Skocz do zawartości
IGNOROWANY

T-CAP 12kw czy KAISAI Arctic 14kw


tchayan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Planuja zalozenie pompy ciepla, mialem kilka ofert ale rowazam jedna z dwoch - moze ktos doradzi.

1 oferta to Panasonic T-CAP 12kw

2 oferta to Kaisai Arctic 14 kw 

 

Panasonic jest znany na rynku i wiele osob go instaluje - cena za instalacje to 42tys PLN,

Kaisai jest chyba czyms nowym ale oferta jest bardzo atrakcyjna 36 tys. PLN.

Jak myslicie warto ryzykowac, czy stawiac na sprawdzonych producentow.

(do ogrzania dom o powierzchni 260m2, zainstalowana fotowoltaika 10kw)

Prosze o proade. 

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mieszkam w pomorskim, dom z poddaszem uzytkowym 260m2 powierzchni uzytkowej, parter ok 120m2 ogrzewanie podlogowe + garaz bez ogrzewania, poddasze uzytkowe 100m2 ogrzewanie mieszane podlogowka korytarz i lazienka, pokoje grzejniki. Generalnie stosunek podlogowki do grzejnikow 70/30.

Dom wybudowany w 2012, ytong docieplony 12cm steropianu, dach 25cm welny mineralnej.

Poprzedni wlasciciel zainstawlowal piec na ekogroszek 38kw, ktory wciaga ok 8ton rocznie!!!

W domu mieszkaja 4 osoby,

W tym roku zainstalowalem fotowoltaike 10kw z mysla zasilania pompy ciepla i pradu uzytkowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na t-cap 9kw 3f lub t cap 12kW 1/2f  koszt ze zbiornikiem cwu ok 34-38 tys chyba zeby coś drobnego doszło

lub samsung ehs 12kW zcertyfikowany na 11kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent hahaha  w czyich rekach jest wypominana firma ?

czy nie jest to firma teczka tak jak np buderus czy innej branzy np Winiary ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2021 o 10:33, tchayan napisał:

Witam, 

Planuja zalozenie pompy ciepla, mialem kilka ofert ale rowazam jedna z dwoch - moze ktos doradzi.

1 oferta to Panasonic T-CAP 12kw

2 oferta to Kaisai Arctic 14 kw 

 

Panasonic jest znany na rynku i wiele osob go instaluje - cena za instalacje to 42tys PLN,

Kaisai jest chyba czyms nowym ale oferta jest bardzo atrakcyjna 36 tys. PLN.

Jak myslicie warto ryzykowac, czy stawiac na sprawdzonych producentow.

(do ogrzania dom o powierzchni 260m2, zainstalowana fotowoltaika 10kw)

Prosze o proade.

Witam Kolegę i szanowne grono forumowiczów.

Czy mógłby kolega @tchayan podać co zostało ujęte w zakresie obydwu ofert (jednostka zewn., wewn. bufor, zbiornik CWU, rozdział temperaturowy grzejników oraz podłogówki , etc),? Jeśli tylko zakup pompy i podpięcie to ceny dosyć spore, ale jeśli dochodzą przeróbki w kotłowni i adaptacje... to już ceny wcale nie są takie wygórowane a w pewnych przypadkach to nawet mogą być ciekawe....

Pozdrawiam. YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro,

Obie oferty obejmuja calkowita instalacje z uruchomieniem. W zalaczeniu oferta na panasonica i  kaisai (oferte na pompe kaisai otrzymalem od firmy ktora instalowala u mnie panele fotowoltaiczne)

 

Screenshot_20210705-074632_Drive.jpg

Screenshot_20210705-074314_Drive.jpg

Screenshot_20210705-074354_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@tchayan

Czy dałbyś info czy zamontowałeś  jedną z wymienionych pomp? Jak się sprawuje?  Obecnie jestem na etapie wyboru, też mam te 2 pompy wycenione, mam też bardzo podobne parametry domu. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odpowiedzi jest jedną Panasonic

Mam Kaisai split 16 i w porównaniu do Panasonica ( w innym budynku)

Panas ma więcej ustawień, dla każdej strefy osobne temperatury, praca z deltą na buforze, ustawienia pompy obiegowej itp., lepszy podgląd parametrów pracy, więcej danych o zużyciu i dokładniejsze, lepsza apka i dokładniejsza. Po montażu z Panasonica fachowcy jeździli aż poprawili, a w kaisaju stwierdzili że tak ma być i koniec, centrala Panasonic - dobry kontakt i pomoc ,a kaisaj słaby kontakt,  na maila dostałem odpowiedź po 2 miesiącach z zapytaniem czy już jest dobrze ( tak k... Samo sie ponaprawiało). 

Ogólnie różnica Mercedes a fiat. Przy założeniu że ma pracować 20 lat lepiej dopłacić i tak niewielką różnice. Kropka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawa instalacji zamknieta, zainstalowana pompa ciepla Panasonica - ciut inna niz przedstawiona w ofercie powyzej i o wiele tansza. Warto szukac bo roznice w cenie ogromne. Moja dziala juz ponad rok i nie mialem z nia najmniejszych problemow. Serwis i wszelkie doradztwo petarda - szczerze polecam.

Pompa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.