Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kaisai niepoprawne działanie !!!


Wojtek85

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc z pompą Kaisai !!!
Jestem posiadaczem pompy Kaisai 16 kW typu Split i mam następujący problem, a mianowicie pompa na trybie Grzania ogrzewa wodę wychodzącą do 30 stopni Tw1 i od razu spowalnia przepływ wody do 0,96 m3/h, zaś jednostka zewnętrzna cały czas pracuje i pobór energii jest. Mam instalację Grzejnikową i wg krzywej grzewczej temp. na wyjściu powinna być 40 stopni, przy ręcznym ustawieniu temp. przepływu 40, sytuacja jest taka sama.
Na trybie pracy CWU przepływ wody jest w granicach 2m3 i woda jest podgrzewana do 45 stopni. Nie jestem wstanie sobie poradzić z tym, że na trybie grzania do momentu osiągnięcia 30stopni na wyjściu przepływ wody też jest w granicach 2 m3 a jak już jest 30stopni przepływ od razu spowalnia - Brak błędów w sterowniku. Niepokojące jest to, że jednostka zewnętrzna cały czas pracuje a temperatura nie zwiększa się powyżej 30 stopni.
Czy jest ktoś wstanie podpowiedź co zmienić albo z czego może to wynikać?
Z góry dziękuję 
Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy masz zamontowany czujnik bufora tbt1?

2. Pompa reguluje szybkością przepływu aby delta wody wychodzącej-wchodzącej była w okolicach 5C. Info z fejsa ale patrząc na to co robi pompa to faktycznie tak jest. Jeśli delta ta jest większa to pompa nie wchodzi na wyższą moc, to też info z fejsa.

3. Jaką masz ustawioną krzywą (nr)? Temperatura wody wychodzącej, którą pokazuje sterownik się nie zmienia przy krzywej grzewczej (błąd oprogramowania). Rzeczywistą temperaturę zadaną masz w parametrach pracy -> krzywa temp. klim 1 (jak masz uruchomiony jeden obieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam rotenso monoblok 10kw , grzejniki na zasilaniu 100% ,bufor 150l , odnośnie czujnika bufora

tbt1 czy lepiej dla pompy jak jest on zamontowany czy nie , różne opinie czytałem  .

U mnie podobnie pracuje pompa 24h na dobę z mocą 2,5kwh.Pozdraeiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pief napisał(a):

tbt1 czy lepiej dla pompy jak jest on zamontowany czy nie , różne opinie czytałem

U siebie wrzuciłem ten czujnik. Nawet wpiąłem tbt2 ale okazało się, że działa tylko w kaskadzie. Co do tbt1 to pompa inaczej działa w zależności czy pracowała wg minutnika (pilnowała temperatury tbt1) czy też jak teraz mam wg krzywej grzewczej (pilnuje temperatury wylotu wody z pompy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK .dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie w którym miejscu w buforze masz zamontowany czujnik , pytam ponieważ mam bufor

termiki nierdzewny 150l (podobno do pomp ciepła) i wejście na czujnik jest w połowie wysokości bufora , te same

odległości między wejściem a wyjściem .

Opis czujnika jest czujnik góra bufora i tak się zastanawiam gdzie zainstalować ten czujnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W buforze nie mam miejsca na czujnik więc dałem go na rurkę wychodzącą na instalacje. Pomimo dobrego zaizolowania to pokazuje ok 2C mniej niż termometr zegarowy wpięty kawałek dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czujnik zamontowany w buforze i włączony w sterowniku różnica między wyjściem z pompy T1 , a tym co pokazuje 

tbt1 - 1 st.

Uruchomiona pompa 2 tygodnie temu i jak zauważyłem pracuje non stop 24h przy temp +2 ,teraz -2 czy to dobrze ,

raz może dwa się wyłączyła.

Kiedy pompa się wyłącza od jakich warunków .

Jak ustawić pompę za buforem na Co ,na jak największy przepływ ,czy jak w tej chwili ustawiony przepływ 0,8 m3 i

jak wskazuje sterownik też ma przepływ 0,8m3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Pompa ciepła pracuje najlepiej gdy pracuje stale ale moduluje mocą czyli zmienia swą wydajność wtedy kiedy trzeba. Obieg wody pomiędzy PC a buforem winien być taki aby różnica temperatury zasilania i powrotu PC nie była większa niż 5 st. To jest ta delta o której tak się bajki czyta na tym forum 😄 Z kolei pompa obiegowa CO za buforem winna pracować  z taka wydajnością aby zapewnić wymagany przepływ przez grzejniki by były w stanie ogrzać pomieszczenia. Tu najlepiej sprawuje się funkcja Autoadapt. Dla przykładu u mnie pracuje Grundfos z autoadaptem i zmienia swą wydajność od 0,5 m3/h do 1,3 m3/h. Wszystkie głowice termostatyczne mam na 3 czyli 21 stopni w pomieszczeniu. Gdy się ochłodzi to się otwierają i pompa CO zwiększa obroty, gdy się ogrzeje pomieszczenie to głowice się przymykają i pompa spowalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym o swojej instalacji czytał 😉 tj.mam tak samo jak u kolegi @Digitrax grundfos alpha2 na autoadapt i termostaty w okolicach trójki. Przepływ po stronie PC to jedno, a odbiory adaptacyjnie i dopiero jak zetnie na ostry minus to się przepływy pokryją na dłużej, a tak jakiś niewielki nadmiar 1-2stC ponad zadaną zostaje w buforze. Bufor podłączony trzema rurami, bez czujnika temp., tzn tylko zamontowana fabrycznie w termice tarczówka do podglądu, a tak to pomiar na powrocie do bufora i na zasilaniu za aplhą + czujniki pompki obiegowej PC. Delta najczęściej w okolicy 3-4st. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.