Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co mozna zrobić z majstrem, który nie wywiązał się z terminu.


kaz

Rekomendowane odpowiedzi

Docieplenie domu miało być wykonane do 06 2023.

Do dnia dzisiejszego majster jeszcze nie skończył. Opóźnienie niedługo będzie  5 miesięcy po terminie.

Przywiduję jeszcze co najmniej 2-3 tyg. i to nie wiadomo. Robili jakby chcieli a nie mogli. Pismo z ponagleniem i wezwanie do zapłaty kary umownej wysłane ponad 1,5 m-ca temu.

Kary umownej nie zapłacił.

Odezwał się dopiero w ostatni dzień terminu z pisma, ok. 2.10 , i mimo upływu terminu dodatkowego na dokończenie i otrzymał jeszcze 14 dni. Po zagrożeniu wypowiedzeniem umowy zaczęli robić.

Ostatnio rzecznik konsumentów  równie z wysłał mu pismo z prośbą o wyjaśnienie.

Co można teraz z nim zrobić, domagać się jakiejś rekompensaty czy coś podobnego?

Umowy teraz za bardzo nie chcę wypowiadać - skomplikowana sprawa.

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrącisz mu przy wypłacie karę umowną.

Możesz wytknąć mu wszystkie błędy które popełnił i zmuszać do usunięcia, pod groźbą braku zapłaty.

 

Generalnie budowlańcy to ciężki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z potrącaniem problem i raczej nie będę miał możliwości, bo:

- zadatkowano już ok. 60% i  ja nie będę mu ani złotego płacił,

- reszta sumy ok. 40% zapłacona będzie po wykonaniu, przez urząd.

Dlatego to skomplikowane trochę.

Jedyne co będę mógł to opóźnić wypłatę reszty do czasu poprawienia błędów, jednak też mam wyznaczony czas na rozliczenie, a gotówki nie będę mógł mu potrącić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś w kropce. Dopilnuj chociaż, żeby to zrobił porządnie. 

PS Może poświęć 100zł na poradę prawną.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnuję jak mogę, tak już niby w żartach, wyrażają niezadowolenie co staram się natychmiast grzecznie zbijać.

Jeśli tylko nie udało im się ukryć wady musieli poprawiać.

Drogę prawną właśnie zacząłem

Dzięki @o6483256 za zainteresowanie i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz im grzecznie wytłumaczyć, że jak nie wyrobią się w czasie, to przepadnie dotacja i 40% pójdzie im koło nosa. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można to 40% zablokować w urzędzie - że źle, że ..........

Jak się chce coś utrącić to zawsze można, tym bardziej że urząd do wypłaty tych 40% będzie potrzebował twojego potwierdzenia.

Tak dotychczas było, nie wiem czy stara/ustępująca władza tego nie zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wacio1967ja będę miał problemy (urząd ma to w ....)  a za wykonaną robotę będę musiał rozliczyć się z majstrem i urzędem

@sambor - nie takie to proste, niestety zmienili, patrz wyżej, potrzebny protokół końcowy, co w wypadku wypowiedzenia umowy mogłoby być problemem, przepychanki z fakturami,  i potem trzeba by było zawierać nową umowę, nowy protokół, nowe rozliczenia itd....

To byłaby już ostateczność gdyby nie było innej możliwości o której jak widać już myślałem.

Jest to do "przeskoczenia" lecz papierologia jest okropna wtedy dlatego cisnę na zapłatę kary umownej.

Blokada/opóźnienie wypłaty to tylko jak wyżej napisałem.

Nie bez znaczenia, że również termin mnie goni -ok. 30% już wykorzystane, potem nowe majstry, nowe terminy itp.... mógłbym się nie wyrobić.

@Wello - otrzymałem faktury zaliczkowe zarówno na pieniądze wypłacone przez urząd jak i moje.

Dlatego to skomplikowane - jeśliby wypowiedzieć umowę, byłem w urzędzie i rozmawiałem o tym przypadku i mówili, że takiego jeszcze nie mieli

Były przypadki, ze urząd wypłacił zaliczki i po majstrach ślad zaginął, to dopiero problemy są.

 

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.