Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers cerapur smart zsb 24-5c, prośba o pomoc w optymalnym ustawieniu


wojtekw304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kocioł jak w temacie Junkers cerapur smart zsb 24-5c. Ogrzewanie mieszane czyli 70m2 podłogówka, 50m2 grzejniki ( około 55 żeberek - grzejniki aluminiowe 4 sztuki plus 2 w garażu dla podtrzymania temperatury na plusie).

Pytanie mam jak ustawić najlepiej pompki z grundfosa ( gdy ustawie na drugim biegu to np przy temperaturze zasilania 38 st na grzejniki idzie max 36 st, gdy zmienię na pierwszy bieg obydwie to na grzejniki idzie te 38 a na podłogowke 34 czyli teoretycznie ok).

Moje pytanie brzmi jak ustawić moc pompki w samym kotle (parametr 2.1C), te pompki grundfosa, oraz moce max dla c.o oraz CWU

 

W tej chwili parametr 2.1C ustawiony na 3, pompki grundfosa na 1 bieg, temperatura zasilania 38 st,  sterownik pokojowy typu salus on/off, temperatura zadana 21.2 w pokoju gdzie jest grzejnik, histereza 0.4st, i przy obecnych temperaturach czyli około 0st w dzień - 4 w nocy to spalanie na 24 h wynosi około 10m3 co wydaje mi się że trochę dużo. Kocioł pracuje około 3h po czym wyłącza się na około 2h i później to samo od nowa. Dodatkowo ogrzewana ciepła woda, zasobnik 120l.

 

Ktoś może mógłby pomoc w ustawieniach tak aby zminimalizować zużycie gazu?

Screenshot_20220119_091250_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_20220119_091346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.