Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sztoker 12 kw - buczy przy grzaniu cwu i inne pytania


Kwiatonator

Rekomendowane odpowiedzi

WewWitam, 

Niedawno zamontowalem pięć, wszystko niby działa jak należy tzn ciepło jest, ale.... No właśnie 

1 Gdy pięć ogrzewa cwu to coś dziwnie buczy dźwięk ustaje gdy wyłącze grzanie cwu. 

2 Pytanie zawor 4d jak on działa bo wydawało mi się że priorytetowo ustawia temp 55 na piec, a tym czasem zawór w pierwszej kolejności trzyma temp. za zaworem.

3 Gdy termostaty na grzejnikach się zamykają wytwarza się podcisnienie a słup spada do wysokości poniżej wysokości grzejników. 

Poniżej przesyłam zdjęcia instalacji, prosiłbym o opinię ewentualne wskazówki, bo hydraulik owi jeszcze nie zaplacilem. 

Dodam że układ co otwarty, piec w piwnicy, ogrzewane mieszkanie na 1 tj. jakieś 5m powyżej pieca na oko.

pozdrawiam. 

16325875688076191575103796510555.jpg

16325875990236422477655692531504.jpg

16325876331463038863029666067972.jpg

Edytowane przez Kwiatonator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura zadana zaworu a temperatura zadana pieca to dwie różne sprawy. Zaworem regulujemy temperaturę na grzejniki. w tej instalacji pompa kotłowa to konieczność. 

Serwis – Kamen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instalacja jest niebezpieczna !!! Naczynie wzbiorcze zapewne wbite w powrót nie w zasilanie. Wyobraź sobie co się stanie jak zawór 4D się zamknie. W jakim celu zawór 4D jeśli na grzejnikach są termostaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K temu podcisznieniu: Przy pracy tej nie elektronicznej pompki,jaka u ciebie jest musi byc w obiegu zawsze jeden grzejnik otwarty.Lazienka i.t.p.

Temperatura kotla jest temperatura kotla i ta utrzymuje praca kotla.4d steruje z temperatura poza nim-CO niezaleznie na temperaturze kotlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy ustawiłem temp za zaworem 35, na kotle 65, pompke na grzejniki dałem na 1 bieg, cwu wyłączyłem,  w tym przypadku zawór 4d był prawie zamknięty i wszystko ok.

Chodzi mi bardziej czy hydraulik zrobił dobra robotę, bo ewentualnie poproszę go o ewentualne przeróbki 

@bercus

Zauważyłem że dziwnie się robi jak termostat odcina grzejnik, więc może lepiej było by jakby jeden termostat odkręcić na 5?

I co masz na myśli nie elektronicznej pomce, przecież obie są na prąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kwiatonator napisał:

co masz na myśli nie elektronicznej pomce

Pewnie chodziło o energooszczedne pompy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem.Energoosczedna(przy takim ustawieniu) trzyma pewno ustawione cisnienie bez wzgladu na ilosc otwartych glowic,lub tež odczuje kompletne zatwarcie.Nie osczedna prosto pumpuje i dla tego jest trzeba nie stopnuc calkowo obieg.U osczednej tež liepiej,kiedy jeden grzejnik nie zatwara.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus

Wydaje mi się że porostu odkrece jeden termozawor na 5, albo wszystkie i dokupie panel zdalny, ale naradzie ciężko go kupić... 

Te zawory zostały po poprzednim smoluchu. 

To teraz czy jest tu ochrona powrotu? Ogólnie obecnie na grzejniki idzie 35 stopni na piecu 65 więc na piec leci gorąca woda, co jeski na zawór że ustawie 50?

 

Wydaje mi się że porostu odkrece jeden termozawor na 5, albo wszystkie i dokupie panel zdalny, ale naradzie ciężko go kupić... 

Te zawory zostały po poprzednim smoluchu. 

To teraz czy jest tu ochrona powrotu? Ogólnie obecnie na grzejniki idzie 35 stopni na piecu 65 więc na piec leci gorąca woda, co jeski na zawór że ustawie 50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona jest.4d odcina obieg kotla i obieg CO.Przy ustawieniu 65 na kotle i 35 na grzejniki sa obiegi niemal oddzielone,tylko troche goracej wychodzajacej z kotla jest domieszawano do gory w obieg CO i zaraz w powrot do kotla (gdzie powraca sa ta pozostala ilosc wody o t.65°) jest domieszawana ta sama ilosc z powrotu grzejnikow,ktora odchodzi do gory w CO. Pozniej przy wiekszej zimie i temp.na grzejniki wiecej sa miesza,no powrot z grzejnikow jest tež cieplejszy,do stanu,kiedy powrot kotla juž jest nie wystarczajacy,dzwigniemy temp.kotla do 70 -wentyl sa troche przykreczy i poprawione.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dobrze mi to teraz wytłumaczyłeś, dzięki. 

Teraz pytanie dlaczego buczy mi bojler? Jest to cichy dźwięk, przypomina dźwięk odkurzacza, z tyłu bojlera dźwięk jest glosniejszy niż z przodu. Dodam, że w najbliższym czasie będzie do wymiany ponieważ cieknie z tego srubunku idzie idzie czujnik cwu. Czyżby to wina wyłącznie bojler? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Sztoker 12 kw - buczy przy grzaniu cwu i inne pytania

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.