Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepła z klimatyzatora GREE


Artik09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pomysł super , a jaki wymiennik do wody studziennej (gruntowej)?

Pozdrawiam YARO.

Edytowane przez YaroXylen
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie najlepszy jaki widziałem to 2-3 rurki miedziane 3/8'' prowadzone w rurce PE  przeciwprądowo. Wystarczy 8-10m takiego wymiennika rurowego na 3-4kW sprężarki, wszystko zwinięte w krążek i nie zabiera dużo miejsca. Widzę też na OLX sporo używanych gotowych pomp gruntowych w cenie 6-10tys.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A w jaki sposób czyszczenie?

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jeszcze przede mną. Trzeba sporo wiedzy zebrać zanim rozpocznę cokolwiek montować.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tylko zanim zaczniesz , zrób analizę fizykochemiczną wody surowej i jej parametry: twardość ogólną i węglanową, żelazo ,mangan, utlenialność(indeks nadmanganianowy) , amoniak(jon amonowy) oraz odczyn(pH). Bez tego nawet nie podchodź do tematu bo może być falstart.

Trzymam kciuki.

Pozdrawiam. Yaro

 

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, YaroXylen napisał(a):

Witam.

Pomysł super , a jaki wymiennik do wody studziennej (gruntowej)?

Pozdrawiam YARO.

Wymienniki w gruntówce są dwa jeden do gaz ciecz drugi woda gruntowa ciecz oba są płytkowe a że pompa po stronie zimnej dostaje zimną wodę to tragedi z kamieniem czy czymś podobnym nie ma , kilku ludków drugi rok jedzie i nie ma większych niespodzianek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co muszę doliczyć do samoróbki z klimatyzatora Gree Amber Gold oprócz wymiennika (powiedzmy rurowego)?

Sterowanie (plug&play)- jakie, napełnienie, zawór trójdrogowy do CWU, bufor...

Jaki koszt wychodzi takiej pompy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 oj tutaj chyba konkretnych cen się nie dowiesz ale coś w zaokrągleniu. Mnie wyszło koszt Klimy + Sterownik ok. 1 tyś zł + bufor 4 tyś + plus części hydrauliczne 2 tyś . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, berthold napisał(a):

Wymienniki w gruntówce są dwa jeden do gaz ciecz drugi woda gruntowa ciecz oba są płytkowe a że pompa po stronie zimnej dostaje zimną wodę to tragedi z kamieniem czy czymś podobnym nie ma , kilku ludków drugi rok jedzie i nie ma większych niespodzianek .

Witam.

Fiu fiu... i COP 6.0  w sumie z trzema wymiennikami.... fiu fiu.

3mam kciuki za powodzenie.... no właśnie jakość wody to podstawa. Tak ciupińkę lizałem temat i znam troszkę efekty.. super do czasu.

4 pompy które znam 2 w Rembertowie i 1 w Wawrze) miały po dwóch latach problemy i zostały zmienione dolne źródła ze studni czerpalnej i zrzutowej na wykonane sondy pionowe natomiast czwarta pompa zmieniła właściciela poprzez all...gro. I powtarzam jakość wody surowej! Działać to działa...

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
kor. styl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wychodzi kasowo ? Jedna studnia jest drugą by się wykopało/ wybiło ... ? Zna ktoś ceny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, katazipen napisał(a):

@o6483256 oj tutaj chyba konkretnych cen się nie dowiesz ale coś w zaokrągleniu. Mnie wyszło koszt Klimy + Sterownik ok. 1 tyś zł + bufor 4 tyś + plus części hydrauliczne 2 tyś . 

Sterownik jaki kupiłeś i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wygląd tak , połowa funkcji CWU , CO i inne parametry  nie będę się zagłębiał  , realizowane są poprzez PLUM ECO MAX . A ten do Pompy to płytka z jednostki wewnętrznej , plus emulator, licznik, sterownik do zamrażarek itd... różnicówka , plus SUPLA ... Termometry .

IMG20221216162851.jpg

IMG20221216162900.jpg

Screenshot_2022-12-19-17-36-33-16_51725a65de50bc7853eb07931b07554c.jpg

Edytowane przez katazipen
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, katazipen napisał(a):

A jak to wychodzi kasowo ? Jedna studnia jest drugą by się wykopało/ wybiło ... ? Zna ktoś ceny ? 

Popytaj studniarzy w Twoim rejonie. Oni wiedzą jaki jest grunt i głębokość na jakiej jest woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w roli aukcji/ogłoszenia jakby ktoś moją PC był zainteresowany proszę o info na PW , za kilkanaście dni do sprzedaży . Jest w ogłoszeniach , ale dla forumowiczów upust 5% , mogę również obniżyć koszt o Cena minus to co każdy sobie może dołożyć, czuli supla , eski , różnicówki , termostat pokojowy  itd... .

Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspirowałem sie cyklem filmików tego użytkownika. Nic nie jest robione jest na pałę, wszystko przeliczone.

Wymiennik pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, o6483256 napisał(a):

Co muszę doliczyć do samoróbki z klimatyzatora Gree Amber Gold oprócz wymiennika (powiedzmy rurowego)?

Sterowanie (plug&play)- jakie, napełnienie, zawór trójdrogowy do CWU, bufor...

Jaki koszt wychodzi takiej pompy?

 

 

Zawór 3 dr ok 300zł skrzynka el do elektroniki ok 90zł przekaźniki dwa koszt ok 50 zł bufor do podłgówki niepotrzebny wymiennik robiony rurowy ok 700 zł i to tak z grubsza . sam gree amber dosyć drogi ale są fajne klimy haier tayga który fajnie moduluje i moc już od ok 300 watt w cieplejszą pogodę a kosztuje dużo mniej ok 4300 zł amber to już ok 7 tys , jak zapotrzebowanie nie za duże to rozważałbym zakup 3,5 kw bo on spokojnie dojdzie do 7kw na grzaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto kupić gotową, używaną pompę gruntową on-off. Wystarczy podłączyć do obiegów i po robocie. Kombinowanie własnoręcznie może kosztować podobnie i nie mamy gwarancji poprawności działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieśmy sie z tym tematem gruntówek do innego wątku. Może moderator wytnie i wklei do wątku który zaczął już wcześniej Marcin.

Zastanawiałem się nad tym co radził wcześniej Yaro. Pomysł jest żeby nie transportować wody studziennej do budynku, tylko wywalić wymiennik na zewnątrz i zanurzyć to w wodzie. Trochę pomógł mi pomysł ,,naszego'' Juzefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Połowa lutego więc skrobnąć coś warto o mojej samorubce z gree amber prestige 7kw na pompę ciepła ,pomijam fakt że za dużą tę kilmę mam wystarczyłaby spokojnie 3,5 kw ale nawet ta siódemka z biedą bo z biedą ale pracuje na mocy 700-800 watt ,zasila 120m2 podłogówki na parterze oraz 33 m2 na piętrze grzeje też cwu do 50 stopni dobowe zurzycie wacha się średnio ok 18 kwh w mrozy dochodziło do 25kwh a jak było 2 dni minus 18 stopni to po ok 30 kwh szło w domu mam średnio 23 stopnie więc zakup i przeróbkę uważam za udane bo nie wydałem 50 tysięcy tylko ok max 8 tys razem tyle odemnie , niedługo w drugim domu będę montował taką samą ale 5 kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko ile i jaka temp. w pomieszczeniach . Miałem taką w dużym domu 240 m2 i się nie sprawdziła . Teraz mam GREE VERSATI IV 14kW i zużywa tyle samo co tamta/Twoja ale cieplej w domu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia "gratów" które dodatkowo kupowałeś i napisz co byś teraz zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, katazipen napisał(a):

Wszystko fajnie tylko ile i jaka temp. w pomieszczeniach . Miałem taką w dużym domu 240 m2 i się nie sprawdziła . Teraz mam GREE VERSATI IV 14kW i zużywa tyle samo co tamta/Twoja ale cieplej w domu . 

Przecież pisze jaka temp .

47 minut temu, o6483256 napisał(a):

Wrzuć zdjęcia "gratów" które dodatkowo kupowałeś i napisz co byś teraz zmienił.

Co bym zmienił ? zmienię wymiennik rurowy a w zasadzie samą rurę pe z 32 na 40mm bo w środku rura miedź to 5/8 dodatkowo poowijana drutem i co 30 cm punktowo cynowane , cała rura ma 15 metrów ale tylko 11,5 jest w wodzie więc to też powód aby to naprawić to raz a dwa to to że muszę to robić bo przez roztargnienie źle podłączyłem zasilanie z powrotem tzn miast przeciwprądowo dałem współprądowo , mam nówkę wymiennik płytkowy 1,6 m2 ale nie będę go narazie wymieniał puki wszystko tzn piec i pompa na jednej instalacji ale latem kto wie ,reszty bym nie ruszał bo elegancko to działa i bojler wszystko cacy mam kilka starych zdjęć tylko . wymiennik zwinięty w kółko na kole od samochodu .

IMG_20220908_100331_416.jpg

IMG_20220908_100349_895.jpg

IMG_20220909_133733_401.jpg

IMG_20220909_140156_663.jpg

IMG_20220909_133741_122.jpg

  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroniki się nie kupuje ona jest w jednostce wewnętrznej i trzeba ją tylko wyciągnąć i włożyć do mniej więcej takiej skrzynki za 80 zł dokupić dwa przekaźniki po 20 zł oraz sterownik do cwu  chyba 22 zł i te termometry chyba po 6 zł jak dobrze pamiętam .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.