Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wełna skalna Petralana Petralight - Opinie


marvel007

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Czy ktoś miał może do czynienia (ocieplał sobie lub komuś, ktoś znajomy posiada, albo z zasłyszenia) z wełną skalną polskiej firmy Petralana - Petralight 0,35 lambda na poddasze użytkowe? Mam ciekawą ofertę cenową na tę wełnę (niecałe 30zł/m2), nie ma jednak w internecie żadnych informacji o tej firmie, sprzedawca (jak to sprzedawca) zachwalał, mówił że parametrami zbliżony do Rockwoola i teraz ponoć nawet go wypiera cenowo, ma większą gęstość niż szklana, ogólnie dobre parametry, pytanie jak jest w rzeczywistości. Rockwool jest za drogi, mam ewentualnie możliwość wzięcia Paroc Ultra 0,35 lambda - w cenie 42zł/m2 - albo wełny szklane.

Proszę o informację, jeśli ktoś coś wie, dziękuję za pomoc z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci poradzić?! Weź w rękę tą wełnę i oceń organoleptycznie, czy dobrze "wygląda". Niczego innego nie jesteś w stanie sprawdzić, jedynie zaufać producentowi, że trzyma określone parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci, co chcesz usłyszeć:

 

TAK, BARDZO DOBRY ZAMIENNIK, POLECAM! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ja chcę przeczytać szczerą opinię i prawdę. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o tym produkcie ani nie słyszał o nim, tylko pisze to co ja chciałbym usłyszeć, to niech zatrzyma opinię dla siebie. Wątek jest dla osób, które słyszały cokolwiek o Petralight. Tym bardziej, że o6483256 pisałeś o sprawdzeniu wełny samodzielnie, ja niestety nie mam takiej możliwości. A wszyscy wiemy, że jakaś opinia być musi, skoro Rockwool dla przykładu jest naprawdę dobrą wełną i zbiera pozytywne opinie. Petralana jest od 2015 czy 2016 roku, więc przez te X lat powinny pojawić się jakiekolwiek opinie w internecie. A takowych nie widzę, stąd ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie przysłowie : Tanie mięso jedzą psy.

I ten temat się w to przysłowie wpisuje.

Z drugiej strony polski producent, fabryka w Bytomiu a inf mało, może się dopiero rozkręcają, albo już zwijają.

Deklaracje zgodności w necie są.

Zaryzykuj, ale potem opisz przeżycia z tą wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie chcesz parametry - masz podane najważniejszy- 0,035, a reszta w twoim przypadku jest mniej istotna.

Bierz, ja tej wełny na budowach nie widziałem, więc nic praktycznego nie powiem , sam dla siebie robiłem Isoverem z rolki, bo tylko taki był w okolicy, a nie miałem czasu biegać za innym.

Po latach widzę, że następny raz byłaby wełna w płytach.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplejsza jest ta która ma niższy współczynnik przewodzenia.

Zadam ci inne pytanie czy masz miejsce na wełnę? Jeśli masz dużo miejsca najlepiej brać dużo a taniej niż mało i najlepszej.

Dodatkowo osobiście polecam płyty PIR z folią aluminiową od środka poddasza a między krokwie tylko wełna.

Może tej zimy będę kończył poddasze to mam zamiar dać pod wełnę którą mam między krokwiami tylko płyty PIR bo są najcieplejsze i co za tym idzie trochę więcej miejsca na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.