Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rachunki Za Gaz


AGAD

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc .Ogrzewam mieszkanie 70m2 podłogówką ,w grudniu odkręciłam 2 grzejniki z 3 panelowych (nastawione są na 2 ) ,w łazience grzejnik łązienkowy na ful (zawsze)..Na wyświetlaczu temp.22 st.Jest ciepło i wszystko byłoby ok gdyby nie rachunki 545 zł za 266 m3 za sam grudzień ,a przecież było ciepło  na dworze .Strach mnie ogarnia jak zapowiedzą zimę stulecia ...Czy ogrzewanie działa prawidłowo? Jak myślicie? Dla mnie to wysoki rachunek .

 

 

                 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachunek bardzo wysoki, podobny  miałem na zwykłym kotle atmosferycznym (z otwartą komorą spalania) zeszłej zimy, gdzie temp była w okolicach -15*C. Musisz mu ustawić aby grzał z mocą minimalną. Choć i tak pewnie będzie często taktował przy ogrzewaniu podłogowym dla tak małej powierzchni. Jak często kocioł się załącza i wyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakikolwiek sterownik który reguluje kiedy kociołek ma grzać czy chodzi cały czas , bo rachunek jak dla mnie bardo duży.

Witam

jak nie miałam podłogówki to nastawiałam godziny i temp.grzania,ale przy podłogówce podobno to się nie opłaca,bo są jeszcze wyższe rachunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest ogrzewanie gazem ziemnym ? Bo coś za metr3 masz dużo.

Tak gazem z sieci normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo AGA.

Tak sobie patrzę ...nie wiem, jakie to mieszkanie - dom ocieplony? czy nie;  kocioł chyba nie jest kondensacyjny- więc  nie jest  "dostosowany" do ogrzewania podlogowego; statystycznie w sezonie spalanie rzędu 4 m3 gazu /dobowo/ powinno wystarczyć. przy dużych mrozach rzędu 7-8  m3 na dobę.

Jeśli 266 m3 spalone tylko w grudniu ? to zdecydowanie za dużo, chyba ,że to rachunek grudniowy , ale z rozliczeniem za listopad i grudzień; to sprawa zdecydowanie inna...

chociaż spalanie nadal zdziebko za duże. W rachunku jest też gaz do gotowania obiadków? a ciepła woda użytkowa? dużo czy mało ? nic nie wiemy na ten temat.

Możemy tylko gdybać...Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie tak podniecacie, facet nie kumaty nie wie co pisze.

Jakby wiedzial to napisalby szczegolowo, jaka taryfa czy fra zaliczkowa rozliczeniowa.

czy dom nowy wkolo pustostany itp.

Juz nieraz pisalem: na głupie pytania tylko glupia odpowiedz !

Nie ma sensu odpowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że pomoc należy się tylko kumatym i tylko facetom. Zresztą głupich pytań nie ma są tylko głupie odpowiedzi. Jeśli nie znasz odpowiedzi na tak postawione pytanie to dopytaj o szczegóły , możesz poprosić jakie Ciebie interesują. Jeśli osobie pytającej zależy na odpowiedzi dostaniesz je pewnikiem . poz Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obronę i odpowiedzi .Jestem kobietą .Mieszkanie w 150 letniej kamienicy.Ocieplona 1 strona od północy.Piec Vaillant 12 letni ..nie pamiętam modelu ,ale zwykły chyba.Ilość zużytego gazu spisuję co m-c i podaję do Bok-u.Taryfa chyba G2.Jestem w pracy ...nie mam dokładnych danych ,które mogę potem uzupełnić.Okna 20letnie.PCV.

 

Pozdrawiam wszystkich życzliwych i pomocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rachunki za poprzedni sezon ( grudzień ) były podobne to bym stawiał na źle wykonaną izolację stropu pod systemem grzewczym . pomijam fakt iż izolacja 1 strony budynku to lipa . Sprawa następna może się okazać że grzejesz pomieszczenia sąsiadujące . poz .Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zacząłem analizować rachunki za gaz (od tego sezonu będę grzał gazem) i tak liczę: 658KWh opłata za paliwo gazowe i dystrybucyjna zmienna daje razem brutto ok.107zł współczynnik konwersji 10,972 co daje ok 60m3 to wychodzi 1,78zł za m3 dobrze to liczę? (opłaty stałe za 2 m-ce to 30 zł dla w2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 12.01.2018 o 13:06, gtoni napisał:

Co sie tak podniecacie, facet nie kumaty nie wie co pisze.

Jakby wiedzial to napisalby szczegolowo, jaka taryfa czy fra zaliczkowa rozliczeniowa.

czy dom nowy wkolo pustostany itp.

Juz nieraz pisalem: na głupie pytania tylko glupia odpowiedz !

Nie ma sensu odpowiadac.

???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.