Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokość Skrzynki Od Podłogówki


Rekomendowane odpowiedzi

Architekt zaplanował mi skrzynkę do podłogówki i wychodzi to na schody. Schody idą w miejscu planowanej skrzynki na wysokości od 45 - 70 cm do 105 - 130 cm (bo wiadomo schody idą pod kątem a ich konstrukcja ma grubość około 25 cm). Nie chce montować skrzynki pod schodami bo będę się musiał do niej wczołgiwać. Myślę o montażu nad schodami. Tylko czy pompa + rozdzielacz od podłogówki może być na wysokości około 130 cm od podłogi czy to za wysoko? Wiem, że normalnie ludzie mają na wysokości 30 cm.

 

Druga sprawa, jakie wymiary powinna mieć taka skrzynka? Podłogowe 10 obwodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak majster niczego nie sp... to nie będzie powodu do czołgania, a skrzynka na widoku, to do końca życia będzie.

 

Dla pracy układu wysokość nad posadzką nie ma znaczenia. Jednak skoro wszystkie przewody będą schodziły ku dołowi, to na szerokości skrzynki schody będą odseparowane od muru. Na ile wpłynie to na ich "nośność" nie wiem (o ile to schody murowane).

 

Najlepiej jak układ pompy zostawisz w kotłowni, a do skrzynki pójdą tylko rury z już przygotowaną wodą. Wówczas skrzynka może być dużo mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.