Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet integra II sterowanie dzien/noc


Zwyczajny

Rekomendowane odpowiedzi

To że kupiłeś to trudno, najwyżej po roku lub mniej wymienisz , ale jesteś typowym przykładem inwestora bez głowy - kupić i w kąt, niech leży.

A po roku wizyty na forum - ludzie! co z tym zrobić?.

Ale się nie przejmuj - dzięki takim "inwestorom"  i ich inwestycjom, to forum działa ponad 12 lat i nadal ma się dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sambor napisał:

 

 

 

Zaczynam się zastanawiać,czy znów nie zacząłem "januszować" z tym zestawem mieszającym jak przy kilku innych decyzjach związanych z budową systemem gospodarczym. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla mnie byłoby sterowanie obwodem grzejników i podłogówki oddzielnie za pomocą sterownika dzień/noc/tydzień który w bypasie zasilenia przed sprzęgłem sterowałby również piecem on/off.

Nie wiem,czy ta droga jaką przyjąlem od początku -tanim kosztem nie odbije się czkawką (pomijając zakup pieca)

Widzialem podpowiedź o euroster uni 2 z tym że w tym przypadku układ cwu eurostera byłby nie wykorzystywany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to rozumiem, że na obecną chwilę wydanie 4-5 tysięcy na komplet osprzętu pomp/rozdsielaczy,sprzęgła i sterownika nie wiele zmieni względem konsensusu który jest przedstawiony na obrazku wyżej? Tylko ewentualnie pozostaje zakup podstawowego sterownika termet do regulacji temp. obwodu c.o grzejnikow względem pogody i możliwością regulowania dzień noc i nadzieją,że podłogówka nie będzie szalała na ustawienu ręcznym.?

@sambor

Czy źle rozumuję, że gdyby dać przepone przed pompą na układzie podłogówki to układ działał by identycznie jak ten w filmie 

Czyli tak jak było na wklejonym przez Ciebie schemacie czarno białym który wkleiłeś jako wskazówke do poprawnego zainstalowania?

808800881_Screenshot_2021-05-07Schematinstalacjiogrzewaniapodogowego-elementyukadyrozprowadzenie-ogrzewaniepodogowe-....png.a171b76145adcb6f0c6fe50feb51aed6 (2).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zwyczajny napisał:

Okej, to rozumiem, że na obecną chwilę wydanie 4-5 tysięcy na komplet osprzętu pomp/rozdsielaczy,sprzęgła i sterownika nie wiele zmieni względem konsensusu który jest przedstawiony na obrazku wyżej? Tylko ewentualnie pozostaje zakup podstawowego sterownika termet do regulacji temp. obwodu c.o grzejnikow względem pogody i możliwością regulowania dzień noc i nadzieją,że podłogówka nie będzie szalała na ustawienu ręcznym.?

@sambor

Czy źle rozumuję, że gdyby dać przepone przed pompą na układzie podłogówki to układ działał by identycznie jak ten w filmie 

Czyli tak jak było na wklejonym przez Ciebie schemacie czarno białym który wkleiłeś jako wskazówke do poprawnego zainstalowania?

 

Nie rozumiem co ma do tego jakaś przepona?

Jak ci wcześniej pisałem - to co podawałem  po prawidłowym wykonaniu i odpowiedniej regulacji  zapewni ciągłą pracę instalacji - czyli to co pokazuje gościu na filmie.

Z tem tematem ( primobox) były już problemy dawno - nie wiem dlaczego nadal to tak chwalą?

Tu można się spytać co będzie jak się zamkną wszystkie grzejniki? i nie będzie podmieszania w tym "cudownym" zaworze

Moim zdaniem to pomysł dla tych co chcą a nie potrafią, lub gorzej nie chce się im pomyśleć.

I skończmy to pisanie , bo ono do niczego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzien dobry ponownie, nie chcę śmiecić kolejnym tematem a mam pytanie. z pieca mam wyjście 3/4 cala na zasilenie centralnego ale zasilenie i powrót z belek jest jednocalowy i będę musiał zastosować redukcję i pytanie.

Czy zrobić połączenie rurą PP 32 i redukcję na 3/4 do rury 25 przed piecem, czy od razu od belek przejść na rure PP 25 i całe rozprowadzenie i powrót z CO zrobić na 25mm?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.