Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwykły agregat z AVR do awaryjnego zasilania kotłowni?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak w temacie, posiadam chiński agregat z fabrycznie oszałamiającą mocą 7600W, 3 fazowy, z uzwojeniem z chińskiego amelinum,  po zmianie stojana na jednofazowy agregat jest nie do poznania , spokojnie wytrzymuje obciążenie ciągłe 2500w gdzie wcześniej czajnik 1500w potrafił go zatrzymać. 

Agregat nie ma inwertera, tylko układ AVR, sprawdzałem go miernikiem i trzyma 230v 50Hz, ale przebiegu nie mam jak sprawdzic. 

W kotłowni mam dwa sterowniki i 5 pompek elektronicznych, gdy wszystko pracuje mam zużycie 100W, zabezpiecza to UPS APC 1500 PRO.

Tak się zastanawiam czy moge to w razie biedy zasilić moim agregatem? 

Opublikowano

UPSa tak ale pompy trzeba by sprawdzić czy będą prawidłowo działały bezpośrednio pod agregatem .Jeżeli pompy są podłączone przez ten UPS to powinno działać pod warunkiem że UPS ma czystą sinusoidę powinno to pisać w opisie urządzenia lub tabliczce znamionwej.

Opublikowano

Jeśli AVR w agregacie steruje obrotami silnika by utrzymać stałe 50 Hz i napięciem wzbudzania na wirniku by mieć stałe 230V, to na wyjściu stojana tego agregatu będzie piękna sinusoida. Tak działają klasyczne generatory przemysłowe w elektrowniach. Nie ma na wyjściu żadnej elektroniki, inwerterów, falowników itd, itp. Układ jest banalnie prosty, prostszy niż układ połączeń w alternatorze zainstalowanym w samochodzie gdzie też mamy trójfazową prądnicę ale z układem prostownikowym by na wyjściu mieć prąd stały.

Opublikowano

Obciazenie na UPS a dalej na agregacie moze spowodowac chwilowy spadek obrotow agregatu i tym samym wykrycie przez UPS braku zasilania i przelaczenie na baterie. Rozlaczenie agregatu spowoduje ze podbije obroty, po czym znowu nastapi przelaczanie na UPS i takie cykanie w kolko.

Wszystko zalezy od UPS i agregatu jak szybko/wolno sa w stanie reagowac na siebie nawzajem tak aby wspolpracowac.

Opublikowano

Zmiana prędkości obrotowej silnika agregatu wiąże się z częstotliwością napięcia wychodzącą z tego agregatu, systemy AVR przeważnie działają inaczej - np dodatkowe uzwojenie wzbudzenia w prądnicy.

Ponadto przy zwykłej pracy układu UPS-agregat z UPS-a wychodzi o samo napięcie co jest podawane na jego wejście - czyli napięcie agregatu.

Te UPS-y i przetwornice z którymi się spotykacie na co dzień są typu "off line" a piszecie o nich jakby to były "on line" a takie są dużo droższe i mają moce praktycznie od 5kVA wzwyż.

Więcej na temat rodzajów UPS-ów macie np tu : http://zasilaczups.pl/rodzaje-zasilaczy-ups.html

A wracając do tematu współpracy agregat - UPS- instalacja kotłowni to:  sam mam UPS Hondy 6000kVA 1f, typowy budowlany , bez szumnych inwerterów czy AVR-ów, który współpracuje od lat z 4 UPS-ami APC 1kVA i nie ma problemu na odbiorach,  ani tymi zasilanymi przez UPS, ani zasilanymi bezpośrednio z agregatu.

Podczas awarii i zasilania próby wielokrotnie trwały po 8-12h i nic złego, czy niewłaściwego nie wykazały.

Opublikowano

Zaletą inwertera jest jednak możliwość obniżenia prędkości obrotowej silnika, więc inwerterowa honda eu32i potrafi przy małym obciążeniu po pierwsze iść ponad 2h na litrze benzyny, a po drugie działać naprawdę cicho. Natomiast te stare budowlane grzmoty wyją i palą ogromne ilości paliwa nawet wtedy, gdy potrzeba 100W i wcale równego napięcie nie dają, co jednak ups nie przeszkadza, byle był sinus. Na pewno lepsze to od chińskich inwerterów, które tak sieją, że na cb nic nie słychać 100m od agregatu.

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.