Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Kotła Na Pelet


sylwestor

Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie małe peleciaki mają ten mankament, że jest wysoka krawędż załadunku pelletu ( Tekla-150 cm, Kostrzewa-170 cm) i mały zintegrowany zasobnik.

Moze być z tym problem dla starszej czy niewysokiej osoby .  Choć jest też wersja "niska".

 

post-51897-0-43732200-1516620223_thumb.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy praktycznie będzie za mocny. Szukaj wśród małych kompaktowych,  np.do domków letniskowych. Albo pomyśl o dodatkowym buforze, tylko w budżecie sie nie zmieścisz. Chyba że godzisz sie na to, że kocioł będzie sie kilkanaście razy na dzień gasił i rozpalał. Zawsze mozna taki 8-10 kW na jak najmniejszej mocy palnika z duża histerezą prowadzić. Z pracą z PID to róznie bywa, ale też da sie skorygować, żeby nie odstawiał. Bojler na CWU jaki duzy przewidujesz? Czy bedzie stał koło kotła, czy w mieszkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mieszkam w nieocieplonej kamienicy na 50 metrach parter gdzie piec mam w piwnicy pod sobą....

Ile węgla spaliłeś w zeszłym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler przewiduje ok 140 litrow, kocioł w zeszłym roku spalił 2 i pół tony opału. Tylko te latanie do pieca (mojej żony bo ja na delegacjach). Tak wlasnie myślałem ze to bedzie sie włączać i wyłączać non stop. Gaz odpada, ekogroszek?. A chcialbym jakieś Eko zeby jakiś urzędas za 5 lat mnie nie ganiał po piwnicy mojej że wali syf z komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sanitsystem.pl/id,2088/prod,piec-na-pellet-edilkamin-idropoint-9-kw-+-montaz

Taki sobie zamontuj 

Moc całkowita 3,8-11,5 kW

Moc wodna 2,4- 8,3 kW

Ładnie moduluje, wygasza i rozpala się w zależności od potrzeb, współpraca z termostatem pokojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł na pellet musi pracować na wys. temp.

Temp. zadana  70-75*,ochrona powrotu na poziomie 55*,histereza kotła ustawiona na 15-20*.

Na bojler i grzejniki puszczasz np. 45* i kocioł nie pracuje dopóki temp. na kotle nie spadnie o wartość ustawionej histerezy.(co 2-3h?) w zależności od zapotrzebowania mieszkania na ciepło.

Jest to najbardziej rozsądny sposób prowadzenia kotła.

O zapalarkę się nie martw ma swoją żywotność(ilość cykli)

Najlepiej mieć do takiego układu niewielki bufor 200l,wtedy rozpalanie kotła byłoby orientacyjnie co 6h ale to podraża koszty montażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mała Tesla to rozsądna propozycja w cenie netto poniżej 7 tys. Zbiornik zintegrowany 130 litrów, tj.około 90 kg,czyli 5-6 typowych worków. Przy średnim spalaniu 0,6-0,8 kg/godz powinien wystarczyć worek na dzień.

Ten bojler ma być w piwnicy, czy np. w łazience nad nią?

I co z kominem? Bo ewentualny wkład trzeba też brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego się przymierzałeś?

http://teklakotly.pl/pl/produkt/draco-bio-compact

nie wiem czemu proponujesz kocioł który ma na forum opinie przez użytkowników bardzo złą , wystarczy poczytać temat o tekla draco bio , ( spalanie dużo wieksze jak w innych kotłach tej samej mocy , sterownik nie do opanowania , bardzo dużo negatywnych opinii przez użytkowników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie czytasz do końca opinii.

Ten producent ma dużą ofertę ,  kotły są dobrze opisane na forum i wiele problemów zostało rozwiązanych przez producenta i przez forumowiczów

Przez co jest duża ewentualna pomoc ze strony forum w nastawach i innych problemach.

Wystarczy zrobić kotłownię wg zaleceń nie producenta , a np z tego forum i znika większość "problemów" .

Ponadto to producent którego kotły pelletowe są na rynku minimum 2 lata, jest ze Śląska, czyli prawie lokalny dla ciebie.

 

Jak uważasz że wpuszczam cię w maliny to weź Biawara 12kW - super kocioł, serwis pewnie 100 lub 200km od ciebie, producent w Białymstoku.

Na 100m2 to bym ci taki polecał ale na twój metraż on trochę za duży, nawet jak wyjmiesz okna w mieszkaniu.

 

Do wszystkich kotłów na pellet musisz zrobić taką samą przeróbkę instalacji w kotłowni a tak naprawdę to te kotły różnią się jedynie tym że jeden jest czerwony, drugi zielony, trzeci szary a czwarty .......

Wszystkie tak i tak będą paliły prawie tyle samo, są prawie identycznie wykonane i mają takie same sterowniki.

 

Wybór koloru kotła i napisu na nim należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa oferta, tylko powyżej budżetu.

 

post-51897-0-22444900-1516707453_thumb.png

Zaletą może być boczny palnik i wygoda czyszczenia kotła od przodu. Brak informacji co do przekroju wymiennika. Nie jestem pewien, czy jest taki sam, jak w "ekogroszkowym" RBR-K 12 kW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.