Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawienia sterownika argos pid plus palnik sv200


słabeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Uprzejmie proszę Szanownych Panów o podanie ustawień dla pieca na ekogroszek 19kw z palnikiem SV 200.Sterownik Argos pid plus. Walczę drugą zimę.Chyba wstawię do piwnicy jakieś wyrko i tak będę zimował ,aż zabronią nam całkowicie palić. Jestem laikiem i proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak uniwersalne ustawienia. Opisz jaki masz problem, to na pewno znajdzie się dobry człowiek który będzie wiedział jak Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia.

PALNIK

Czas pracy-10s

Czas przerwy-40s

Nadmuch max-70

Nadmuch min.-20

Moc min.-20

PODTRZYMANIE

Czas pr.-40s

Czas pauzy-2min.

Nadmuch-40

Podawanie-x10

Ilość podań-1

Spieki żużlowe duże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy dmuchawa ?

Zakładam, że do 19 KW. została zastosowana dmuchawka 80w.  W takim razie, masz zbyt wysoko ustawione powietrze.

Spróbuj ustawić min. 8 , max 35. 

Kocioł wchodzi w podtrzymanie ?  Sterownik pracuje w PID ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa 80w. Kocioł wchodzi w podtrzymanie.   Sterownik pracuje w PID. Proszę Pana ,czy proponowane ustawienie nadmuchu nie będą za niskie? Serdecznie dziękuję za zajecie się słabeuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spróbujesz, to nie będziemy wiedzieć.  W jaki sposób regulujesz temperaturę w mieszkaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przesłona na dmuchawie otwarta, oraz szyberek w czopuchu jeśli jest, również otwarty na maksa.

Podtrzymanie również trzeba zmienić. Nie znam sterownika, więc zapytam. Czy w takich ustawieniach, podajnik działa przez dziesięć sekund co dwie minuty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecenie wykonałem. Jeżeli Pan będzie uprzejmy spojrzeć na podane ustawienia w podtrzymaniu bo za bardzo się nie znam. Tych ustawień dokonał kolega instalator,który je dostał od swojego kolegi ,który zna się na ustawieniach troszkę lepiej niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w popiele są niedopalone kawałki węgla ?  Jak możesz, zrób zdjęcie popiołu, oraz palnika podczas pracy. 

Jaką temperaturę zadaną ma kocioł ? Ile ją przebija ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopalonego węgla nie ma.Temperatura kotła zadana 67 stopni. Przebija 6 do 7 stopni. Zdjęcia nie zrobię bo telefon mam bez aparatu. Z komputera korzystam grzecznościowo. Proszę się mną za bardzo nie przejmować. Jestem Panu bardzo wdzięczny za poświęcony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie podtrzymania nie zmieniaj. Może znajdzie się użytkownik tego sterownika, i podpowie jak je ustawić.

Puki co, obserwuj co się dzieje w kotle.  Teraz palnik musi się odpowiednio nawęglić, więc trochę to potrwa.

Co kilka godzin sprawdzaj jaki jest popiół.  Jak zobaczysz, że kopci , to podnieś nadmuch na tej mocy na której to zauważyłeś. Nie podnoś nadmuchu więcej, niż dwa oczka. Po takiej czynności na efekty musisz poczekać kilka godzin. Zmieniaj tylko jeden parametr w jednym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutrzejszy dzień przesiedzę w piwnicy.Będę walczył .Bóg zapłać Panu za bezinteresowną pomoc. Jak dostanę się do komputera postaram się dać znać o efektach. Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocy piec bardzo okopcony .Musiałem go rano czyścić. Sadzy wiadro 10l. Węgiel w popielniku. Możliwe ,że to sprawka ustawień w podtrzymaniu. Wróciłem do starych ustawień z oczekiwaniem na dalszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę, i znalazłem kilka informacji.  Poczytaj tutaj: 

Ustaw sterownik tak jak tam wskazano.

I czekaj na efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze film z instrukcjami: 

Zwróć uwagę, na ustawienia podawania.  Podtrzymanie również jest pokazane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panu za pochylenie się nad moim problemem .Proszę . Pod jakim kodem mogę go znależć. Przepraszam jestem słabeuszem więc proszę o wyrozumiałość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję. Schodzę do schronu by sprawdzić.

S.1.27

H.1.03

Scr:5.014

Wchodzę na wyższy poziom i za wiele nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w wersjach do 1.32 inaczej ustawiało się powietrze a inaczej od 1.33 do 1.4.

W chwili obecnej ma Pan ustawione chyba 12KW mocy palnika (10 podawanie 40 przerwa) i minimalna moc kotła to 20% czyli 2.4 KW, a więc zgrubnie powietrze powinno być od 6-23. Jeszcze bym zapomniał....dotyczy to dmuchawy RMS 120 AL 80W POLFANS. No i jeszce pytanie czy przesyp (potencjał palnika ) ma pan dobrze ustawiony.

Ta tabela jest niby od 1.32 ale moża sie nią posiłkować w niższych wersjach. Od wersji 1.32 słychać w dmuchawie takie tykania jak na filmie K. Miernika 

zz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, oliver1984 napisał:

Jaką wersje softu Pan ma? wersja pokazuje sie na dole ekranu po włączeniu sterownika. (v.....)

 

S.1.27

H.1.03

Scr:5.014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.