Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drewno suszki


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na olx wynalazkiem jakiegoś magika co sprzedaje sosnę w cenie 180zl/mp w walkach. 

Drewno to tzw."suszki" czyli uschnięte drewno pozyskiwane z lasu,.które albo stoi albo już się przewróciło.

Jest sens coś takiego kupować w tej cenie?

Dodam, że w okolicy leśniczówki nie mają w sprzedaży drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Jednorazowo koleś dowozi 4mp i za transport do mnie 100zl (cen podobna jak hdsem tam nawet drożej po 35zl/mp)

Na aukcji są takie zdjęcia IMG_20220914_175610.jpg.ae2473a0980d3a98e42bd4744f15ae95.jpg

Deklaruje, że walki mają średnicę 10-40cm(?).

To wyżej to zdjęcie z.jego aukcji.

Drzewo na bieżąco bierze z lasu.

To że zdjęcia jak na twoje oko wygląda?

Dodam, że na tą zime mi spokojnie starczy i pół następnej ale wolę mieć już gotowy opal na przyszły sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli to coś podobnego co na zdjęciu, bierz i się nie zastanawiaj. Nie jeden będzie Tobie zazdrościł.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak obiecałem zdaje raport. Co prawda w sumie umawianie się z tym sprzedającym zajęło od pierwszego kontaktu do finalizacji 14dni ale ostatecznie rzutem na taśmę przyjechała dzisiaj dostawa tego drewna.

W mojej ocenie wygląda lepiej niż na zdjęciach (moja partia), na plus że chłopaki sami wwypakowali tam gdzie chcialem.

Jesli chodzi o ilość drewna w drewnie to oceniam na zakres 3,5-4mp ale chyba blizej 3,6mp.

Cena z transportem 820zl.

Ciężko ocenić teraz ile dokladnie bo trochę krzywo jest poukładane.

IMG_20220922_162749.thumb.jpg.7c3e1919518b6aa1db1e6d51fdfaa0bc.jpg

IMG_20220922_162742.thumb.jpg.3c0564efa73dbe9280f5637c067aa3c4.jpg

Teraz pozostaje to pociąć i cieszyć się ciepłem w domu.

Z obliczen wychodzi mi, że zapas opału mam już na ten i następny sezon więc teraz czekam już tylko na okazje.

Ps ile wg. Waszego doświadczenia takie "suche" drewno musi schnąć, żeby nadawało się do palenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko te drobniejsze co są spękane to można palić od razu. Parę razy mi się zdarzyło palić kilka miesięcy po ucięciu. Tylko to była brzoza, a ta nawet po miesiącu się już pali. Sosna czy świerk się nie chwyci, jak nie jest w miarę sucha. U mnie w okolicy do 50km nic nikt takiego nawet nie wystawia nigdzie. Kubik buka 650zł i 30zł za transport, a to raptem 1km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszła piła w ruch i powiem wam, że większość 80-90% tego drzewa wydaje się sucha. Po przywiezieniu drzewo było z wierzchu wilgotne ale to chyba wynik deszczu.

Nie mam miernika ale metoda "dmuchania" w drzewo mówi że jest suche.

Do tego przepalilem kociołek i wrzuciłem parę kawałkow i pali się to normalnie.

Ciekawe jaka jest kalorycznosc w stosunku do normalnego drzewa?

Za pare dni jak będzie poukładane to będę wiedzie ile mp do mnie dotarło ale biorąc pod uwagę obecne chore czasy mam ekwiwalent 1t węgla w drzewie za 820zl i to praktycznie gotowego do palenia. Jak tego drzewa po ułożeniu będzie 3,5mp.to chyba dokupie sobie jeszcze jeden takim transport.

Jeśli chodzi o czystość spalania to w mojej ocenie jest czyściej przy przepalaniu niz Ruskiem, którym paliłem przez lata. Zobaczymy jak będzie w okolicach grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega metoda dmuchania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.