Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tech i-1 zabezpieczenie powrotu


michwol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zawór trójdrożny z pompą na powrocie, sterownik zaworu tech i-1.

Kocioł atmos 27kw,

Ustawiłem ochronę powrotu na 70, przerwa pomiaru co 2min. Reszta bez zmian.

Niby utrzymuje temeraturę na tym poziomie ale problem polega na tym że jak Kocioł się rozchula to zawór zaczyna się przymykać i Temp. Powrotu spada nawet do 65, z czasem się normuje ale to za dwie godziny jak już planie zbliża się do końca.

Zmniejszenie przerwy pomiaru nic nie dało bo zaczyna zamykać co chwilę zanim czujnik temperatury zaczyna reagować i też skacze temperatura, raz w jedną raz w drugą.

Moim skromnym zdaniem to zawór powinien reagować już przed zbliżanej się temperatury zadanej i wtedy by nie było takich wachań temperatury.

Czy macie jakieś doświadczenia jak można opytamlnie najlepiej ustawić ten sterownik aby wmiarę utrzymywał stabilnie tą temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz prawidłowo ustawić czas otwarcia zaworu. Jak będzie źle dobrany czas, to może fiksować. Jak to jest prawidłowo ustawione, to jeszcze jest histereza do regulacji. Jak będzie za duża, to będą duże opóźnienia, jak za mała, to zawór będzie "szalał". Musi też być ustawione minimalne otwarcie, aby nie wyłączyła się pompa, chyba że chcesz wyłączać pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas otwarcia mam dobrze ustawiony, na 120, tak jak na sterowniku podają, ustawiał już ktoś ten sterownik, może ma już kotoś gotowe ustawienia, już spędziłem kilka dobrych godzin, i nie mogę dojść do ładu, niby działa ale to nie jest to, jak się rozchula piec do 82 to zaczyna przymykać zawór i zamyka aż do 74, staram się opóźnić sprawdzanie Temp. Ale wtedy znowu zanim zacznie zamykać zawór to Temp leci do 85.

Ciężki temat, nawet serwisant z tech odpisał kombinować z ustawieniami, wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar temperatury co 1 minuta jest jak najbardziej odpowiedni( przynajmniej u mnie) skok jednostkowy przy takich temperaturach może zostać fabryczny chyba 5% aby jeszcze bardziej spowolnić  można i 3%. A chyba najważniejsze to minimalne otwarcie i znowu fabryczne 5% jest za małe min 15% do 20% w zależności jak temperatura na instalacje. Nie zachodzi prawie całkowite zamknięcie a później nadrabianie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. To na co siłownik zaworu puszcza zadaną temperaturę ? Na powrót ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens aby była załączona ochrona powrotu skoro temperaturę powrotu realizuje siłownik zaworu.( Czy to są osobne funkcje, czy siłownikiem steruje ta ochrona powrotu). Wyłącz tą funkcję i sprawdź jak się będzie zachowywać instalacja.

Nie rozumiem tego odcięcia na 0 . Pompa kotłowa powinna chodzić cały czas. Odcięcie na 0 powoduje brak mieszania temperatury od dołu i skutek tego taki że temperatura kotła nadmiernie rośnie. Przecież im wyższa temperatura powrotu ten lepiej.

Wychodzi na to że jest określona min i max temperatura powrotu więc max powrotu to powinien być max kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dałem pewne sugestie, sprawdzić musisz sam. Tj ustawienie temperatur,minimalnego otwarcia, pracy pompy kotłowej. Instalator powinien cię poinformować o zastosowanych rozwiązaniach i sposobie regulacji i sterowania instalacją, bo może się okazać że problem leży gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.