Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od jakiegos czas mam problem z przepuszczajacym zaworem w zbiorniku ciśnieniowym CWU. Bojler ogrzewany z pieca weglowego, i caly czas puszcza po kropelce wody ... a gdy jest pobór cieplej wody to puszcza bardziej. Ciśnienie w ukladzie ok 1.6 bar, po calym dniu mam pol wiadra wody. Czy przyczyną moze być juz sparciała uszczelka w tym zaworze cisnieniowym? 

Opublikowano

Zrób zdjęcia z czego to kapie albo lepiej to opisz?

Opublikowano

To jest zawór bezpieczeństwa. Jak z niego kapie to albo jest przekroczone ciśnienie 6bar, albo jest uszkodzony. Możliwe że jakiś syf wpadł na uszczelkę w efekcie będzie kapać.


Opublikowano

To zawór bezpieczeństwa - masz albo złe ciśnienie wstępne w tym szarym naczyniu, albo ZB się zabrudził np piaskiem i puszcza po kropelce.

Inna możliwość , że ZB stracił swoje parametry i jest do wymiany.

Opublikowano

Gdzie ten wentyl w naczyniu znajde? U gory jest taki plastik - czapka, ktorym idzie kręcić ale nic sie nie dzieje. W tym zaworze bezpieczenstwa tez palcem kopałem ale nic sie nie dzieje, tylko ze spocony i delikatnie mokry co jakis czas puszcza krople. Ciśnienie na manometrze z pieca 1.4 do 1.5 bar. Wszystko w układzie zamknietym, wiec i takie cisnienie powinno isc na bojler tak? Woda zimna z sieci mam na cisnieniu 4 bar. 

Ewentualnie jak to wyczyścic? Trzeba całe zdemontować? I wode spuscic z baniaka ? 

Opublikowano

Zdejmij czarny kapturek z góry naczynia przeponowego. Pod nim jest wentyl.

Opublikowano (edytowane)

Coś chyba mylisz po pojęcia.Niemożliwe aby ciśnienie na CWU było tylko 1,5bar przy ciśnieniu w sieci rzędu 4bar Ten manometr co na nim pokazuje 1,5bar to ciśnienie w obiegu grzewczym.Czy to naczynie na zdjęciu jest zamontowane na zasilaniu z sieci zimnej wody do zasobnika CWU?Coś kolor jego mi nie pasuje,zazwyczaj do CWU są białe lub niebieskie.Niby zawór 6bar to powinno być naczynie CWU.Jeżeli tak to  jak sugerowałem wcześniej sprawdź czy przypadkowo nie leci z zaworka woda.Jezeli nie to należy sprawdzić ciśnienie wstępne w naczyniu,powinno być o 0,2bar niższe niż ustawione na reduktorze ciśnienia czyli w twoim przypadku 3,8bar.Przy sprawdzaniu ciśnienia wstępnego nie może być ono pod ciśnieniem z sieci.W przypadku braku ciśnienia można uzupełnić je do wymaganej wartości dopompowujac powietrze kompresorem przez wspomniany zaworek. Nie mówię że akurat naczynie jest odpowiedzialne za kapiący ZB ale to jedna z przyczyn

Edytowane przez Uzytkownik2
Opublikowano

@Uzytkownik2 nie przeczytałeś wszystkich odpowiedzi że zrozumiem. Gdyby nie post nr 7 to też bym tak napisał jak i Ty.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.