Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Popiół czarny w koszyczku zalega


Mirka11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hydropelem , pali 3-4 godziny następnie tak jak by tracił moc i nie nadąża spalić podanego peletu polecono mi podnieś wentylatory ale za bardzo nie pomogło w koszyczku zostaje dużo czarnego popiolu nie wiem co robic pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks i poprawiono błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zmienił(a) tytuł na Popiół czarny w koszyczku zalega

Najprawdopodobniej  zanieczyszczony pelet słabej jakości , przy palniku wrzutkowym jaki posiadasz musi być pelet certyfikowany A1 chyba że uda ci się zdobyć pelet ze stolarni z suszonego drewna ( nie mylić z MDF z mebli ) , łatwo go odróżnić od pozostałych bo w wodzie rozpuszcza sie na wióry i nie ma tendencji do sklejania więc jest bardzo drobny ,rozmiarów dużych ziaren kukurydzy za to spala się fenomenalnie .

Moc spada bo śmieci z paliwa zatykają ruszt i nie ma wymaganego przepływu powietrza do spalania . Szyba i komora paleniska prawdopodobnie robi się czarna a z komina zaczyna delikatnie dymić .

Jeśli takie są symptomy to jedynie wina paliwa .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry To co czytam to jak by się zgadzało, ale powietrze jest doprowadzone przez taki wąż do kratki wentylacyjnej, a pelet mam teraz olimp a za chwilę będę pełnić lavą ,przed chwilą robiłam test ten peletem i wodą ,I pelet rospuscił się w wodzie na trociny . Może trzeba coś zmienić w ustawieniach instalator ,ktory zakładał ten piec sam nie wie i po prostu umywa ręce.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mirka11 napisał:

ale powietrze jest doprowadzone przez taki wąż do kratki wentylacyjnej

Niech Koleżanka wklei jakieś zdjęcia. Bo wierzyć mi się nie chce, że ten kociołek jeszcze działa. Kratka wentylacyjna ma za zadanie wysysanie powietrza a nie jego dostarczanie. Jeżeli to Defro ma podłączenie powietrza do paleniska to rurę należy przebić przez ścianę na zewnątrz i założyć nakładkę przeciwdeszczową. Można zrezygnować z tej rury i pobierać powietrze z pomieszczenia w którym kocioł stoi. Warunek to dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. Inaczej to zakładanie się z czartem w kwestii czadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moze złe to przedstawiłem,Ale  dopływ powietrza został doprowadzony został wyświęcony otwór w ścianie,I podlonczone wąż z tyłu pieca .A co do czadu to mam czujnik czadu , gdyż ten kominek hydropel 8kw znajduję sie w kuchni pozdrawiam

.

.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mirka11 napisał:

   został wyświęcony otwór w ścianie,

.

.

 

No święcona woda chyba nie pomoże ale spróbuj zwiększyć nadmuch powietrza ( % wentylatora ) w sterowniku bo tu już nic więcej się zrobić nie da awentualnie zmniejszyć dawkę  paliwa poniżej  tego co jest wprowadzone zgodnie z instrukcją defro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.