Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skoki Ciśnienia Cwu !


krbaton

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Digitrax

Nie uciekałeś z fizyki w szkole podstawowej ? Tam uczono, że woda wraz ze wzrostem temperatury zwiększa swoją objętość a co za tym idzie wzrasta ciśnienie jeżeli znajduje się ona w zamkniętym zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczową i merytoryczną odpowiedź, ale następnym razem zachowaj swoje uwagi dla siebie skoro nie masz nic ciekawego do powiedzenia :)

 

Pozdrawiam

 

Kolega Ci napisał w czym problem więc czemu piszesz żeby zachował uwagi dla siebie skoro zakładając temat właśnie o nie prosisz. Może niepotrzebna trochę ta uszczypliwość ale sam jesteś sobie winien .

Wrzuć jakiś schemat podłaczenia - nikt nie jest wróżką. Prawdopodobnie naczynie przeponowe jest za małe w stosunku do pojemności zasobnika i temperatury do której ładujesz CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uciekałeś z fizyki w szkole podstawowej ? Tam uczono, że woda wraz ze wzrostem temperatury zwiększa swoją objętość a co za tym idzie wzrasta ciśnienie jeżeli znajduje się ona w zamkniętym zbiorniku.

yyy patrzyłem na temat kilka godzin myślałem co tam może się dziać  i nie wpadłbym na pomysł ze można zadać pytanie o rozszerzalność cieplną cieczy ,no ręce mi opadły

a jedyne co można sprawdzić to zbiornik przeponowy czy nie leci zaworkiem woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w zbiorniku przeponowym jest mało powietrza (uciekło przez wentyl, lub otworek w balonie-membranie).Należy dopompować do 1,5-2,0 bara (chyba).Jeśli żle to niech mnie ktoś poprawi. Na ulotce (powinieś zachować) powinno pisać.Pozdro.

 


Dodam jeszcze, że należy to wykonać na zakręconej (odciętej ) c.w.u. od sieci i odkręconym jakimś zaworze ciepłej wody.Wymiana zaworka powietrza po stwierdzeniu, że przepuszcza, lub wymiana naczynia ciśnieniowego na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

yyy patrzyłem na temat kilka godzin myślałem co tam może się dziać  i nie wpadłbym na pomysł ze można zadać pytanie o rozszerzalność cieplną cieczy ,no ręce mi opadły

a jedyne co można sprawdzić to zbiornik przeponowy czy nie leci zaworkiem woda

 

Kto jak kto ale Ty winieneś wiedzieć jak zachowuje się woda w naczyniu zamkniętym podczas wzrostu temperatury i jak to skutkuje w instalacji.

Niestety wielu tu zaglądających nowych forumowiczów nie potrafi wyciągnąć wniosków nawet gdy nakierujemy i "pokażemy palcem" gdzie tkwi błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.