj. moduł obsługi drugiego układu z mieszaczem (większe obiekty i moce), moduł internetowy WiFi z czujnikiem tlenku węgla, panel firmowy radiowy lub panel firmowy przewodowy (przewodowy na kolorowym wyświetlaczu, dla podstawowego sterownika zyskujemy m.in. wykresy pracy)

Krótko mówiąc polecam PellPal 8kW, jak masz miejsce z bocznym koszem
Pellpal 8kW – Lista ZUM KB-201608

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.