Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Tak szczerze to szczęście i cały czas przy telefonie. W koszyku już greenpal wisiał od przerwy sklepu czyli w tamtym roku go dodałem. I każdego dnia czatowanie i odświeżanie w domu w pracy a nawet jak jechałem i za każdym razem nie udawało się. Dziś po zejściu z nocki siedziałem. Do 9 rano i były wszystkie prócz greenpal mówię idę spać, wstałem i przy kawie dalej śledzenie i jak zauważyłem że Karlik jest dodany to wszedłem do koszyka i odświeżałem aż się pojawił i się udało. Życzę powodzenia ale z tym greenpal to faktycznie loteriada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą dostawę Karlika zamówioną 10.01. dostałem po 5 dniach, później zamówiłem 1t (13.01.) i dziś dopiero przyszedł sms z poczty, że nadano przesyłkę paletową (Wlkp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sławek007 napisał:

Dla legalnego składu nie ma znaczenia stawka VAT czy 8, 23 czy inna. Mogą kupić na 23%, a sprzedać na 8%. Oni rozliczają się wg stawek netto.
W firmie gdzie pracuje często sprzedajemy „bez Vatu” sprzęt placówkom edukacyjnym pomimo, że kupujemy go z VAT 23%. Kwota brutto sprzedaży bywa 10% niższa niż zakupu. Jednak firma i na tym zarabia 10%
Co najwyżej „Janusze businessu” mają problem.

Nie bądźmy pewexami. Nie mieszajmu dwóch różnych systemów walutowych. 

Nikt składom za netto nie sprzedaje... chyba że... Nie drążmy. 

Żadne składy nie sprzedają instytucjonalnym. Tylko detal. Jeśli obracają tylko opałem, to w końcu wyjdzie im Vat do zwrotu. W obecnej sytuacji zwykle kontrola. Niektórym to nie w sos. 

Przez 3 lata kupowałem opał z dużego składu. Faktury ni paragonu na oczy nie widziałem. Co najwyżej przysłowiowy kwit na węgiel. Nawet za czasów jak już pesle zbierali. Ci też zbierali. Po co i co komu na ten pesel pisali, nie wiem. 

Ile idzie towaru bokiem, bocznicą możemy się tylko domyślać. 

Takie PGG bez skrópułów obniży cenę. Wystarczy, że Sasin jak do PGNiG cmoknie. Nie cmoka. Woleli pod publiczkę dać śmieszny dodatek, na który mało kto się załapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.