Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domyślnie Haier 5kW - problem z błędem E08


d4r0d4r0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Stworzyłem instalację do współpracy z Haierem AU52FYCR (5kW) tak jak na obrazku w załączeniu do pracy w małym domku po podłodze około 90m2. Bufor 100l szeregowo na powrocie pompy (aby zwiększyć zład wody i ułatwić odmrażanie).
Próbuję to odpalić wykorzystując pompę wewnętrzną w Haierze (wszystko do rozdzielaczy na PEX 26 czyli w środku 20mm), wysokość podnoszenia zaledwie 6m (choć próbowałem też z zamkniętymi rozdzielaczami na piętrze więc wtedy tylko 6 obwodów PEX, podnoszenie około 1m).
Odpowietrzyłem instalację luzując śrubunki przy pompie i w najwyższym punkcie instalacji. Nie ma już powietrza w środku.
Za każdym razem jak uruchamiam pompę ciepła to po 2-3 minutach występuje błąd E08 czyli za słaby przepływ. Wydaje mi się, że przepływ jest ok ze względu na niewielką instalację.

Co więcej nawet w trybie odpowietrzania (jak przytrzymam SET powyżej 15s) pompa wchodzi w ten błąd E08 choć wg instrukcji nie powinna.

 

Proszę o pomoc.2084201580_haierau52.thumb.jpg.af47b2fdcfc86c3fde985d00ae81534b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 22:12, d4r0d4r0 napisał(a):

Witam,
Stworzyłem instalację do współpracy z Haierem AU52FYCR (5kW) tak jak na obrazku w załączeniu do pracy w małym domku po podłodze około 90m2. Bufor 100l szeregowo na powrocie pompy (aby zwiększyć zład wody i ułatwić odmrażanie).
Próbuję to odpalić wykorzystując pompę wewnętrzną w Haierze (wszystko do rozdzielaczy na PEX 26 czyli w środku 20mm), wysokość podnoszenia zaledwie 6m (choć próbowałem też z zamkniętymi rozdzielaczami na piętrze więc wtedy tylko 6 obwodów PEX, podnoszenie około 1m).
Odpowietrzyłem instalację luzując śrubunki przy pompie i w najwyższym punkcie instalacji. Nie ma już powietrza w środku.
Za każdym razem jak uruchamiam pompę ciepła to po 2-3 minutach występuje błąd E08 czyli za słaby przepływ. Wydaje mi się, że przepływ jest ok ze względu na niewielką instalację.

Co więcej nawet w trybie odpowietrzania (jak przytrzymam SET powyżej 15s) pompa wchodzi w ten błąd E08 choć wg instrukcji nie powinna.

 

Proszę o pomoc.2084201580_haierau52.thumb.jpg.af47b2fdcfc86c3fde985d00ae81534b.jpg

 

Na bank pompa się zastała to częsta przypadłość w haierach oni chyba wodą morską testuję te pompy , musisz rozruszać ją ręcznie co zbyt wygodne nie jest lub zadzwonić do haiera oni wysyłają nową pompę i będziesz miał dwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było tego problemu z pompą obiegową działała ale przed montażem jako że wiedziałem o tym że może nie ruszyć ,  sprawdziłem ją czy kręci odłączyłem ją od listwy zasilania i podłączyłem na krótko do 230 V na sucho wtedy słychać czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 22:12, d4r0d4r0 napisał(a):

występuje błąd E08 czyli za słaby przepływ. Wydaje mi się, że przepływ jest ok ze względu na niewielką instalację

Winowajcą jest:

W dniu 24.10.2022 o 22:12, d4r0d4r0 napisał(a):

PEX 26 czyli w środku 20mm

Oraz niedopasowanie instalacji odbiorczej do wymaganego przepływu dlatego trzeba zrobić:

W dniu 24.10.2022 o 22:34, sambor napisał(a):

bufor powinien być równolegle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podmieniłem na krótko układ na tylko pompa ciepła -> bufor -> pompa ciepła i to na średnicy PP 32 z cienką ścianką i cały czas mam ten sam problem, więc chyba pozostaje czujnik przepływu jak mówi @Patrol

Dlaczego uważacie, że bufor powinien być równolegle ? To mały dom 90m2 z samą podłogówką więc bufor służy tylko do odszraniania i w sytuacji gdyby ponad połowa obiegów była zakręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pex na rurkach może i ma jakąś średnicę, ale wszystkie złączki potrafią zabijać przepływy. Jak chcesz mieć bufor w szeregu to musisz dać zawór różnicowy. Co będzie jak zamkną się obiegi?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, d4r0d4r0 napisał(a):

Przepływ Haier 5kW według karty katalagowej to (uwaga! całe) 6l/ godzinę.

Przepływy u siebie mam dużo większe, podłogówka na pex 32.

Wg katalogu przepływ znamionowy tej PC to 850l/h co jest zgodne z założeniem delty T=5C.

A podłogówka ma jaki przepływ ???

Może przy całej otwartej podłogówce coś by ruszyło- uruchom całą podłogówkę

image.thumb.jpeg.55e91a57e889e15651aa63d1b4374922.jpeg

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem układ testowy na samym buforze na PP32 - pompa ciepła -> bufor -> filtr magnetyczny -> pompa ciepła i dalej wywala błąd E08. Układ odpowietrzony na 100% bo w rurce nie ma już powietrza. Pompa obiegowa wody chodzi na 100% bo ją rozbierałem i uruchamiałem. Pozostaje czujnik odpowiedzialny za ten błąd E08 albo płyta główna. Czy ktoś wymieniał może ten czujnik - wie jak go zlokalizować i gdzie go kupić ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.