Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotła


bomag

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie specjaliści i specjalistki ;)

Z racji tego że mój stary kocioł odmówił posłuszeństwa rok wcześniej niż planowałem, proszę was o dobranie kotła na ekogroszek bo od tego czytania już sam nie wiem.

Dom z lat 80/90 - 195 mkw. część pomieszczeń to techniczne gdzie raczej nie utrzymuje się 23 st. ale jest grzane, instalacja stara, grzejniki zaczynam wymieniać jak mam trochę wolnego grosza.

wg strony ciepło właściwe potrzebuje kotła o mocy 16-17 kw z co i cwu, ale przeglądając różne strony na alle... napisane jest, że dla takiej powierzchni potrzebny jest kocioł 24 kw, czy aby na pewno?

Podoba mi się piec Termiko 24 kw z okolic Jarocina na palniku sv200 i sterowaniem wi fi. za około 8 500 ale nie wiem czy to dobry wybór?

Znajomy polecił mi kocioł od lokalnego producenta na palniku batory, bo on taki ma i jest zadowolony, piec na noc wyłącza i rano włącza ponownie i mówi, że sam się rozpala tak trzyma żar, że to bardzo duża oszczędność jak przeliczył, kolejny znajomy polecił kocioł metal fachu bo on taki właśnie zamówił i będzie dobry, niestety nie znam nikogo kto ma kocioł na sv200 aby zapytać, a Termiko wizualnie i cenowo mi odpowiada, a będę za tydzień w okolicy to bym do nich wjechał i kupił, ale czy warto? nie chce też się denerwować kolejne x lat.

jaki kocioł wybrać? proszę was bardzo o polecenie jakiegoś kociołka na ekogroszek. 

Pozdrawiam 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo utrzymanie zaru przez noc to nie wyczyn i kiepska oszczędność zimą . Masz maks 17 kw . Trzeba pamiętać ze woda nie jest dogrzewana non stop ,jest kilka cykli na dobe . Więc branie cuda ponad 16 jest moim zdaniem głupotą . W okresie przejsciowym ekonomicznie największy wplyw na oszczędności ma dolna granica pracy kotla/palnika . I to się najbardziej liczy . Calej zimy nie ma po -20 tylko sa skoki do np okolo zera i tak jest najczęściej . Ja bym brał 15 na sv . Nie pamiętam czy on nie uciagnie kilka kw wiecej na mocniejszym groszku . Nawet gdyby był ze tak powiem w te mroźne noce na styk to lepsze będzie nawet dogrzanie jednego pomieszczenia farelka niż branie rezerwy ot na zapas , na świętego dygdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być jakiś wątek przypięty na forum, dotyczący doboru różnego rodzaju kotłów. Sezon żniw dla producentów zbliża się nieubłaganie, podejrzewam że powiązany ze wzrostem cen. Takich pytań będzie więcej i więcej, tym bardziej że do końca tego roku stare kotły trzeba wymienić na Śląsku i  Podkarpaciu. A w przyszłym: mazowieckie, łódzkie i małopolskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.