Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Popiół z peletu


Amadeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, otóż zadzwoniłem tam i jeszcze raz zapytałem jak to jest z tym spalaniem. Producent powiedział, że jeżeli masz dobrze ustawiony piec (a czasem może to trochę podobno zająć) to nie dość, że popiół wybiera raz na kilka miesięcy, to na dachu nie ma żadnego osadu. A jak nie wierzę to mogę przyjechać i to sprawdzić. Co prawda dowiadywałem się trochę u innych ludzi palących tym peletem i to potwierdzają. Grunt to dobrze ustawić piec. Zawsze można kupić 2-3 worki i ewentualnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Albo na siłę chcesz nam "ciemnotę" cisnąć bo to sprzedajesz ... albo w jesteś strasznie naiwny. Czy zawsze wierzysz w treść ogłoszenia oferty reklamy.... Niech Ci na piśmie da zapewnienie o tym że nawet w bardzo specjalistycznym kotle spalisz pelet z taką ilością popiołu. A Ty będziesz miał nowe zajęcie poza czytanie bzdur - prowadzanie się po polskich sądach z panem od peletu co o 4 kg pisał a wyszło z 44 a może z 120 ? Pozdrawiam.

 

PS: Zupełnie na poważnie. Panie i Panowie nie dajmy się zwariować.

TOMASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt :

"Zawartość popiołu w drewnie zależy od gatunku drewna, ilości substancji mineralnych w różnych częściach drzewa, ponieważ jest to produkt wtórny otrzymany przez działanie wysokiej temperatury na substancje mineralne. Typowe drewno opałowe zawiera około 1 do 2% popiołu na suchą masę.

Jeżeli drewno jest zanieczyszczone i dostaje się do pieca razem z ziemią, udział popiołów wzrasta również i ostatecznie może osiągnąć ponad 10%. Popiół drzewny nie stapia się z reguły w żużel, ponieważ temperatura spalania przeważnie nie przekracza 1200 st.C.

W normalnych warunkach ilość powstającego popiołu odpowiada 0,3 do 0,5 % wagi zwiezionego drewna. Jednak jeżeli spalane są liście, kora, gałęzie , udział popiołów wyraźnie wzrasta. Zawartość popiołu w igliwiu może przekraczać 5% na suchą masę, w gałęziach i korze około 3%, a w pniu około 0,6%. Duże ilości popiołów zawiera także drewno odpadowe zabezpieczone środkami ochrony drewna."

 

To ze strony: http://www.agroenergetyka.pl/?a=article&idd=34

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bez kozery mi imię dali Tomasz... Niewierny. ... Heso a zgadnij jak Ci którzy palą peletem zawodowo ( np piekarnie) stawiają diagnozę czy pelet spełnia ich oczekiwania ? Poza objętość do wagi itd... Chodzi o proste doświadczenie... Udzieliło mi się ... to z działu tych Twoich pytań na które mało kto zna odpowiedź. Pozdrawiam Niewierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ten popiół wyfruwa kominem, tak jak napisał AMail.

I wcale nie musi zatrzymywać się na dachu, raczej opada na ziemię

bliżej i dalej.

Nie wyfruwa... u mnie, bo nie mam żadnego nadmuchu, chociaż

te najmniejsze (najlżejsze) cząstki i tak fruwają porywane ciągiem.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika, że z teorii jest możliwe, aby było tak mało popiołu 0,3 % z tony = 3kg, ale wiadomo można się przyczepić bo to teoria. Być może jestem naiwny, ale po to zadaje pytania na tym forum, a zadałem je gdyż zapoznałem się z: <link usunięty>.

Tutaj też można się przyczepić bo jak wcześniej napisał tomek krakerss, że producent jedynie zachwala swój produkt, ale tego typu zachwalanie jest na wszystkich stronach reklamujących pelet ( i nie tylko...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dym to zawiesina bardzo drobnych cząstek stałych w gazie.

Im więcej cząstek stałych tym bardziej jest dym widoczny.

Z komina wylatują spaliny, jak zawierają cząstki stałe to jest dym ( dymienie), jak nie ma cząstek stałych to spaliny są nie widoczne.

Widać natomiast nad wylotem z komina skraplająca się parę wodną zawartą w spalinach.

 

PS

Przeźroczysty to wcale nie znaczy , że go nie widać!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.