Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z instalacją


maffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za buforem zamontowany mam trzydrogowy termostatyczny zawór mieszający womix z regulacją temp. 35-60 ale coś nie działa bo regulacji nie ma praktycznie żadnej. Za pompka temperatura 60 stopni, w miarę nagrzewania się bufora rośnie do prawie 80, żadne ustawianie nic nie zmienia                  IMG_20211112_170455.thumb.jpg.376bca6f278a9e6cf3f7b0452f57a87d.jpg                                                 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kolega ma w ogóle ustawione

Jaka temperature kolega oczekuje na instalacje

Jaki sterownik tym steruje

Czy jest siłownik zaworu

Czy sterownik zaworu jest spięty z kotlem





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma siłownika zaworu i nie ma sterownika. Jest tylko regulacja pokrętłem i niby możliwość ustawienia tym temperatury jaka ma iść z bufora na instalację.                   IMG_20211112_215425.thumb.jpg.d44df6914c5ff6d66e2e2b6558c22383.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielkim znawca ale

Zawór trojdrogowy termostatyczny jest do cwu

Zawór termostatyczny który masz jest do 60 stopni a bufor wysyła 80 to nie jest normalne, a masz tam zabezpieczenie ???

Do bufora to powinien być zawór 3d tak mi rozsądek podpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź nabity na zaworze kierunek przepływu

Może głupio pytam ale lepiej sprawdzic

Doczytałem na stronie afriso że zawory trojdrogowy termostatyczne można montować w instalacjach CO

https://www.fachowyinstalator.pl/termostatyczne-zawory-mieszajace/

Sprawdź bo nie widać że zdjęcia

Skąd zawór termostatyczny bierze zimną wodę

Czy to woda która wraca do bufora z instalacji

Czy też woda która wraca bezpośrednio do kotła z bufora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiek skąd bierze  zimna wodę. Rurka w dół prowadzi na dół bufora IMG_20211103_210830.thumb.jpg.f9f2ca7a2e07a7b0052643bad8ccef69.jpg

Najgorsze jednak jest to że w domu jest zimno. Na kotle średnio 80 stopni, bufor nagrzany i niby na tym termometrze za pompka tem. wysoka ale to tak nie idzie na dom. Pompka na trzecim biegu a grzejniki długo się nagrzewają i nierówno grzeją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz głowice termostatyczne na kaloryferach ??


Niestety masz zaciemne zdjęcia nie widać wszystkiego

A instalacja jest odpowietrzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Myślałem o tym żeby na piętrze pozakładać ale nie wiem czy to coś pomoże. Instalacja powinna się chyba sama odpowietrzac. Na grzejnikach są odpowietrzniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzyć instalacje

Zamontować głowice termostatyczne pod warunkiem że masz już w kaloryferze zawór termostatyczny

Jeśli nie to będziesz musiał wyregulować instalacje hydrauliczne tj. ustawić przepływu

Wrzuć fotki zaworu na kaloryferze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje zaworów kulowych lepsze byłoby termostatyczne na kaloryferach

Obecnie nie widzę sposobu na wyregulowanie instalacji

Obecnie kaloryfery które są najbliżej bufora zabierają całą ciepła wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia z lampą błyskowa wnęki między kotłem a buforem bo są za ciemne

I zdjęcie pod kątem żeby było dokładnie widać bufor


Z zdjęć które wrzuciłeś nie widać dokładnie jak idą rurki z powrotu kotła i instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maffer napisał:

za buforem zamontowany mam trzydrogowy termostatyczny zawór mieszający womix z regulacją temp. 35-60

 

22 godziny temu, mkaczko napisał:

Jaki sterownik tym steruje

Czy jest siłownik zaworu

Do zaworu 3D termostatycznego siłownik i sterownik?!

22 godziny temu, mkaczko napisał:

Zawór trojdrogowy termostatyczny jest do cwu

Nie tylko -   również do  grzejników.

22 godziny temu, mkaczko napisał:

I sprawdź nabity na zaworze kierunek przepływu

Najlepiej sprawdzić opisy na króćcach: H, C, MIX, bo nalepki na zaworach bywają odwrotnie naklejone.

@maffer Interesuje mnie tylko jedna rzecz: jak jest podłączona rura biegnąca od dołu zaworu 3D? Za pompą rury rozchodzą się w dwóch kierunkach. Jak przebiegają rury powrotu i w którym miejscu podłączona jest do nich wspomniana "dolna" rura z 3D.

Edytowane przez gmaj22
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozoficzne pytanie

W tym układzie zawór termostatyczny pobiera wodę z góry i dołu bufora ???


I czy tak może być ???

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba kluczowe pytanie.  Tak to teraz wygląda. IMG_20211207_100852.thumb.jpg.8fcd50500dcb1ddeb9959e1e1249f2b6.jpg

Nie wiem czy to wina instalacji ale po pewnym czasie w kotle bulgocze woda jak już się wszystko nagrzeje mimo ze temp. na kotle wynosi okolo 70 stopni. Na pierwszym wsadzie jest ok ale potem juz sie boje dokladac.

Mam wyjęte zawirowacze może to przez to

Edytowane przez maffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak woda bulgocze , to następuje jej lokalne podgotowanie - mogą być dwie przyczyny - wyjęte zawirowywacze i (lub) za wolny przepływ wody przez kocioł lub przez część kotła.

Można podkręcić pompę na powrocie kotła i wstawić część . lub wszystkie zawirowywacze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym schemacie „zimna” do zaworu nie jest brana z powrotu grzejnikow tylko z bufora. Jesli zagrzejesz dol do wysokich temperatur to nie bedzie skad brac zimnej do podmieszania. Powinno byc wpiete do powrotu a ten do bufora z ZZ.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rurę idącą od dołu zaworu trzeba wpiąć do powrotu z instalacji a w jej miejsce pod nr 3 w buforze wsadzić termometr, reszta bez zmian ? A można tam ewentualnie powrót z cwu  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Nie mam możliwości doprowadzenia rurki bezpośrednio z kotla do naczynia przelewowego nad ostatnim grzejnikiem. Można/ trzeba dać drugie w innym miejscu ?                   

IMG_20211209_133715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.