Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Grzeje Prawie Nic


soldys24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mieszkam , no jestem na etapie wprowadzki do mieszkania 45metrowego w starej kamienicy w ktrorym zainstalowałem ( mocne słowo he he ) CO w raz z bojlerm 80 litrów Rury sa miedziane a grzejniki aluminiowe W przedpokoju zrobiłem kotłownie piec 6 kiloeat zebiec nad ktorym umieszczony jest bojler Kupiłem gotowy układ do zamontowana pompy i zamatowałem ja nad piecem Po prawej strornie przebijajac sie do przedpokoju jest 6 zeverek -dodam ze grzeja az sie patrzy , po lewej stronie jest mały pokuj 10 zeberek z małego pokoje idziemy do duzego tez 10zeberek .Wkoło piece zgrzewałwmrure 22 ale wychodzac z kotłowni redukowałem na 18 Problem mam taki ze niechce mi grzac w pokojach ani w małym ani w duzym MAM pompe grafosa jakos dziwnie chodzi Dolewajac wode szybko przelewa sie przez zbiornik wyrownawczy MAM na piecu 100 stopni trzesie sie wszystko a tam zimne grzejniki POmpa tłoczy do bojlera i do małego przedpokoju dalej zima Zamkłem wiec zawoz od bojlera i zaczeło cisnac dalej Mysle sobie sukces działa grzejniki ciepłem Ale pale dzzien pozniej i wielka lipa nic nie pomaga odpowietrzam ratuje sie dolaniem wody do pieca bo trzesie nic nie idzie oiradzic wszystko zimne po za małem przedpokojem Co mam poradzic Dlaczzego musze bojler odcinac aby dalej tłoczyło a z reszta zadko tłoczt No i martwi mnie ta pompa tak dziwnie głosno chodzi daje dzwiek sciekajacej wody prosze o pomoc nie wiem co z tym robicb a zima zapasem

 

POzdrawiam Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu radosna tworczość amatora , nawet tak prosta robote da sie sknocic nie znając podstaw rzemiosła i zasady działania

ale autor jak widac nie garnie sie do nauki , jeno woła o pomoc po fakcie

styl pisania odzwierciedla styl działania

 

niech to bedzie przestroga dla młodych ,którym sie wydaje ze to nic trudnego połaczyc te kilka rurek

bez znajomosci zasady działania NIE ZABIERAJ SIE DO TAKIEJ ROBOTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie też pomyślałem...

Zawsze twierdziłem, że nie ma łatwej roboty, nawet jak z daleka wydaje się prosta. Do każdego kiwnięcia chociażby palcem przydaje się wcześniejsze

pogłówkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fakt , ze to pierwsze centralne ogrzewnie przy ktorym towazysze i ze moja wiedza na ten temat zbyt obfita nie jest Ale co szkodzi sie nauczyc nawet za pomoca prob Jak raz cos skonoce to 2 raz bede pamietał Nie operuje jezykiem technicznym zwiazanym z wasza specjalnoscia dlatego podszedłem do tego problemu opisowo Natomiast sadze ze sa dziedziny nauki w ktorym sie dosskonale odnajduje Wracajac do tematu nadal nic nie działa Zrobiłem kilka zdjec Wogole te centralnne robiłem niejako na wzor sprawnego u moich rodziców

post-10808-1255789931_thumb.jpg

post-10808-1255790016_thumb.jpg

post-10808-1255790082_thumb.jpg

post-10808-1255790152_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach nie widać wszystkiego, ale układ musi być tak zrobiony aby się sam odpowietrzał. Nie wiem czy instalacja za bojlerem ma odpowietrzniki automatyczne w najwyższym punkcie (przez naczynie wyrównawcze na pewno się nie odpowietrzy). Jeśli układ jest już odpowietrzony to jeszcze trzeba go kryzować. Woda już tak ma że płynie po najmniejszej linii oporu, to znaczy odbiorniki najbliższe kotła. Trzeba nawet przy pomocy zaworów kulowych dusić przepływ przez odbiorniki przez które woda przepływa, do momentu aż zacznie przepływać przez najodleglejszy grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze mi powiedziec jak wobec tego odpowietrzyc bojler W grzejnikach zdarza sie ze jest woda bo jak odpowietrzam to czasami płynie woda z odpowietrzników .Na zbiorniku wyrównawczym tez zainstalowałem odpowietrznik ale jeszcze nigdy z niego grama powietrza nie poszło natomiast bez przerwy przelewa. Nie wiem czy to czasem wina połozenia zbiornika wyrównawczego Ze wzgledu na układu mieszkania i tak jest najwyzej ale na wysokosci bojlera Ponadto wyjechałem rura 22 a tuz za bojlerem zaraz redukcja na 18 Poczatkowo nawet robił mi sie taki mały obie piec=bojler =grzejnik po lewej i naczynie wyrównawcze przelewowe. zamknełem zaworem bojler troche pocisło ale to wielka roletka raz ciepłe grzejniki raz nie Jak sie robia ciepłe to czuc w rurach jak tłoczy papa ciepło ale nie pokojacy jest dzwiek intensywnie kapajacej wody Tak sobie mysle a jakby rure z naczynia wyrównawczego wpiac do obiegu woda by nie miała gdzie uciec Moze własnie tendy zasysa powietrze albo zostawic do spływyjakis tylko dac zawor kulowy Postaram sie zdobyc jakiegos autocaada i namaluje schemat

 

 

A jeszcze mam pytanie czy nalezy dolewac jakois preparatów do obiego zeby dbac o grzejniki rury od wewnatrz ?/

 

 

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura zasilająca bojler i grzejniki powinna mieć w swoim najwyższym punkcie odpowietrznik. Ponadto odpowietrznik ten powinien być niżej niż naczynie wyrównawcze.

Po co rura zasilająca grzejniki za bojlerem leci jeszcze trochę w górę? Na tej rurze trzeba zamontować odpowietrznik, ale będzie on prawdopodobnie powyżej naczynia wyrównawczego i nie odpowietrzy układu. Trzeba to wszystko gruntownie przebudować bo taki układ sam się nie odpowietrzy. Odpowietrzanie grzejników nic nie da jeśli rury są zapowietrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papie (...)

 

"Na papie"... co to może być...? A.... "na pompie" !!!!!

Chłopie... wysil się trochę z ortografią, bo ciężko się w tym połapać.

 

Tak w ogóle to nieźle mieszasz z tą instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.