Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stacja uzdatniania wody i plastikowy by pass na taśmie teflonowej


michal1235

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Montuje zmiękczacz wody i ma on plastikowe króćce które producent kazał połączyć za pomocą taśmy teflonowej. Zawijałem dziś 3 razy i za każdym razem leciutko ciekną, pojawiają się kropelki wody. Za pierwszym razem obwijałem taśmę całą szerokością, potem robiłem jak z pakułami. Za każdym razem mikro wyciek. Tego samego dnia zrobiłem dwa połączenia na pakułach i wszystko ok. Ciekaw jestem czy ktoś z Was miał podobne problemy. A może - mimo że to plastik - połączyć na pakułach tylko bez pasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakuły nasiąkną i rozsadzą plastik. Skręć to jak należy na taśmę teflonową. Tam naprawdę nie ma filozofii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj nici teflonowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 10:19, michal1235 napisał:

Może mam taśmę złą, jaka polecasz?

Nigdy nie zastanawiam się jaka taśma, dla mnie wszystkie są takie same. Jestem totalnym hydraulicznym laikiem, a udało mi się to skręcić, bez problemu i jeszcze kilka zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 22:18, michal1235 napisał:

Montuje zmiękczacz wody i ma on plastikowe króćce które producent kazał połączyć za pomocą taśmy teflonowej.

Uszczelnienie kształtek plastikowych w zmiękczaczu powinno być na uszczelkach gumowych i niczym innym. Sam zmiękczacz najlepiej podłączyć na "miękko", czyli wężem elastycznym 16 barowym, gdzie także uszczelnieniem jest uszczelka gumowa. Takie połączenie jest najlepsze i chyba najbardziej prawidłowe. Podłączanie zmiękczacza na "sztywno/ostro" to raczej niezbyt dobry pomysł. 

ps. Nitka też będzie kropelkować za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka nie będzie kropelkować, ona jest pokryta uszczelniaczem który się zespaja z nicią w jednolitą substancję, raczej będzie trudno rozkręcić takie połączenie .

U siebie mam całą kotłownię robioną na nić Loctite i nic po 11 latach nie cieknie, przy buforze to są nawet gwinty  2" i jest OK.

Wytrzymałość na temperatury też jest wysoka - miałem w inst ponad 125C , potopiła się otulina rur a połączenia trzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.