Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem MOSFET


Mat3o85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Posiadam piec MPM z podajnikiem na ekogroszek. Sterownik Pieca to ST 583 tech.

Błąd jaki się pojawia to Za wysoka temperatura MOSFET a pod spodem pisze PALNIK.

w nadmuchu wymieniłem kondensator i piec po włączeniu wyświetla dalej komunikat błędu.

Kupiłem na szybko nowy nadmuch i piec działa z siła nadmuchu powyżej 50% po niżej tej wartości wyskakuje błąd i piec się wyłącza. W opcji praca ręczna nadmuch pracuje z każda zadana siła nadmuchu.

proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podesłanie linku.

Ja mam inny sterownik i mam pytanie czy w moim będzie to samo do wymiany ? 

Trochę dziwne bo powyżej 50  wszystko chodzi jak gdyby nic. Myślałem ze jak uszkodzenie jest w sterowniku to by wcale nie chodził nadmuch. jeszcze raz dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam otworzyłem sterownik i posiadam troszeczkę inaczej jak we wstawionym powyżej filmie.

mianowicie Niebieski kondensator i jego trzeba przelutować, jest obok niego mala tak kropka niebieska ja tez??

Natomiast tranzystor jest osadzony w płytce czy to trzeba rozlutować czy o co chodzi ?

received_329930769702548.jpeg

received_992372188667072.jpeg

received_627578676061015.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator ten niebieski prostokątny i tranzystor. Wymień w takich samych parametrach, są opisane więc nie powinno być problemu z zakupem. Trzeba wylutować z drugiej strony płytki ale to oczywiste. Bardzo pomocny do tego odsysacz do cyny też groszowe sprawy.

Wysoka temperatura moseft palnik. A jaka jest temperatura palnika, masz możliwość odczytać jej wartość,?

Może też da się odczytać temperaturę moseftu. Sprawdź czy posiadasz menu serwisowe. W moim sterowniku takie jest i kod do niego to 2902

IMG20230917193031.thumb.jpg.8c9a611e35e4cec6758787d5940e7cc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie najgorsze jest to ze ja wyjechałem do pracy za granice i wszystko robię zdalnie.

niestety nie wejdę tym kodem do menu serwisowego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie problem. Ale zadzwonić możesz więc mam propozycję abyś wykonał telefon do serwisu tech. Tam są fajne chłopaki i dowiedz się coś więcej, tylko nie daj się pozbyć, bo najczęściej proponują przysłanie sterownika do naprawy. Parę lat temu około 300 zł. Miałem uszkodzony impulsator ten do wybierania parametrów. Wymieniłem sam za 10 zł. Mam gdzieś zapisany tel komórkowy do serwisanta jak się zdecydujesz mogę podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosić Mariusza bardzo kumaty gościu, mam nadzieję że jeszcze pracuje. Po wybraniu numeru i tak chyba zgłosi się centrala.Screenshot_2023-09-26-20-49-09-50_8ceee6849b8c4820d6837a47f7055a8f.thumb.jpg.c06a41f8ef80f24aa66c7ef4d9a8b43c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam 

Jeszcze raz dziękuje bardzo za udzielone informacje, które były bardzo pomocne i usterka została wyeliminowana.

Po wymianie tych 2 części wszystko pracuje ok

 Jeszcze raz dziękuje bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę straszny, jakiś element sterownika przegrzewa się bo tak go zaprojektowali, a zamiast poprawić wadliwy projekt to wyświetlają komunikat błędu i radź sobie kliencie jak możesz. 'Za gorący mosfet' - no super, i co teraz? Zrobić mu okłady z lodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.