Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Używane panele FV


Rekomendowane odpowiedzi

To tak jak z używanymi autami. Cos za coś.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest wolna powierzchnia na montaż, to sam przelicz jaki będzie koszt pozyskania 1kWp. Degradacja takich paneli jest jeszcze znikoma, chyba że występują w oferowanych panelach jakieś wady produkcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PredatorC napisał(a):

Witam 
Co sądzicie na temat używanych paneli FV ??? 
230 wat można kupić za 75zł 

 

Czy warto ? wątpię bo ostatnio jinko 400 watowe po 260 zł brutto widziałem na alegro.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba przeliczyć koszt zakupu kWp i teraz jest chyba ostatni moment na pozyskanie nowych paneli w takich cenach. Taniej raczej nie będzie. Sam wezmę chyba jeszcze parę płyt na off-grida. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miejsce na 8 paneli pionowo 440W (lokalizacja mocno średnia, lato zacienione, zima tak sobie, ale trochę słońca jest), tylko co ja mam z nimi zrobić? Zaproponujcie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carinus napisał(a):

Jeżeli jest wolna powierzchnia na montaż,

Panie u mnie tyle placu, że elektrownie solarną można stawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Nie wiem czy ktoś tu na forum to już wstawiał ,ale moim zdaniem dzięki tej nowości obecne ceny paneli spadają w dół.

I warto się zastanowić czy kupować krzemowe czy zaczekać i kupić nowsze.

https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/fotowoltaika-krzemowa-to-przezytek-nowe-panele-z-polski-z-pierwszym-na-swiecie/fpz8w0n

pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze te ze sprawnością około 27-28 będą u nas w PL prawdopodobnie dopiero gdzies w 2027 roku bo najpierw Chiny potem reszta a zapasy obecnych są i tak już ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 20:19, plasticfun napisał(a):

warto się zastanowić czy kupować krzemowe czy zaczekać i kupić nowsze

Te obecne panele pójdą  w odstawkę, bo ogniwa perowskitowe są  bezkonkurencyjne - drukowane na folii dają więcej możliwości taniego ich montażu (bez dziwnych firm i domokrążców) i dużo wydajniejsze niż obecne na rynku. Możesz sobie okleić/obłożyć chałupę taką folią ( bez stelaży na dachu) łącznie ze ścianami. 

Trzeba trochę poczekać, fabryka jest we Wrocławiu - nie w Chinach, więc z dostępnością i kosztami transportu nie powinno być problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekaj cierpliwie. Tylko nie zdziw się jaka będzie cena na początku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to nie była tylko szumna zapowiedź i porażka na miarę grafenu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piecuch19 napisał(a):

Te obecne panele pójdą  w odstawkę, bo ogniwa perowskitowe są  bezkonkurencyjne - drukowane na folii dają więcej możliwości taniego ich montażu (bez dziwnych firm i domokrążców) i dużo wydajniejsze niż obecne na rynku. Możesz sobie okleić/obłożyć chałupę taką folią ( bez stelaży na dachu) łącznie ze ścianami. 

Trzeba trochę poczekać, fabryka jest we Wrocławiu - nie w Chinach, więc z dostępnością i kosztami transportu nie powinno być problemu. 

Nie chcę cie martwić ale perowskit ma tę wadę że jest bardzo ale to bardzo nietrwały i nie da się ich ot tak wszędzie dawać , one mogą gdzies na słupach itp na jakis czas ale puki co to 3 lat nie są w stanie wytrzymać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.