Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Silver 20kW 1f + CR11011 = nieprawidłowa obsługa termoregulacji


mar12

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w instalacji ogrzewania podłogowego Termet Silver 20kW 1f z czujnikiem temp. zewnętrznej i regulator pokojowy CR11011.

Kiedy w CR11011 ustawię TRYB REGUL = 2 (krzywa grzewcza OTC + czujnik temp. pom.), krzywa grzewcza 0.4, ustawiona temperatura w pomieszczeniu = 16st C kocioł nie przestaje grzać mimo, że aktualna temperatura w pomieszczeniu >20st C. 

Z mojej obserwacji wynika, że sterownik dąży do osiągnięcia wyliczonej temperatury zasilania ignorując zupełnie fakt, że temperatura w pomieszczeniu jest wyższa niż zadana.

Dodam, że dla TRYB REGUL = 1 (tylko czujnik temperatury w pomieszczeniu) kocioł i sterownik współpracują tak jak bym się tego spodziewał - po osiągnięciu przez CR11011 zadanej temperatury kocioł wyłącza się (przechodzi w tryb "OFF"). Dla mnie znaczy to tyle, że sterownik potrafi wyłączyć kocioł po osiągnięciu zadanej temperatury. Nie rozumiem dlaczego to samo nie dzieje się w przypadku opisanym powyżej (krzywa grzewcza OTC + czujnik temp. pom.)

 

Czy ktoś może potwierdzić, że u niego Termet Silver i CR11011  prawidłowo pracują według krzywych grzewczych?

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł był kupiony w połowie tego roku. Pompa to Wilo Yonos Para 6-43. Wydaje mi się, że w starszych rocznikach pompa była mocniejsza.

Sprawdzę mimo to datę produkcji tylko którym miejscu etykiety można ją odczytać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Instalacja 100% grzejniki Termet Silver 20kW 1f z czujnikiem temp. zewnętrznej i regulator pokojowy CR11011 , mam takie same spostrzeżenia co kol. mar12  w trybie on/off działa tak jak powinien lecz w trybie KG  temp. ustawiona 19C kocioł grzeje do 22C (ustawioną mam temp. zasilania max40 wyliczona ze sterownika 34C) próbowałem wszystkich sposobów i wynika że sterownik nie dogaduje się z kotłem. Mam wer. oprogramowania w sterowniku 11 i zastanawiam się czy nie zwrócić tego sterownika i zainstalować tańszy on/off.

Kol.mar12 czy masz jakieś nowe spostrzeżenia co do CR11011 lub rozwiązałeś problem z KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 21:21, mar12 napisał:

Sprawdzę mimo to datę produkcji tylko którym miejscu etykiety można ją odczytać? 

Rok produkcji zaznaczony strzałką.

IMG_20160120_105953(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.