Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Integra II podłączenie


pit010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam kocioł Termet Integra II Plus 20 kW. Potrzebuje go podłączyć do C.O. Dom ok 110mkw, parterowy, całość podłogówka, rozdzielacz na 10 sekcji, długość pętli maksymalnie 80 m. Chciałbym zacząć od wygrzewania wylewki, a w tym przypadku na początek potrzebna będzie jak najniższa temperatura.

1. Jaką najniższą temperaturę można ustawić ? (w instrukcji w jednym miejscu napisane 40, dalej 25 więc już nie wiem)

2. Czy będę potrzebował układ mieszający z zewnętrzną pompą czy to co wbudowane w zupełności wystarczy?

3. Podłączenie chciałbym zrobić z miedzi, zasilanie i powrót 3/4" będzie dobrze?

4. Czy coś jeszcze oprócz filtrów i zaworów odcinających będzie potrzebne? Wszędzie widzę mega rozbudowane układy, a tu wychodzi mi kilka rurek..

5. Czy rozdzielacz mam dobrze zmontowany? W większości przypadków widzę rotametry na zasilaniu

6. Czy gniazdo elektryczne można umiejscowić pod kotłem?

IMG_20210104_213640.jpg

IMG_20210104_213700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)25st

2)Wbudowana wystarczy

3)Podłączenie rozdzielacza rurą CU28

4)Nie będzie

5)Gdzie masz zero na szklance rotametru na górze czy na dole?

6)Bezpieczniej na bocznej ścianie

Zamontuj czujnik zewnętrzny(najlepiej na płn.ścianie budynku) i steruj ogrzewaniem pogodowo (wg.krzywej grzewczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

3. Nie wystarczy 22? Na wyjsciu z kotła jest 3/4 cala.

5. Zero jest na dole podziałki.

Czujniki i jakieś proste sterowanie dorzuce na wiosne bo wtedy będzie gaz. Teraz rozwiązanie tymczasowe z 2x33kg propan, żeby wygrzać przed płytkami i nie robić przy 4 stopniach ;) wszystkie te reduktory na dwie butle takie drogie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, pit010 napisał:

Na pewno? Zakładaliśmy zgodnie ze strzałką.

To może bardziej łopatologicznie;)

Kierunek przepływu jest dobrze,ale jeżeli wypada do góry wtedy filtr należy zamontować na poziomym odcinku rewizją w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.