Skocz do zawartości

SporyJaro

Forumowicz
  • Postów

    83
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom jednorodzinny, 300m2, Ściany max-26cm, pustka pow. z wełną 5cm, cegła dziurawka 12cm, styropian 8cm. połacie dachowe w różnych miejscach od 17cm do 30cm wełny,
  • Instalacja
    grawitacyjna starego typu, grzejniki cosmo ronowacyjne i kilka żeberkowych żeliwnych
  • Kocioł
    Surnier Duval Niedźwiedź Condens KKS 25kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Świdnica

Ostatnie wizyty

1 397 wyświetleń profilu

Osiągnięcia SporyJaro

  1. vps1, a czy przy 2 sposobie długie przytrzymanie klawisza 1 nie resetuje ci ustawień kotła? U mnie jest reset 😞 Napisz jeszcze, proszę z jakiej "pozycji-ustawienia wyświetlacza" to dłuższe przytrzymanie zaczynasz, jak kocioł jest wyłączony (czarny wyświetlacz) czy jak jest aktywny (wyświetla stan)? Może robię coś nie tak
  2. Szukam porady znawców kotłów gazowych Surnier Duval Niedźwiedź Condens. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć jak uruchomić w kotle tryb testowy związany z pompa obiegową obiegu CO (tryb testowy P.06). W podręczniku jest to opisane w dwóch miejscach, ale w każdym trochę inaczej. Niestety żadnym z tych sposobów kodowania, testu się nie uruchomi (u mnie) (?) W załączeniu zrzuty z podręcznika. Potrzebuję odpowietrzyć obieg CO. Proszę o podpowiedź jak to przeklikać na panelu kotła?
  3. Witam Poszukuję pomocy lub podpowiedzi. Chodzi o sposób mocowania rur do ściany, ale w przypadku kiedy nie mogę "pod" rurą wywiercić otworu na wkręt dwugwintowy do klasycznej obejmy. Szukam takiego mocowania aby montaż był z boku rury. Przy okazji czy ktoś z was spotkał gdzieś w sprzedaży takie obejmy jak na zdjęciu. Mam w domu taką jedną, a potrzebuję jeszcze kilka. W sieci nie udało mi się na to trafić niestety. Rurka to 3/4 całą.
  4. Tak się zdarzyło może ze dwa razy i bardziej wynikało to z mojego samopoczucia, jakoś mi wtedy było chłodniej i chciałem żeby kaloryfery były cieplejsze!? W domu kiedy są domownicy, to temperatura w domu utrzymywana jest na poziomie 21 do 21,5 stopnia, a na noc jest ustawiona na 19, ale nigdy kocioł się w nocy nie włączył.
  5. Dzięki. Czyli przyjmując że z 1m3 gazu uzyskuje się około 11kWh energii, to oszczędność w moim przypadku w ciągu dnia to około 1m3 gazu? Jeśli w tamtych warunkach zbierania kondensatu (pomiaru przy 0 stopni) mój kocioł zużył coś około 14-15m3 to ten 1m3 to jakieś 6% oszczędności? Zawsze coś!
  6. Proszę wyjaśnij te wyliczenia, bo się nie znam. Czy to należy tak rozumieć, że jeśli by nie było wcale kondensacji (brak wody kotłowej) to zużycie ciepła było by większe o te 11,875kWh?
  7. No może masz rację, ale zakładając, że sprawność tradycyjnych kotłów gazowych niskotemperaturowych z otwartą komorą spalania jest na poziomie od 85–92% czyli nie ma odzysku z kondensacji (info z netu) a kotłem kondensacyjnym, gdzie po ilości skroplin można założyć, że pracuje on w wyższej sprawności od tych 92%, oszczędności na pewno się pojawiają. Problem jak je oszacować? Opierając się na danych technicznych kotła bo podają tam sprawność w zależności od temperatury w jakiej pracuje kocioł i przyjąć ostrożnie magiczne 100%, to oszczędności są rzędu 8%, a to nie jest błąd statystyczny. Tak mi się wydaje. Miałem kiedyś kocioł atmosferyczny i widzę jak duże są różnice w spalaniu gazu i komforcie w domu, ale niestety nie jestem w stanie stwierdzić dokładnie czego to jest zasługa, bo w między czasie w domu sporo się zmieniło.
  8. Dlaczego 32C to niewłaściwa temperatura kondensacji? Ja na swoim kotle w ciągu 24h mierzyłem ilość "wydalanego" kondensatu i przy temperaturze zasilanie 45 i powrotu 35 stopni, pozyskałem go 19l (łapałem do miednicy). U mnie działa sterowanie pogodowe i temperatura zasilania jest zależna od temperatury zewnętrznej (wtedy było około 0 stopni), więc codziennie jest inaczej, ale starałem się tak ustawić instalację grzejnikową (tylko panelowe CV33 o wymiarach max wchodzących do wnęk podokiennych) tak aby różnica między zasilaniem i powrotem nie była mniejsza niż 10C. Najpierw zrównoważenie instalacji CO a potem regulowałem pompą obiegową. Kocioł to Niedźwiedź Condens 25kW a dom 30 letni, średnio ocieplony, instalacja na grubych rurach, 300m2 ogrzewane. Teraz raz na jakiś czas zmieniam tylko krzywą grzewczą w kotle. Podczas pomiaru była ustawiona na k=0,9
  9. Mój problem z cofaniem się ciepłej wody z obiegu CWU do jednego z pionów CO załatwił docelowo zawór zwrotny ale klapowy. Działa dużo lżej niż te grzybkowe ze sprężyną.
  10. Pytanie do instalatorów, lub osób które wymieniały grzejniki żeliwne na panelowe, ale typu 33 (trzy płyty) Czy orientujecie się dlaczego grzejniki, różnych producentów, ale przeznaczone do modernizacji, mają inaczej umieszczone otwory boczne do podłączenia gałązek niż wersje standardowe? Chodzi mi o odległość osi takiego otworu od tylnej ściany grzejnika a co za tym idzie od ściany (wnęki). Pokazałem to na rysunku. Wydawalao mi się, że wersje modernizacyjne grzejników powinno się zainstalować bez przerabiania gałązek (rozstaw 500mm jest OK) ale gałązki trzeba odginać (w wersji 33)? Zastanawiam się czy ma jakieś znaczenie takie odgięcie i po co one jest tak zrobione w stosunku do wersji standard? No i czy takie podłączenie ma jakiś wpływ na działanie głowicy termostatycznej? W wersjach standardowych przy grzejnikach typ 33 głowica jest prawie schowana w obrysie grzejnika, a w wersjach modernizacyjnych wystaje dość sporo przed przednią płytę? Przecież do typów 33 w wersji standard stosuje się głowice i chyba jest to normalne.
  11. Te kotły to są "bliźniaki" taka sama konstrukcja a różne obudowy i sterowniki (i różna cena). Ja mam Niedźwiedzia KKS 25KW ale do budynku prawie 300m2, tak więc zastanów się czy do ciebie nie będzie on za duży. Mój Niedźwiedź grzeje również wodę w zasobniku CWU - 200l De Dietricha nie znam ale zajrzałem ile kosztuje i to jest on na poziomie Vaillanta
  12. W tym linku jest artykuł wyjaśniający jak to liczyć http://www.oszczedzanieprzezogrzewanie.pl/dobrac-grzejniki-domu-lub-mieszkania-dobrac-wielkosc-moc-grzejnika/ a w artykule jest link do pliku excela, w którym można policzyć moc kaloryferów dla dowolnych wartości temperatur wody w CO i temperatury w pomieszczeniu. Może się przydać
  13. A masz w instalacji jakieś zawory zwrotne? Ja mam podobną sytuację, że wymieniono (w sumie niepotrzebnie) zawór zwrotny na zasilaniu CO i niestety zaczął on stukać i teraz rozchodzi się takie echo w instalacji. Kiedy pompę przełączę na minimum stuki ustają, ale wtedy nie dogrzewają się grzejniki na najwyższej kondygnacji. Jak się jest w kotłowni to wiadomo skąd to się bierze, ale na kondygnacjach, domownicy tego nie słyszą! Ja niestety słyszę!!! Na wiosnę go wymienię sam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.