Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wybór kotła na pelet.


Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie do połączenia kaskadowego z francuską pompą ciepła na dźwięki czy coś ;)

Ale kocioł wydaje się być fajny. Prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)))) dobre.

Do jednego czarne-czerwone podłącza się uniwersalny termostat typu Auraton, Euroster itp.

Do drugiego RS 485 do: moduł internetowy, panel firmowy z komunikacja dwustronną

 

ps. a oprócz kolumn stereo do tego niżej subwoofer 😉

Edytowane przez Pieklorz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam po sieci o widzę, że pellpal jest chyba produkowany przez kilku producentów. Różnią się czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam po sieci o widzę, że pellpal jest chyba produkowany przez kilku producentów. Różnią się czymś?
Dobra. Doczytałem. Domer i kilku wykonawców. Spoko. Teraz jasne :)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zapytam.kolejny raz o defro evopell 8kW

Czy w tym kotle płomiennice są pionowe?

jak rozwiązane jest mechaniczne czyszczenie zawirowywaczy?

 

sorki za takie pytania, ale nigdzie nie znalazłem ani schematycznego rysunku budowy tego kotła, ani zdjęć "góry" kotła. 

 

Może ktoś ma takie zdjęcia i mógłby wkleić do tematu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odpowiem sobie sam.

Defro evopell ma płomiennnice pionowe ze sprężynowymi zawirowywaczami.

 

Jeszcze nie kupiłem ale jestem na ostatniej prostej.

Chyba nie widzę alternatywy dla tego kociołka.

 

Chciałem sięgnąć też po pieniądze z programu "Czyste powietrze" ale pani z infolinii powiedziała mi, że wymagany jest montaż bufora ciepła.

U mnie nie ma odpowiedniej ilości miejsca na bufor 500l, w związku z tym dotacji nie otrzymam..

Szybko przeszukując neta znalazłem tylko sugestie dotyczące buforów dla peletowych kotłów, jestem zdziwiony wymaganiem i koniecznością montażu ktory warunkuje przyznanie dotacji.

Ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bzdura jest z tymi buforami. Dotyczy tylko kotłów zasypowych, a nie automatycznych podajnikowych.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to prawda z tym buforem- nie jest potrzebny przy peletowcu.

Niestety Czyste Powietrze mnie ominie- odpowiednio opisany regulamin wyklucza takich jak ja. 

 

Mam już kupionego Evopella 8kW  - przyjedzie do mnie W piątek i spróbuję to zamontować.

Największy problem widzę z przyłączeniem się do komina. 

Wejście do komina fi180 110cm nad podłogą a wyjście z kocioł na fi80 15cm od ziemi..

muszę to jakoś poredukować boninaczej będzie lipa.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kotła wraz z zasobnikiem Cwu i okooicznym orurowaniem zajęła mi dwa bite dni.

Wczoraj odpaliłem około 19- ej.

Kociołek ok, natomiast zasobnik poziomy płaszczowy Elmet wgj-w 120litrów muszę skrytykować.

Mufa wyjścia ciepłej wody wspawana krzywo względem pionu,  odchylona jest dobre 15.. 20stopni podobnie wyjscie wody C.O. natomiast szczytem jest syf ktory zalegał w płaszczu wodnym.

Cienkie płatki wielkości 3..6cm2 - jakieś pozostałości po wygrzewaniu albo innych procesach technologicznych.. 

Bez przepłukania zasyfiłbym sobie cały układ C.O. wraz z nowo wstawionym kociolkiem za 12tysięcy.. 

Wiem, że filtry i wogóle, ale wypuścić taki syf do klienta to trochę "nie po bożemu ".. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.11.2023 o 21:07, Zagaj napisał(a):

@zadra jak się sprawuje Tobie te Defro po prawie dwóch miesiącach użytkowania? Ja jestem tuż przed zakupem kotła, waham się pomiędzy Defro evopell 8kw, a pereko qm pell Evo 8kw. Coś podpowiesz?

Z chęcią coś napiszę, ale może to być mało precyzyjne, bo ja osobiście nad tym kotłem nie "chodzę".

Z relacji użytkowników mam informację, że ogólnie jest ok, aczkolwiek pelet potrafi się zablokować w okienku wrzutowym , tam gdzie zmijka ma końcówkę ślimaka. 

Mógłby mieć większy zasobnik, bo o ile na początku (wrzesien) wystarczało 16,5kg na dobę, to aktualnie schodzilo znacznie więcej peletu (dokładnie mi nie określono) na zasadzie, że rano przed 7-ą 1 worek, a po południu "żona" trochę z wiaderka dosypie.

Oczyszczony co 2 tygodnie - byłem przy 1 czyszczeniu, trochę pyłu co by odkurzacz wciągnął , fajne, bo zawirowywacze (sprężyny) są pionowe, więc większość pyłu nie zalega jak mogłoby to być na poziomych.

Jest mechanizm oczyszczania rusztu - przez każdym odpaleniem zadziala i zrzuca syfy z paleniska. Przy tym jest charakterystyczne pukniecie,  ale można ograniczyć w sterowniku momenty zadzialania. 

 

Niestety od niedzieli stoi uszkodzony.

Część  popiołów została przeciągnieta bezpośrednio pod wentylator wyciągowy, gdzie zaczęły się dopalać i trochę "balaganu" narobily..

Mam nadzieję, że jutro przyjdzie czujnik temp spalin (usmażył się) a jest niezbędny do uruchomienia palnika - z niego jest informacja o zainicjowaniu spalania.

Nie znalazłem informacji w serwisowce o konieczności częstego czyszczenia przestrzeni bezpośrednio pod wentylatorem,  więc narobilo się syfu..  

Mam nadzieję, że wentylator przeżył i będzie można jutro uruchomić.

 

Trzeba się Kocioł na nauczyć, zwłaszcza gdy przyoszczedzilo się na uruchomieniu a serwis bierze się na siebie, bo bez oficjalnego uruchomienia to raczej gwarancji nie będzie.. 

Niestety są to urządzenia o większej komplikacji niż zwykły nasypowy z położoną automatyką.. 

 

Ogólnie pozytywnie, aczkolwiek kwestia smażenia czujnika i wentylatora nas zaskoczyła negatywnie.

Myślę, że w każdym kociołki znajdzie się jakąś drobną wadę, lub cechę charakterystyczną z tych mniej pozytywnych.. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję... Przy tej pogodzie bez ogrzewania trochę słabo to widzę. Obyś szybko poradził sobie z problemem. Dla użytkowników Defro ciekawa lekcja z tego płynie, a dla mnie szala w stronę Pereko się przechyla, choć jak sam piszesz, każdego kotła trzeba się nauczyć.

Dziękuję za informację i powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że bardzo pozytywnie zaskoczył mnie producent/serwis sterowników pello. 

Z braku innych możliwości (czujniki niedostępne od ręki w okolicy) zadzwoniłem z prośbą pod nr na ich stronie.

Bardzo miła obsluga,  zgodzili się wysłać po przesłaniu potwierdzenia przelewu oryginalny czujnik z prawidłowym mocowaniem i z maila wiem, że przed 14-ą paczka trafiła do paczkomatu. Jutro powinna być u mnie.. 

Cena za czujnik z wysyłką to 1/3 ceny czujnika na stronie defro bez wysyłki.. 

Teraz, kurcze nawet nie wiem, czy podałem typ kotła ale chyba tak, bo z rozmowy wynikło, iż evopell jako jedyny ma kontrolę startu przez wzrost temperatury spalin a nie jako osobną kontrolę płomienia.

Mam też zapewnienie, że mogę dzwonić gdyby były problemy z rozruchem i na łączach te problemy rozwiążemy.

Oczywiście przedstawiciel regionalny Defro również super (bardzo krótka rozmowa , bo mu się wdzwonilem w parkowanie przed spotkaniem i nie chciałem naciagnąć Go na czasie)w kilku słowach wymieniliśmy najważniejsze informacje.. 

Gdyby nie kilka telefonów i miłe podejście drugiej strony, to mogłoby się okazać, że na czujnik z oficjalnej strony defro poczekam tydzień lub wiecej,  choć może w dwa, trzy dni też by doszedł.. 

 

Muszę się zastanowić teraz co zrobić w kwestii gwarancji, bo okazuje się, że jeśli samemu zamontujesz i odpalisz kocioł, to gwarancja będzie "przegwizdana" .. 

 

który Pereko masz na myśli i na jaki metraż mieszkania? 

Możesz podać linka (chyba można tu na forum) ? 

Edytowane przez zadra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz że dopiero teraz piszę ale miałem ciężki tydzień.

Zakupiłem kocioł z linka poniżej:

 https://www.pereko.pl/qmpell-evo/

Dostawa w przyszłym tygodniu i może przed świętami uda się wszystko zmontować. Mieszkanie male 78m2 więc spokojnie powinien dać radę. Dla mnie to zupełna nowość i będę musiał się nauczyć obsługi od zera. 

Tobie udało się rozwiązać problem? Kocioł ruszył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uruchomiłem we wtorek (doszedł czujnik temp spalin) .

Nie pracował około 50h - od niedzieli do wtorku.

W poniedziałek zamówiłem czujniczek, we wtorek był już w paczkomacie.

Na szczęście peryferia kotła wytrzymały wysoka temperaturę - wentylator pracuje, wszystko szczelne, wymieniłem tylko jedną plastikową kostkę LZ bo się przetopila.. 

Całkowite koszty awarii z paliwem na jeżdżenie około stówki- może trochę więcej.. 

Jednym slowem, czegoś się nauczyliśmy niewielkim kosztem..  

 

Co do Twojego pereko. 

Ja nie chciałem palnika zewnętrznego a zależało mi również na jak najniższej mocy - u mnie moduluje od 2,3kW do 8kW a także im niższy tym lepszy.. 

Coś kosztem czegoś.. 

Teraz muszę jeszcze Internet ogarnąć i będę mógł rozpatrywać co się na kociołku dzieje nie będąc w pobliżu.. 

Automatyka umożliwia podłączenie Internetu po LAN .. 

Edytowane przez zadra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że udało się niewielkim kosztem naprawić awarię. Cieszy też fakt że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy potrafią bezinteresownie pomóc. Dobrze trafiłeś i oby kocioł sprawował się jak najdłużej.

Co do mojego to wiesz, ja jestem totalnie zielony, trochę się naczytałem i takie decyzje podjąłem. Czy słuszne - to się okaże. Szukałem przede wszystkim prostoty i nieskomplikowanej obsługi. Najważniejsze żeby ciepło w domu było 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.