Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet gold czy silver pro 20 a może viessmann


ZCH72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wymieniam stary piec na ekogroszek taurus na gazowy.

Dom to 117m ocieplony, dół podłogówka plus dwa grzejniki a góra 4 grzejniki. instalacja pex

Na starym piecu mam to tak ustawione że na piecu temp.60st a w instalacje po przez zawór trójdrożny idzie od 40 - 45 st w zależności od temperatury zewnętrznej.

To mi wystarczało żeby w domu mieć 22st.

Teraz przyszedł czas na gazowy .

Termet gold plus 20  jednofunkcyjny plus zasobnik ok 6700zł

Termet silver pro 20 plus zasobnik ok 6000zł- instalator montuje go teraz  u kolegi ,nowy dom ,sama podłogówka

A może VITODENS 100-W 19KW + 100L VITOCELL 100-W VIESSMANN -zamontowali go rok temu u sąsiada i u koleżanki domy też z instalacją mieszaną, montowała lokalna firma ,serwis na miejcu tego po negocjacjach mogę dostać z zasobikiem  za niecałe 8000zł

Minusem viessmana jest to że nie mogę do niego zainstalować grzałki ,którą chciałbym używać latem ,do termetów zasobnik bym dobrał z grzałką .

Gdy kupowałem taurusa  za 6000zł wszyscy kupowali klimosza za 8000zł ,taurus chodzi 13lat bez usterki ,u kolegi i koleżanki w klimoszach w tym czasie padły  sterowniki , ślimaki  i inne drobne rzeczy. także droższe też się psują.

Który z tych kotłów  do mojej instalacji był by najlepszy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobre doświadczenia z Termet Ecocondens Gold Plus, sporo zamontowanych, nigdy nie miałem negatywnych uwag co do działania. Weź pod uwagę, że serwis i części też masz znacznie tańsze do Termeta.

Jeśli nie robisz pełnej automatyki i 2 osobnych obiegów grzewczych, to ten Termet będzie działał dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , a brać golda czy tego nowszego silvera pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vitodens od 2015 roku. Poszła elektronika. Koszt nowej 2000PLN, ale trafiłem na dobrego serwisanta i powiedział że znajomy elektronik to naprawia za 100PLN. Wybór oczywisty. 🙂 Padła pompa obiegowa (elektronika). Wymieniłem sam korpus. Pasował od Vailanta. Kosztu nie pamiętam, więc było tanio. Jakbym chciał wymienić na nową pompę, to też cena kosmos. Poza tym zawalony wymiennik płytowy od CWU, ale to Cię nie dotyczy. Przeglądów corocznych nie robię, może tu jest przyczyna tych awarii. Reasumując tragedii nie ma, jak trafisz na ogarniętego serwisanta. Jak trafisz na wymieniacza podzespołów, to można popłynąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wacio1067.

Teraz po tych 8 latach pracy vitodensa  brałbyś jeszcze raz to samo czy coś innego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Dom kupiłem z kotłem. Chcę odejść od gazu całkowicie, ale sytuacja jest jaka jest. Jedno wiem na pewno. Jakbym budował, to zrobiłbym izolację od gruntu na wyrost i spuchliznę. Normy są normami, a jednak czuć że izolacja mogłaby być lepsza.

Co do obecnego kotła, to ja nie robiłem przeglądów i miałem teoretycznie dość drogie awarie. Awarie usunąłem bardzo tanim kosztem. Z racji tego że mieszkam w szeregówce, to mam porównanie do sąsiadów. Oni robią przeglądy co roku, a nawet częściej i nie mają awarii. Ja za awarie zapłaciłem powiedzmy 500 złotych, plus przeglądy przy okazji awarii 700 złotych. Oni za przeglądy zapłacili 2800 złotych. Sam czyściłem dwa razy wymiennik płytowy. Serwisant powiedział że wymiennik jest do wymiany i następnego czyszczenia nie przeżyje. CWU była coraz mniej komfortowa, aż pewnego razu jej zabrakło. Zanim zdecydowałem się na zakup nowego wymiennika postanowiłem go wyczyścić. Było to bardzo brutalne co z nim zrobiłem. Soda, kwas, młotek drewniany, drutowanie w środku, ciśnienie z kompresora. O dziwo przeżył i grzeje od dwóch lat. Teraz się boi zapchać.  🙂 Problemy z wymiennikiem to kwestia wody, więc się tym nie sugeruj.

Jeszcze jedno dodam. Kocioł przeżył uderzenie pioruna w dom. Inne poległy.

Edytowane przez wacio1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.10.2023 o 20:42, teres napisał(a):

Jeśli nie robisz pełnej automatyki i 2 osobnych obiegów grzewczych, to ten Termet będzie działał dobrze.

Witam, właśnie dostałem ofertę z tym termetem i w pakiecie mam 2 osobne obiegi grzewcze, na górę i dół, Podłogówka po całości, dom 130m. Odradzasz? W ogóle zastanawiam się czy warto robić dwa obiegi, czy ekonomicznie jest sens czy może lepiej przykręcić podłogówkę niż robić montaż dwustrefowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinek00 .Z tymi dwoma obiegami to ci nie doradzę , trzeba pytać bardziej doświadczonych w tym temacie. Co do kotła to kupiłem silvera pro 20 , użytkuję go 1msc  Co mogę powiedzieć, Uruchomienie robił serwisant termetu , większość ustawień to fabryczne, zmniejszenie mocy maksymalnej ,analiza spalin. Przed świętami zaczęły się problemy z odpalaniem gazu . Prawdopodobnie ustawienie gazu lub elektroda zapłonowa  Serwisant  nie zmniejszył mocy minimalnej, fabrycznie 4.8 kw dzwoniłem do niego ale nie odbierał zostawiłem to na po świętach a sam zmniejszyłem  moc na minimum 3,8 kw przy której piec się nie wyłącza tylko moduluje i działa  ale problem nie rozwiązany, Do serwisanta jeszcze zadzwonię ze dwa razy jak nie odbierze będę dzwonił do Termetu niech kogoś przyślą , Problem nie jest tylko u mnie , kolega ma ten sam piec i ten sam problem. Ja mam gaz ziemny on ma propan butan ,więc to nie wina gazu. Jeszcze go testuję ze sterownikiem .U mnie jest instalacja mieszana część podłogówka część grzejniki .Jak zostawiłam sterownik w pomieszczeniu z podłogówką  to w pomieszczeniach z grzejnikami robiło  się zimno , bo podłogówka ma dużą bezwładność i pomieszczenie wolniej stygnie .Przy ustawieniu temp 21,5 stC na dzień i 20stC na noc, kocioł nie pracował całą noc  bo temperatura w tym pomieszczeniu spadła właśnie do 20stC a w innych z grzejnikami rano było chłodno , także muszę jeszcze trochę pokombinować po przenosić sterownik .Zużycie gazu  przy temp 0 do -3 to 5 -6 m3,  a  przy -12 to już 10m3 .Tak to wygląda  u mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 00:54, Marcinek00 napisał(a):

Witam, właśnie dostałem ofertę z tym termetem i w pakiecie mam 2 osobne obiegi grzewcze, na górę i dół, Podłogówka po całości, dom 130m. Odradzasz? W ogóle zastanawiam się czy warto robić dwa obiegi, czy ekonomicznie jest sens czy może lepiej przykręcić podłogówkę niż robić montaż dwustrefowy.

Ja odradzam, osobno rury na górę i dół możesz wyprowadzić. Ale ja bym to połączył w jeden obieg + koniecznie sterowanie pogodowe i będzie Pan zadowolony. Zrobisz jeszcze małe poprawki na rozdzielaczach i będzie "igła".

PS. przydałby się do tego jeszcze sterownik z obsługą Opentherm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teresDzięki, ja zrezygnowałem z rozdzielacza (koszt ponad 4k) i będę mial właśnie tak jak mówisz. Przy okazji, masz może jakąś opinię o zbiorniku cwu avc nierdzewnym, zbiornik w zbiorniku? Myślałem o joule, monter zaproponował avc.

Edytowane przez Marcinek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.