Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Farma fotovoltaiczna


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Ma ktoś jakieś info na temat farm fotovoltaicznych ? chodzi o wynajem gruntów pod czyjąś inwestycję , mam taki kawałek gruntu w sumie go nie użytkuję tylko jakiś rolnik uprawia , mnie ta ziemia nie potrzebna a dostałem ją przy okazji kupna domu i medytuję czy firmy są zainteresowane czymś takim i  jak się rozliczają , ja bym się zadowolił jak bym miał darmowy prąd do ogrzewania domu to już byłoby coś co by mnie zupełnie zadowoliło ,  ta działka ma długość 300mb  długości skierowana na południe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 bądź człowiekiem i pozwól uprawiać temu rolnikowi nadal tę zakupioną prze Ciebie ziemie.
Oczyma wyobraźni widzę, jak dawni niemieccy właściciele tego skrawka ziemi, przewracają się w grobie czytając Twego posta.

ps.
Poczekaj chwilę, rynek fotowoltaiki nieco się ustabilizuje i zamiast płota ze sztachet, zamontujesz sobie ku zawiści sąsiadów płot z paneli fotowoltaicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No nie ja bym to przecież stawiał , wolałbym teren wynająć w zamian za darmową energię do domu , a co do ziemi to nic się nie zmarnuje ,kiedyś za jakieś 30 lat ktoś coś z tym zrobi bo mnie już pewnie nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiej owsa i wyhoduj swój opał ! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie miałbym sumienia spalać jedzenie , pewnie sam sobie bym się obrzydził tak jakoś mam , prędzej poszedłbym w drzewa tlenowe i opał za darmo do końca dni ale przy tych patałachach nie wiemy co będzie jutro a co dopiero za 4 czy 10 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego na polu postawili wiatrak.  

To było dawno, i nie chcę tutaj wymyślać, bo pamięć jest jaka jest. 

Pamiętam to tak, że na start dostał 25 tysięcy,  a potem przez 20-30 lat? tutaj nie pamiętam,  8 tysięcy rocznie. Niestety po tym czasie wiatrak stoi sobie za darmo. 

Sprawa miała miejsce 15 lat temu, więc pewnie się coś pozmieniało.

Oczywiście farma fotowoltaiczna to inny temat, ale taką ciekawostkę przytoczyłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie o chwaleni mi chodzi bo niby CZYM ? bardziej medytowałem czy to mogłoby mi dać jakieś korzyści bo teraz nic z tego nie mam poza płaceniem podatku  a kasy tyle nie mam aby sam się z tym mierzyć .  sambor złośliwy jesteś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło mi w oko przy okazji szukania kalkulatorów do paneli.. heh wszystkie linki związane z finansami i dotacjami, a żeby se policzyć ile paneli trza na daną moc to już trudniej znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sambor napisał:

Zawsze i wszędzie.

Można jeszcze spróbować dopłaty brać, ale czy dadzą?

Nie dadzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orientuje się może ktoś jakie mniej więcej pieniądze wchodzą w grę przy dzierżawie ziemi pod farmę fotowoltaiczny? Dziś nawiedził mnie przedstawiciel firmy 

Sitarsky Investmens z Sieradza. 

Oczywiście gadka piękna, ale czy w ogóle warto na tak długo (29 lat i 11 miesięcy) podpisywać  umowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytać przeczytałem, ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem. Przez moją działkę przebiega linia SN, jest ok 6 ha oni są zainteresowani, nie powiem ja też. Tylko jak tu nie dać się wydudkać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Kancelaria pewnie swoje weźmie, ale stawka jest zbyt wysoka żeby ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 24.03.2021 o 17:05, czeslaw napisał:

Orientuje się może ktoś jakie mniej więcej pieniądze wchodzą w grę przy dzierżawie ziemi pod farmę fotowoltaiczny? Dziś nawiedził mnie przedstawiciel firmy 

Sitarsky Investmens z Sieradza. 

Oczywiście gadka piękna, ale czy w ogóle warto na tak długo (29 lat i 11 miesięcy) podpisywać  umowę. 

Z tego co zdążyłem rozeznać to płacą od 10-12 tys zł od 1 ha rocznie , ktoś mi podpowiedział że mając działkę powyżej 1000 metrów wystarczy zgłosić do arimr czy jakoś tak i kosić co najmniej 3 razy w roku i dopłacają z UE ok 20 tys zł nie wiem czy to prawda ale jeśli tak to lepiej kosić i zbierać kasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kwoty z Agencji to totalna bzdura, to co można od nich uzyskać to jest może  1/20 tego co napisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, berthold61 napisał:

ktoś mi podpowiedział że mając działkę powyżej 1000 metrów wystarczy zgłosić do arimr czy jakoś tak i kosić co najmniej 3 razy w roku i dopłacają z UE ok 20 tys zł nie wiem czy to prawda

To się dowiedz konkretnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.