Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik


Tolderr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podpowie ktoś który sterownik by to ogarnął ? Chodzi o sterownik co i cwu , potrzebuje takiego który np. Priorytet cwu przełączał się względem temperatury w pokoju . Np. Temperatura w domu ustawiona na 22 stopnie w pomieszczeniu jest 23 stopnie wtedy priorytet ustawia się na cwu , a jak spadnie poniżej 22 stopni w pomieszczenie przestawia się na wspólny priorytet czyli pompa co i cwu pracują razem ,, w innym przypadku w domu jest powyżej 22 stopni cwu załaduje się na fula to rozłącza obie pompy i do tego wszystkiego podział na wszystkie dni tygodnia i godziny dzięki za pomoc 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje taki sterownik. PVMonitor. Mam używam. Jest możliwość podłączenia 12 termometrów. Sterowanie dwoma przekaźnikami wbudowanymi. Sterowanie czteroma przekaźnikami sonoff. Do tego możliwość sterowania regułowego. Działa, bo testowałem reguły. Jakby były potrzebne bardziej zaawansowane metody sterowania, to można samemu napisać program sterujący. Jest pełna instrukcja i przykłady, które idealnie się wpisują w temat. Poniżej jeden z przykładów programowania. Ma grzać w określonych godzinach i w określonej temperaturze.

image.png.a1d272a2775e8dfcc4d479c2d799b8b5.png

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wacio1967 napisał(a):

Istnieje taki sterownik. PVMonitor. Mam używam. Jest możliwość podłączenia 12 termometrów. Sterowanie dwoma przekaźnikami wbudowanymi. Sterowanie czteroma przekaźnikami sonoff. Do tego możliwość sterowania regułowego. Działa, bo testowałem reguły. Jakby były potrzebne bardziej zaawansowane metody sterowania, to można samemu napisać program sterujący. Jest pełna instrukcja i przykłady, które idealnie się wpisują w temat. Poniżej jeden z przykładów programowania. Ma grzać w określonych godzinach i w określonej temperaturze.

image.png.a1d272a2775e8dfcc4d479c2d799b8b5.png

Podał byś model 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę PVMonitor.pl. Tam są cztery modele bezprzewodowe do wyboru. Ja akurat mam PVMonitor Plus.

Oprócz tych bezprzewodowych są jeszcze przewodowe, które też mają podobne funkcje. Na 100% coś dobierzesz, a jak nie będzie tego co chcesz, to dzwoń do nich. Doradzą co wybrać i ewentualnie zmienić konfigurację. Są otwarci na różne pomysły.

To jest akurat najbardziej rozbudowana wersja. Z tym że to jest przeznaczone do monitorowania PV, a to wszystko co pisałem jest jako dodatek. Ja akurat steruję sobie grzałką bufora. Jak PV dają więcej jak 2,5 kWp, to włącza grzałkę 2 kW w buforze. W ten weekend akurat montowałem termometry i tak to wygląda. To jest dzień wczorajszy, bo dzisiaj nie było produkcji. Te kolorowe kreski to są temperatury bufora, a te niżej (czerwone) to temperatura zasilania i powrotu.

image.png.9555c5d7af7ab70c8b7fa069e65a6ecf.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.