Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik ARGOS PID


KKTS

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełnij profil, aby było wiadomo o jaki kociołek chodzi, i co on zasila. Pisz, i wklejaj zdjęcia popiołu, a postaramy się pomóc w ustawieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do zwykłego Argosa trzeba chyba dodatkowy moduł Aligator za 350 zł... Słaby interes patrząc na cenę sterownika 450 zł. Razem robi się cena Argosa z plusem lub SKZP-02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolega zamontował sobie malucha na ekogroszek 9 KW z podstawowym Argosem PID. We wstępnych nastawach od producenta jest wzmianka by podawanie ustawić 10 sekund, pauzę 30-40 sekund i nadmuch 60-70% dla dmuchawy 30W. On natomiast posiada RMS 120 na silniku 40W. O ile ustawienia podawania są jasne i się nie zmienią, jak byście Panowie ustawili wstępnie powietrze maksymalne dla takiej dmuchawki dla PID. Zapewne wiatr będzie musiał być niższy. Osobiście prowadzę taki zestaw w dwustanie i nie mam doświadczenia. Należy wziąć pod uwagę, że ustawia się tylko maks obrotów. Minimum wymyśla sobie ster. Może kolega @Pieklorz coś podpowie od czego można zacząć ustawianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głupio napisali na naklejce. Nigdy nie było dmuchaw 30W

Ta sugestia dotyczy RMS 120 z silnikiem 40W, te dmuchawy daje na wyposażeniu palników technix. (chyba,że producent nie nadąża, to bardzo rzadko idzie od technixa w zastępstwie domerowska dm85 z takim samym silnikiem 40W)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował bardzo za odpowiedź. Będę walczył. Może i w końcu sam się nawrócę i u brata też ustawię w takim Argosie, PID zamiast dwustanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja caly cza biore na oko. Zeby czarno nie bylo, dopalone bylo, obserwuje plomien. Mam dmuchawe 80w a obecne usrawienia to 7:57:18 bodaj na stabku. W kotle czysto, popiol jak na niego ladny. Taki sypki z kawalkami dajcymi sie ladnie rozkruszyć. Zrobi sie zimno to pewnie zmniejsze pauze a podkrece wiatr. Nie wiem czy dobrze ustawiam ale co sie nie nacudowalem to nic lepszego mi nie wychodzilo. Zawsze kombinuje zeby sobie spokojnie chodzil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam problematyczne kwestie dt. sterownika Argos black.

1. Podczas pracy kotła na pellecie/tryb węglowy wylaczony/ przy schodzeniu z modulacją sterownik potrafi nierzadko zablokować się na 50% mocy i wówczas, jeżeli to wystarczy, żeby osiągnąć próg czuwania kocioł przejdzie do tego trybu, natomiast jeżeli ta moc okaże się za mała, to sterownik już nie zwiększy modulacji pomimo spadającej temperatury kotla do np. 45st przy nastawie 65st. Ta sytuacja trwa do momentu uruchomienia trybu rozpalania. Przy czym temp. spalin utrzymuje się w zakresie 60-70st.

2. Występują sytuacje, w których bez przyczyny uruchamia się tryb rozpalania np. przy nastawie temp. zadanej 65, aktualnej wzrostowej 62, temp. spalin 70 /bez większych wahań/

3. Podczas grzania pieca przy modulacji 100% wcisnie się na krótko  przycisk środkowy wówczas sterownik ustawia modulację na 50% i nie podejmie zadych ruchów w górę bądź w dół. Trzeba wyłączyć i załączyć sterownik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mała temperatura spalin. W starszych wersjach softu tak to jest. Wchodzi na 50 % w celu sprawdzenia płomienia. Pewnie masz czujnik spalin w czopuchu, przestaw go do górnych dzwiczek robiąc otwór z boku i będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujnik w czopuchu, zmienię miejsce montażu i dam znać. A jaki jest algorytm pracy sterownika na podstawie temperatury spalin tzn. w jakim przedziale temp. i czasowym odbywa się normalna praca i moment przejścia w tryb sprawdzania płomienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tzw. delta czyli różnica temperatury kotla a temperatury spalin. Jest tam chyba stałe ustawione na 20 czyli np na kotle jest 60 C a w kominie musi być  80 C bo inaczej wejdzie w tryb testu płomienia. Nie wiem ile dokładnie ale tak to działa. Zrób otwór w dziczkach z boku albo dla testu włóż czujnik do pieca i delikatnie przyczasnij go dzwiczkami tak aby nie uszkodzić przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czujnik spalin zabudowany przy górnych drzwiczkach i wszystkie problemy wymienione w poście #59 zniknęły. Dziękuję Dikster. 

W międzyczasie dokupiłem moduł safe IT do tego sterownika i muszę przyznać, ze jestem zawiedziony możliwościami wglądu do parametrow i ewentualnej regulacji pracy kotła oraz braku wykresów w dedykowanej aplikacji Esember IoT. Dobrze, że jest 14 dni na ewentualny zwrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres jest na stronie steruj.online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega pisze, wykresy sa na stronie.

Dodatkowo jest czujnik tlenku węgla, jego wykres też można podejrzeć.

 

Całą ta obsługe rozwija firma zewnętrzna od strony steruj.online  ponieważ sam z tego nie korzystam, to nie wiem jaki jest aktualny stan. Wiem,że mieli dodawać obsługe drugiego zaworu i poprawić funkcjonalność, ale pewnie dalsze prace to raczej po połowie stycznia, teraz to wszędzie okrojony skład, inwentury, zaraz 3króli, to martwy okres zawsze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zamontowania modułu przez ok. 3 dni nic nie było na stronie. Widocznie musi się utworzyć minimalna historia, aby to wszystko zadziałało. Dziękuję kol. Dikster i Pieklorz za szybką reakcję i pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w wykres i zaznacz 6 godzin, temperaturę kotła i np moc kotła. Czasem jest tak że trzeba kilka danych włączyć na wykresie bo nie wyświetli żadnych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o temperaturę pokojową to w czasie zakupu kotla sprzedawca nie miał dedykowanego termostatu T1000 i polecił firmy Volt wt-8, który działa z aplikacją Smart live. Teraz, czy jest możliwe sparowanie wt-8 z Argos black i steruj. online? Nadmienię, że załącz-wyłącz do sterownika działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość edycji/korekty/ parametrów pracy sterownika Argos black z poziomu steruj.online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samej pracy, czyli czasu podawania czy dmuchawy nie da się zmienić ale temperaturę kotła, CWU, zaworu już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o pod/pauza/wen czyli firma zew. o której pisał Pieklorz ma jeszcze coś do zrobienia, chyba, że pozostanie przy podstawowych parametrach i nie idzie z postępem jak w większości tego typu urządzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wczoraj zakupiłem nowy sterownik Argos pod stb z naw softem .

Proszę wytłumaczcie mi zasadę działania tego nowego softu i jak to ustawić aby kocioł nie wchodził mi w podtrzymanie , ponieważ teraz tak się dzieje ( przebija żądaną temperaturę o 2 stopnie i się odstawia ). Chciałbym tego uniknąć jak na starym sofcie gdzie sterownik modulowal dawka podawania i wiatrem .

Proszę o pomoc

W dniu 27.12.2021 o 21:18, Dikster napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidm Witam. Jaki masz sterownik bo nie bardzo wiem o który chodzi. Standardowy Argos Pid ? Skoro sterownik kupiłeś wczoraj z nowym softem a nie miałeś starego to dlaczego tak twierdzisz że na tamtym chodził lepiej bo modułowal a nie wchodził w podtrzymanie ?

Wchodzi w podtrzymanie bo nie ma odbioru ciepła. Jak nie chcesz aby tak robił musisz zacząć delikatne zmniejszać jego moc. Pokaż jakie masz nastawy podawania. (Najlepiej zdjęcie to przy okazji upewnię się jaki to sterownik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.