Tracer93 Opublikowano 16 Sierpnia 2021 #1 Opublikowano 16 Sierpnia 2021 Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum więc za popełnione błędy z góry przepraszam. Ale do rzeczy. Wraz z małżonką w najbliższym czasie będę się starał o dofinansowanie na wymianę pieca. Chciałbym poruszyć dwie sprawy: 1. W regulaminie wyczytałem, że stary piec powinien być używany i przyjedzie komisja to sprawdzić. W domu stoi co prawda stary, używany piec ale nie jest już podłączony do komina. Czy komisję będzie to interesowało, czy sprawdzi jedynie czy taki piec istnieje? Zastanawiam się czy podłączyć go ponownie na wizytę komisji. 2. Dom jest przepisany na moją żonę po ślubie. Wnioski będę musiał uzupełniać na jej dane czy będę mógł używać swoich danych (jako jej mąż a co za tym idzie współwłaściciel z ramienia wspólnoty majątkowej)? Pozdrawiam! Cytuj
Gość berthold61 Opublikowano 16 Sierpnia 2021 #2 Opublikowano 16 Sierpnia 2021 Mogą sprawdzić choć nie muszą ale tylko po montażu nigdy przed . Cytuj
o6483256 Opublikowano 24 Września 2021 #3 Opublikowano 24 Września 2021 (edytowane) Rozumiem, że dochód powyżej tych progów wyklucza (?!) z otrzymania dofinasowania: Cytat Beneficjenci 1. Beneficjenci to osoby fizyczne, które łącznie spełniają następujące warunki: 1) są właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą; 2) przeciętny miesięczny dochód na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty: a) 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym, b) 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Cytat Beneficjenci Beneficjenci to osoby fizyczne, będące właścicielami/współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 zł. W przypadku uzyskiwania dochodów z różnych źródeł, dochody sumuje się, przy czym suma ta nie może przekroczyć kwoty 100 000 zł. Edytowane 24 Września 2021 przez o6483256 Cytuj
Gość berthold61 Opublikowano 24 Września 2021 #4 Opublikowano 24 Września 2021 Dostaniesz dofinansowanie z tym że jak masz powyżej tych 1500 coś tam na łebka to tylko 30 procent a jak poniżej to więcej ale dokładnie nie wiem ile to procent ,kiedyś było nawet 90 proc dla mało dochodowców . Cytuj
marcin Opublikowano 24 Września 2021 #5 Opublikowano 24 Września 2021 Z tego co czytam warunek 100 tys zł przychodu beneficjenta dotyczy ogólnie programu Czyste Powietrze. Natomiast program jest podzielony na 2 poziomy dofinansowania i warunki dotyczące dochodu na członka rodziny dotyczą poziomu "podwyższonego". Tam jest wszystko dość jasno wyjaśnione: https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze Natomiast w temacie pytania 2. Jeżeli nieruchomość została przepisana na żonę jest składnikiem jej majątku osobistego. W takim przypadku nie jesteś współwłaścicielem i nie masz możliwości skorzystać z programu "na siebie". 1 Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 26 Września 2021 #6 Opublikowano 26 Września 2021 (edytowane) 100 tys. zł dotyczy podstawowego poziomu dofinansowania, a podwyższonym nie ma limitu przychodu beneficjenta, ale przeciętny miesięczny dochód na osobę nie może przekraczać 1564 zł. Jeżeli chodzi o kwoty, to dla podstawowego poziomu dofinansowania można otrzymać maks. 30 000 zł i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania (+5 tys. jeśli się wybierze pompę ciepła i PV). Oprócz tego osobne progi kwotowe i procentowe są ustalone dla poszczególnych przedsięwzięć. Faktycznie najlepiej sobie posprawdzać na stronie programu. A słyszeliście już o programie Moje Ciepło, który ma zostać uruchomiony w pierwszej połowie 2022 roku? Od czasu zamknięcia dotacji w nowych domach w Czystym Powietrzu na koniec 2019 roku, to będzie pierwszy program, który dofinansuje pompy ciepła w nowych domach. W planach jest 30% dofinansowania, maks. 21 tys. zł w zależności od wybranej pompy ciepła. Edytowane 26 Września 2021 przez KonsultantViessmann Cytuj
Trener40 Opublikowano 26 Września 2021 #7 Opublikowano 26 Września 2021 W planach nie jest 30%,a do 30%, wiec jeden dostanie 10, a drugi te 30. PV juz nieopłacalne, prąd idzie w górę, a oni szukają "palaczy na kajak" przez marne grosze z dofinansowania. Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 27 Września 2021 #8 Opublikowano 27 Września 2021 Oczywiście: DO, dziękuję za poprawkę. Tak samo jest z kasą, że jeśli ktoś wybierze tańszą pompę ciepła, to nie otrzyma 21 tys. tylko właśnie 30% Cytuj
vlad1431 Opublikowano 20 Października 2021 #9 Opublikowano 20 Października 2021 Czy ktoś się orientuje, czy przy usługach można odliczyć od dochodu ulgę termoizacyjną? Czy ta ulga dotyczy tylko osób fizycznych?Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 21 Października 2021 #10 Opublikowano 21 Października 2021 "Podmiotami uprawnionymi do korzystania z ulgi są podatnicy podatku PIT opłacający podatek: według skali podatkowej (17% lub 32%), według 19% stawki podatku liniowego, ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych." + musisz być właścicielem lub współwłaścicielem budynku Cytuj
vlad1431 Opublikowano 21 Października 2021 #11 Opublikowano 21 Października 2021 Ok, bardzo dziękuję!Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka Cytuj
zwalonygrat Opublikowano 1 Listopada 2021 #12 Opublikowano 1 Listopada 2021 Czy mają w planach podwyższyć to dofinansowanie z czystego powietrza, aby zredukować to o inflacje? Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 2 Listopada 2021 #13 Opublikowano 2 Listopada 2021 😅 Nie sądzę. Z takich zmian podwyższających dofinansowanie, to planowane jest uruchomienie w 2022 roku ścieżki inwestycyjnej dla odbiorców wrażliwych, którzy będą mogli skorzystać z dofinansowania w wysokości nawet do 90 proc. kosztów kwalifikowanych przy termomodernizacji budynku i wymiany kopciucha. Cytuj
zwalonygrat Opublikowano 2 Listopada 2021 #14 Opublikowano 2 Listopada 2021 (edytowane) @KonsultantViessmann wrażliwych to znaczy? najbardziej biednych - jaki próg dochodu? Edytowane 2 Listopada 2021 przez zwalonygrat Cytuj
piastun Opublikowano 2 Listopada 2021 #15 Opublikowano 2 Listopada 2021 Wrażliwy, czyli oficjalnie będzie musiał być bezrobotny i mieć 3-4 dzieci ;), oczywiście żeby sfinansować resztę będzie musiał pracować na czarno 😉 1 Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 3 Listopada 2021 #16 Opublikowano 3 Listopada 2021 Program dla gospodarstw domowych balansujących na granicy ubóstwa energetycznego. Dokładne progi dochodowe pewnie będą znane jak ta część programu faktycznie zostanie uruchomiona, czyli już w 2022 roku Cytuj
genesis72 Opublikowano 15 Listopada 2021 #17 Opublikowano 15 Listopada 2021 Czy 2022 dalej będzie trwał program Czyste Powietrze? Mieszkam sam w domu po rodzicach - na informacji powiedzieli mi, że mógł był się ubiegać o dofinansowanie na wymianę stolarki (okna i drzwi) Zarabiał ok 3000 zł, czy w tym przypadku obejmuje mnie dofinansowanie? Cytuj
gruchaa Opublikowano 15 Listopada 2021 #18 Opublikowano 15 Listopada 2021 Po jakim czasie od wysłania faktur i złożeniu wniosku o płatność przychodzą pieniądze? Czekam od sierpnia. Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 15 Listopada 2021 #19 Opublikowano 15 Listopada 2021 10 godzin temu, genesis72 napisał: Czy 2022 dalej będzie trwał program Czyste Powietrze? Mieszkam sam w domu po rodzicach - na informacji powiedzieli mi, że mógł był się ubiegać o dofinansowanie na wymianę stolarki (okna i drzwi) Zarabiał ok 3000 zł, czy w tym przypadku obejmuje mnie dofinansowanie? Program ma trwać do 2029 roku, więc na spokojnie. Chyba że środki się skończą wcześnie, ale na razie tempo składania wniosków nie jest powalające więc nie martwiłbym się że w przyszłym roku braknie. Środki ok, dofinansowanie nie przysługuje dopiero powyżej 100 tys. rocznie Cytuj
Gość berthold61 Opublikowano 15 Listopada 2021 #20 Opublikowano 15 Listopada 2021 Na drugi rok będzie jeszcze więcej kasy na dofinansowania bo mają dodatkowe 3 mld z opłat co2. Cytuj
zwalonygrat Opublikowano 17 Listopada 2021 #21 Opublikowano 17 Listopada 2021 Czyli w 2022 roku będzie większe dofinansowanie z programu czyste powietrze do wymiany kotła i całego CO np. ? i warto się wstrzymać po to aby wyrwać większą kase z tego programu? Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 19 Listopada 2021 #22 Opublikowano 19 Listopada 2021 Nie kojarzę, żeby ktoś coś takiego zapowiadał, poza tymi większymi dopłatami dla najuboższych energetycznie o których pisałem wyżej Cytuj
Mirekkss Opublikowano 2 Stycznia 2022 #23 Opublikowano 2 Stycznia 2022 Witam. Chciałbym skorzystać z programu na wymianę stolarki okiennej. Jak wygląda sposób dofinansowania? Ja płacę za okna i dostaje zwrot? Czy dostaję dofinansowanie i resztę dokładam. Chodzi mi o to w jaki sposób to jest finansowane. Cytuj
KonsultantViessmann Opublikowano 5 Stycznia 2022 #24 Opublikowano 5 Stycznia 2022 Dostajesz zwrot, dlatego musisz zachować fakturę Cytuj
Gość Emilien Opublikowano 6 Stycznia 2022 #25 Opublikowano 6 Stycznia 2022 Wiecie może jakie są mniej więcej terminy zwrotów ? Dostał ktoś informację w 30dni jak w regulaminie ? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.