Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągłe zapowietrzanie się kotła i pompy co


lonsen140

Rekomendowane odpowiedzi

Ta pompa w kotle z wbudowanym układem ochrony powrotu powinna sama w sobie zapewnic obieg przez sprzeglo. Nic wiecej nie trzeba.

Schemat @sambor poprawiony jest taki jak powinien byc. Co prawda jest bez sprzegla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny na podłogowe jest nie ma na obiegu grzejnikowym i nie ma na powrocie do sprzęgła, bazując na tym schemacie rozumiem że zawór za kotłem na 100% otwarty i pompa na auto i może będzie chodzić przez 2 lata żebym mógł sam przerobić. A co do sprzęgła to zostawić czy likwidować przy założeniu 2 kotła gazowego?

Kocioł gazowy Junkers a kondensat, wpięty w trójniki przed samym sprzęgłem IMG_20220108_120930.thumb.jpg.087b5ac5bc9bc05a2489af7e1d968ddc.jpg

22 minuty temu, PioBin napisał:

Ta pompa w kotle z wbudowanym układem ochrony powrotu powinna sama w sobie zapewnic obieg przez sprzeglo. Nic wiecej nie trzeba.

Schemat @sambor poprawiony jest taki jak powinien byc. Co prawda jest bez sprzegla.

Pompa wewnętrzna pieca uruchamia się tylko na chwilę po spadku temp na powrocie poniżej 55 stopni podbija powrót i się wyłącza więc chyba nie poda do sprzęgła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment trzeba dać pompę od sprzęgą na powrót, wywalić ten zaw 3-D i to wszystko.

Choć wg mnie sprzęgło, zaw 3-D ani pompa nie są potrzebne.

Zawory zwrotne muszą być na zasilaniu obu kotłów i na obiegach tak jak pokazałem na ostatnim rys.

Godzinę temu, sambor napisał:

prawie prawidłowy schemat jest w instrukcji kotła

Dla tych którzy nadal się zastanawiają dlaczego to zły schemat , mam dod pytanie - jak działa obieg COII?

Na grawitacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sambor napisał:

Na ten moment trzeba dać pompę od sprzęgą na powrót, wywalić ten zaw 3-D i to wszystko.

Choć wg mnie sprzęgło, zaw 3-D ani pompa nie są potrzebne.

Zawory zwrotne muszą być na zasilaniu obu kotłów i na obiegach tak jak pokazałem na ostatnim rys.

Dziękuję za wsparcie, pewnie się nie uda dopóki nie skończy się okres 5 lat , bo wątpię czy instalator przyjedzie to przerobić. Zorientuje się czy mogę to teraz na własną rękę zrobić, sprzęgło może mogłoby zostać że względu na duża ilość  chłodnej wody wracającej z podlogowki.

Ostatnia kwestia dotyczy ciśnienia, przy tych problemach obniżyć je do 0.8 bara czy utrzymać obecne 1.5 bo nie wiem w którym przypadku kawitacja będzie mniejsza plus że są głowice termostatyczne na grzejnikach więc ciśnienie w instalacji się zmienia jak się niektóre głowice pozamykają albo otworzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor ten schemat z instrukcji to jest schemat instalacji dostarczonej z kotłem One. One Basic ma tylko tę pompę przewałową, więc resztę trzeba dorobić.

Chyba Heiztechnik nie składałaby takiego zestawu jeżeli by nie działał prawidłowo. Zresztą fajne maleństwo to jest, myślałem że obok jest zasobnik na pellet, a tu takie all-in-one w jednej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sambor napisał:

Choć wg mnie sprzęgło, zaw 3-D ani pompa nie są potrzebne.

Jak tam jest sama pompa przewalowa wpieta na bypasie to sprzeglo to faktycznie lipa bo nie pociagnie wody przez niego. Wiec Twoj schemat „najlepszy” bez dewastacji kotla. A jak by mialo zostac sprzeglo to trza kociol „rozbebeszać” z tych „pomyslow”.

To ja juz wole kotly bez wewnetrznych firmowej hydrauliki. Obieg COII firmowy dziala w oparciu o „wiare”.

3 minuty temu, sambor napisał:

Zostaw to co masz.

Cisnienie niech obnizy w zbiorniku przeponowym bo teraz on tez nie pracuje. Nie ma zadnej rezerwy wody. 

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując, bez rozbebeszania kotłowni nic z tego nie będzie, jedyne co mogę na tą chwilę zrobić to zawór trzymać otwarty na sprzęgło i odpowietrzac pompę. Co do ciśnienia żeby był zapas musiałbym podnieść na instalacji do ok 1.7 bara, to już chyba dużo będzie szum w grzejnikach i pisk jak się głowice zaczną przymykać.

Natomiast na przyszłość wyrzucić zawór lub zawór i sprzęgło a w obu przypadkach pompę na powrót?

W piecu gazowym naczynie jest wewnątrz? Chciałbym sprawdzić cisnienie 

Znalazłem instrukcje do pieca gazowego i tu niespodzianka ciśnienie wstępne 0.5 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lonsen140 napisał:

musiałbym podnieść na instalacji do ok 1.7 bara, to już chyba dużo będzie szum w grzejnikach i pisk jak się głowice zaczną przymykać.

Ten szum to nie z ciśnienia , tylko ze zbyt dużej prędkości pompy od CO, trzeba jej bieg obniżyć.

To jaki masz naprawdę kocioł gazowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim cisnieniu minimalnym wyrzuci alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sambor napisał:

Masz pompy prod wschodniej - ferro, więc one nie mają ani prawidłowych nastaw ani autoadaptu,

powinna być jakaś markowa 25/40.

Jak patrzę w swoją instrukcje od takiego kotła to ciśnienie w nim powinno być na zimno 1-2 bar.

Czyli lepiej nie używać auto tylko regulować ręcznie żeby uzyskać odpowiedni przepływ, pewnie dlatego na auto sprzęgło było słabo wygrzane. 

Ciśnienie w piecu gazowym sprawdzałem w instrukcji serwisowej tego kotła, piec ma już 7 lat i podobno nie ma czujnika ciśnienia więc nie wyrzucić błędu 

Screenshot_2022-01-08-19-02-14-390_cn_wps.xiaomi.abroad_lite.thumb.jpg.9e5e3aa9490f805293df400011de302d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wes pod uwage ze kociol gazowy prawdopodobnie znajduje sie na parterze kilka metrow wyzej niz peleciak wiec tam cisnienie statyczne bedzie proporcjonalnie mniejsze 1m=~0,1bar. To tez narzuci minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy bierze jak szalony średnio 14 m da dobę niezależnie czy jest +5 czy -5 jego moc minimalna to 7kW więc taktuje jak szalony, miałem piec na węgiel i go wymieniłem na pellet za parę zł z dofinansowaniem, a ocieplenie domu to za duża inwestycja na ten moment 

A kocioł nie był moim wyborem tylko taki był w projekcie 

Tak na prawdę to kwestia jest tego że większość instalatorów robi to co mam w kotłowni, żadne rozwiązanie ani urządzenie nie było moim pomysłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym również dopytać o zawór 3d na ogrzewanie podłogowe, zawór z siłownikiem, temp zadana 38 stopni, na sprzęgle 60 stopni, pompa na minimum, a zawór ciągle pracuje otwarty w przedziale 70-90%, czy tak powinno być ?, Drugi taki sam zawór na grzejniki przy zadanej 45 stopni pracuje w przedziale 10-40% otwarcia.IMG_20220111_135057.thumb.jpg.5e6256fc1daa1b154fbbbce5360e1bf8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.