Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia kotła, nie dopala ekogroszku, długo dochodzi do zadanej


karolinka2215

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi 1:4 na dzisiejsze temperatury to sporo. Proponuję 1:7lub 1:8 i mniejsze dawki czyli podawanie 6 przerwa 42 lub 48 wentylator 28-30. To zależy od węgla twardy mniejszy nadmuch, miękki większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dziękuję za wskazówki przedstawione wyczyszczone A jeszcze mam 1 pytanko piec prawie cały czas pracuje na krótko przełącza się w nadzór próbowaliśmy już kilka sposobów i nic nie pomogło nawet jak był ekogroszek najwyższej jakości w czym może być problem że długo pracuje aby osiągnąć ten dodam jest niby odpowiedni na metraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji najpewniej ale jak ona wygląda ????

Zwróć uwagę na dmuchawę położenie dźwigni przesłony, według mnie powinna być w lewo do siebie. Ta z przeciwwagą albo śruba powinna być w pionie tak aby lekki powiew dmuchawy ja otwierał. Tak jak widać na zdjęciu hamuje przepływ powietrza i stąd mogą być kłopoty.

Nie chodzi o tą okrągła przesłonę na zewnątrz dmuchawy.

885029226_20211128_111118.thumb.jpg.b9ee23d2aa2708890260e6005e76bbe02.jpg.bbe952cd2d781b18037e6453346c4e32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam temperatura kotła 60 stopni mieszacz na dom puszczona 43 woda ustawiona bez priorytetu piec bardzo szybko traci temperaturę i bardzo długo pracuje aby ją z powrotem osiągnąć prawie wcale nie przechodzi w nadzór ciągle w pracy Co może być przyczyną czas podawania 6-7 s różnie próbowałam dmuchawa na 32 nadzór podawanie co 2 minuty dmuchawa na maksa 60 sekund klapka od dmuchawy na maksa otwarta piec heitz 16 kW histereza 0.3 próbuje różne ustawienia nic nie dają czy piec nie powinien przechodzić w nadzór ekogroszek niby ok brat ma taki sam i u niego spalanie ok i popiół ok u mnie nie do końca się wypala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Ustawienia kotła, nie dopala ekogroszku, długo dochodzi do zadanej

Lekko podnies dmuchawe w pracy,poczekaj ponad godzine,czy dopala liepiej.Jesli nie,jescze podnies,dopoki niebedzie dopalac.Wažne po zmianie poczekac.Wegla na palniku widac dosyc,trzeba go spalic nadmuchom.Jesli w nadzoru podawa každe 2 minuty,to musi sa tym weglom zawalic.W nadzorze podanie po 15-20 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówimy o ustawieniach nikt nie mówi o palniku. Kiedy palnik był czyszczony.. ? Bo ten ogień na zdjęciu nie wygląda zbyt dobrze . Jednym słowem szału nie ma. Skoro zmiany dmuchawy nic nie dają .Jedyna rada , wygasić piec zdjąć koronę palnika, wyczyść palnik i uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są okna rewizyjne na dole palnika to może obejdzie się bez ściągania korony (przynajmniej tak jest u mnie).

Potem bym zaczął prowadzić kocioł na mniejszej mocy i przede wszystkim opanował przesyp niespalonego węgla.

Czyli ustawić 5s podawanie, 30s przerwy i tak ustawić powietrze aby się wypalał węgiel. Jak już będzie OK to wtedy można zejść z przerwą do 25s i lekko podnieść powietrze aby znowu się wypalało poprawnie. Inaczej się nie da. I nie zrobisz tego w jeden wieczór.

Gruntowne czyszczenie kotła raz na tydzień lub dwa to oczywista oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1mps połozenie tej przeciwwagi w trakcie pracy dmuchawy może być w tej pozycji poprawne. Przy wyłaązonej- opada w stronę kotła.  Obrót w lewo może być blokowany przez dolną blachę kotła- wydaje się być bardzo blisko.

Ale słusznie zauważyłeś, że tam trzeba przede wszystkim zacząć od  wyczyszczenia palnika, wentylatora, wyważnienia przeciwwagi oraz sprawdzenia poprawności montażu oraz wskazań podstawowych czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi teraz chodzi CO okolo 40° dla pogody.Jesli nie ma juž žadnych niedopalow,lub spiekow i jest usczelniona korone palnika to trzeba jescze wpisac cos o metražu domku,ociepleniu i instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.