Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne rachunki za prąd


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Też dostajecie dziwne rachunki za prąd ? normalnie przez 5 lat wiedziałem ile zimą a ile latem płacę i wiadomo zimą to ok 50 zł średnio miesięcznie więcej ale nagle z ni gruchy ni pietruchy wystrzeli rachunek jakiś z dupy i zurzycie wychodzi o 120 % węcej niż inne miesiące a urządzenia od 5-ciu lat dokładnie te same , wczoraj rozmawialiśmy przy stole i okazuje się że nie ja pierwszy takie nienormalne rachunki dostaję , syn na blokach zurzycie od kilku lat miesięczne ma od 170kwh do 200 kwh a ostatnio wyszło mu 700 kwh , ja miałem podobnie ale w innym województwie , co te kanalie te liczniki przeprogramowali aby podwójnie zapitalał czy co .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowanie podlicznika kosztuje niewiele (w porównaniu do emocji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie prognoza ? Lub ich wyrównanie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne koronawirusa. Piszę poważnie. Zamiast siedzieć w pracy bądź szkołach, mnóstwo ludzi siedzi teraz w domu. I zdziwienie, że non-stop działające komputery tyle energii wcinają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w lecie więcej schodzi.. o ile więcej  to do zapisków muszę zajrzeć ale jakoś stówę/mies. lekko

3 godziny temu, mkwapisz napisał:

non-stop działające komputery tyle energii wcinają.

zależy jaki komp... różnica pomiędzy 700W workstacja pod pełnym obciążeniem a 150W max nie obciążonym w pełni kompem (ewentualnie laptopem) jest widoczna na rachunku :) jak ktoś ma komputer gamingowy to to dużo prądu żre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
11 godzin temu, FAFAŁ napisał:

A to nie prognoza ? Lub ich wyrównanie ? 

 

Ni , ja mam tak że gostek chodzi co miesiąc i odczytuje sobie a potem przysyłają fakturę i to jest dobre ale skok o 100 czy nawet więcej procent jest co najmniej dziwny skoro żadne urządzenie nie zostało dodane ani ujęte , u syna na Śląsku podobnie dlatego pytam czy to nie jakaś ich norma czy nie przeprogramowali aby liczył razy 2 , jak to się powtórzy zarządam wymiany licznika .

10 godzin temu, mkwapisz napisał:

Skutki uboczne koronawirusa. Piszę poważnie. Zamiast siedzieć w pracy bądź szkołach, mnóstwo ludzi siedzi teraz w domu. I zdziwienie, że non-stop działające komputery tyle energii wcinają.

Ja mam dwa laptopy i gry one nigdy nie widzieli a siedzę po 0,5 godz na dobę w nich  , latem płacę mniej zimą więcej dlatego że kocioł na ekogroszek pracuje stale a latem to tylko podtrzymanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niedawno miałem licznik wymieniany a i rachunek się zbliża. Zobaczę czy nic się nie zmieniło w zużyciu i rachunku jak będę miał papiery w łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 przecież możesz sam spisywać dla samego siebie i porównać z f-rą. Jeżeli uważasz, że licznik zawyża, to możesz poprosić o wymianę, ale obawiam się, że skończy się to tak, że wymienią Ci licznik, a Twój oddadzą do ekspertyzy. Jeżeli okaże się, że licznik poprawnie nalicza, to Oni przy następnym rachunku doliczą Ci za ekspertyzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że facet odczytujący licznik pomyli się  ale to nie jest jakiś większy problem bo to wyjdzie w następnym odczycie.

 Gorzej jak się pomyli w umiejscowieniu przecinka ale to też do wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wiem że ten gość chodzi niezbyt regularnie tzn nie co miesiąc ale jak mu pasuje co 3 tygodnie co 5 tygodni itp , chyba zmienię to i zacznę sam podawać swój odczyt na mój tauron ale nie wiem czy umowę trzeba zmieniać ,

ps mam drugi dom i nie wiem kiedy w nim ktoś zamieszka więc chodzi mi po głowie aby zgłosić wymianę na licznik tzw przedpłatowy ,wiecie coś więcej na temat liczników przedpłatowych tz ceny przesyły itp czy trzeba co miesiąc coś płacić czy wystarczy wtedy kiedy zabraknie bo dom w remoncie będzie pewnie z kilka lat i być może ja do niego się przeprowadzę a obecny do żyda ale to sprawa otwarta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniasz . Logujesz sie na Mój TAURON - Serwis obsługowy podajesz stan licznika kiedy Ci pasuje . przy okazji nikt z kapelusza nie poda zużycia bez Twojej wiedzy , przy okazji masz w razie czego podstawę do reklamacji w przypadku błędnych danych na fakturze . Miałem takie odczyty z kapelusza podane przez inkasenta i na ich podstawie całą prognozę na faktury . Licznik w domu pod kluczem  , nikt nie wejdzie dwa psy na podwórku takie że nie podchodź i nagle odczyty licznika z księżyca . Teraz mam święty spokój , Klient zadowolony bo sa zniżki do 5 % żadnych kwitów w skrzynce wszystko elektronicznie   i tauron zadowolony bo ma wszystko jak na tacy . Jedyny niezadowolony to chyba inkasent bo dostał kopa po reklamacji . 

Osobiście polecam zwłaszcza w dobie wszechobecnej zarazy ,  przynajmniej po domu mi się nikt obcy nie szwęda . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam licznik ze zdalnym odczytem, ale zaraz za nim mam swój własny. Tak kontrolnie. Natomiast proponuję obejrzeć sobie poniższy film. Może was zainteresuje.

https://zaplanujswojdom.pl/domoticz-czy-home-assistant-co-wybrac/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.