Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CW400 i kilka pytań :)


lordmorte

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 
Mam kilka pytań, ale zacznę od obecnej konfiguracji instalacji:
Kocioł Cerapur jest w piwnicy. 

Obieg Parter: 
-> Tu zainstalowany jest CW400; 

  • Podłogówka; 
  • Regulacja po temperaturze zewnętrznej z punktem początkowym; 
  • Pkt pocz. 23C;
  • pkt konc. 39C;
  • Wpływ pomieszczenia: Wył;
  • Korekta: 0K;


Obieg Piętro:  

  • Grzejniki;  
  • Regulacja po temperaturze zewnętrznej z punktem początkowym;  
  • Pkt pocz. 30C 
  • Pkt konc. 45C 
  • Wpływ pomieszczenia: 
  • Wył Korekta: 0K
     
  1. Pytanie 1: Czy coś w tych ustawieniach wydaje się Wam "dziwne", nieprawidłowe?
  2. Pytanie 2: Skoro mam CW400 zainstalowany na Parterze, to w jaki sposób sterowane jest piętro, skoro nie ma tam czujnika temperatury? Oczywiście rozumiem, że wykorzystywany jest czujnik z Parteru, ale zastanawiam się, czy możliwa konfiguracja wpływu temperatury z czujnika na Parterze na temperaturę na Piętrze. Zauważyłem, że Parter ma inną bezwładność niż Piętro. Przykładowo podczas grzania Parter potrzebuje więcej czasu na osiągnięcie temperatury, Piętro ze względu na grzejniki mniej, no i mam sytuację, gdzie u góry jest już cieplutko, na dole jeszcze nie i góra jest wciąż grzana. Oczywiście ograniczam na termostatach, ale mimo wszystko po co pchać w obieg Piętra ciepło, skoro tam ciepło robi się szybciej 🙂
  3. Pytanie 3: Obecnie na dworze mam 11 stopni. Temperatura pomieszczenia na CW400 to 23,3C, Ustawiona temperatura pomieszczenia 21.5C, zmierzona temperatura zasilania: 30.7C; czyli po 1. średnio pasuje mi to do krzywej grzania, a po 2, skoro w pomieszczeniu jest blisko 2 stopnie powyżej ustalonej temperatury, to po co on dalej grzeje obieg?

    Dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2. Piętro jest sterowane przez inną krzywą grzewczą niż parter, poza tym jak sam napisałeś masz tam termostaty.

3. Jeżeli wg Ciebie temperatura zasilania jest inna niż być powinna to może masz ustawione tłumienie i/lub wpływ pomieszczenia. W przypadku przegrzewania pomieszczeń trzeba obniżyć krzywą dla danego obiegu. Grzeje dalej obieg, bo na tym polega sterowanie wg temperatury zewnętrznej. Kocioł może się wyłączać po osiągnięciu zadanej w czasie obniżenia lub zmiany na regulację wg temperatury w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CW400 cały czas sieci się E na CW400 - zewnętrzne zapotrzebowanie na ciepło. Pięć grzeje non stop mimo dawno osiąg ietej temp , nie da się włączyć trynu manulanego , taktuje non stop co 10 min i grzeje podłogowe do 40 stopni , w domu 22 a ustawiona 19 . Jak zgasić ta E i co to oznacza .
Bosch condens 5000i WM GC5300i WM 24/100s wszysktko podłoga i wszysktko na piecu zainstalowane .https://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=462091&d=1668277968&thumb=1
https://youtu.be/b3q1U1r_fqE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w kotle przypadkiem zworki, którą należy usunąć przy podłączeniu sterownika zewnętrznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literka E, to zewnętrzne zapotrzebowanie ciepłą. Tyle wyczytałem na szybko z instrukcji.

Domyślam się, że jak wpływ pomieszczenia przestawisz na włączone, to powinno zadziałać. Teraz kocioł działa według pogodówki. Tak się tylko domyślam, bo nie znam tego sterownika.

Masz tutaj lekturę do poduszki.

https://junkers-serwis-poznan.pl/files/Regulator-pogodowy-BOSCH-CW-400-Junkers.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

Literka E, to zewnętrzne zapotrzebowanie ciepłą. Tyle wyczytałem na szybko z instrukcji.

Domyślam się, że jak wpływ pomieszczenia przestawisz na włączone, to powinno zadziałać. Teraz kocioł działa według pogodówki. Tak się tylko domyślam, bo nie znam tego sterownika.

Masz tutaj lekturę do poduszki.

https://junkers-serwis-poznan.pl/files/Regulator-pogodowy-BOSCH-CW-400-Junkers.pdf

Tyle to i ja wyczytałem , wpływ nie ma nic do tego , ja u siebie mam wyłączony , czy włączony i to nic nie zmienia . Piec właśnie nie działa wg pogodowki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 12:45, lordmorte napisał(a):

Obieg Parter: 
-> Tu zainstalowany jest CW400; 

  • Podłogówka; 
  • Regulacja po temperaturze zewnętrznej z punktem początkowym; 
  • Pkt pocz. 23C;
  • pkt konc. 39C;
  • Wpływ pomieszczenia: Wył;
  • Korekta: 0K;


Obieg Piętro:  

  • Grzejniki;  
  • Regulacja po temperaturze zewnętrznej z punktem początkowym;  
  • Pkt pocz. 30C 
  • Pkt konc. 45C 
  • Wpływ pomieszczenia: 
  • Wył Korekta: 0K
     

Z tego co się domyślam, to masz na sterowniku wyłączone sterowanie według temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Jeżeli jest podłączony czujnik temperatury zewnętrznej, to kocioł w tym przypadku będzie działał według krzywej grzewczej, tak jak napisał to @h3nio

Jeżeli nie masz czujnika na zewnętrz to kocioł będzie grzał według temperatury zadanej na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.