Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł lumo duże spalanie i niedopałki.


Jakzaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mógłby ktoś mi pomóc w sprawie mojego pieca. Jest to piec lumo 15kw z sterownikiem plum ecomax 860 i palnikiem kipi 16kw. Chodzi w trybie FL. Piec pali na dobę ok 40 kg i nie dopala pelletu aby popiół  był sypki. Był już serwisant alby to ustawić to stwierdził że ponowne przeważnie pelletu wystarczy a na pytanie może o zmiane mocy dmuchawy gdyż ciąg kominowy może być mocny powiedział że tego się nie rusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te twoje informacje są szczątkowe i w zasadzie nic nie wiadomo .

Co masz  w popielniku ? niedopalony pelet czy spieki ?

Zacznij od pelletu jaki masz liściasty czy iglasty , zrób test wody pelet ma po kilku minutach spuchnąć i rozpuścić się na trociny .

W palniku na mocy maksymalnej ma się palić ,płomień powinien być długi około 30 cm procent nie powinien spadać do bardzo małych wartości w tym momencie , inaczej pelet się nie dopala płomienia nie ma a kocioł słabo grzeje i dużo pali .

Od jak dawna masz ten kocioł ? od początku tak było czy po zmianie pelletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zależy to od pelletu może być za wilgotny i się nie dopala przez co rośnie zużycie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kordjano napisał:

Te twoje informacje są szczątkowe i w zasadzie nic nie wiadomo .

Co masz  w popielniku ? niedopalony pelet czy spieki ?

Zacznij od pelletu jaki masz liściasty czy iglasty , zrób test wody pelet ma po kilku minutach spuchnąć i rozpuścić się na trociny .

W palniku na mocy maksymalnej ma się palić ,płomień powinien być długi około 30 cm procent nie powinien spadać do bardzo małych wartości w tym momencie , inaczej pelet się nie dopala płomienia nie ma a kocioł słabo grzeje i dużo pali .

Od jak dawna masz ten kocioł ? od początku tak było czy po zmianie pelletu?

Są to spieki. Pellet jest iglasty test wody był robiony błyskawicznie się rozpuścił. Kocioł posiadam już 2 sezon lecz wcześniej myślałem że to norma bo powiedzieli ze 3kg na h będzie brał  i że jak mi pali 2 kg na h to świetny winik i nie powinienem widzieć problemu  lecz kuzyn ma dokładnie ten sam piec i pali on 1 worek dziennie. Sądzę że mam bardzo pogrzebane w sterowniku lecz nie mam pojęcia jakie dokładnie wartości mam dać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eliks napisał:

A kuzyn ma taką samą instalację i dom?

Przepraszam ale mój błąd zapomniałem dodać, kuzyn ma parterowy dom z podłogówką ja mam parter i piętro razem jest to 120 m2.Wcześniej miałem spalanie na poziomie 2 worków lecz dostawca przywiózł taki syf że wszystko skleiło się w palniku piec nie mógł się nawet rozpalić.Nowy pellet jest to nie wiem czy to coś da ale jest to Tartak Hanna Radwańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak duże te spieki są ?  Jak palisz od termostatu kocioł się wygasza , piec na jakiej mocy maksymalnej pracuje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kordjano napisał:

A jak duże te spieki są ?  Jak palisz od termostatu kocioł się wygasza , piec na jakiej mocy maksymalnej pracuje ? 

Spieki nie są duże są na ok 0.1-0.2 cm.Wczoraj zmniejszyłem trochę dmuchawę i spieków już jest mniej.Kocioł aktualnie ma ustawioną moc max 12 kw a średnią 9 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A minimalną jaka masz? Bo w sumie to ważne przy FL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochu masz pogmyrane z tymi mocami , masz palnik 16 kw to moc maksymalna 16 kw nadmuch 36% moc średnia 8 kw nadmuch 29% moc minimalna 4 kw nadmuch 25 % , jak palissz w fl to moc minimalna 0% a maksymalną możesz przyciąć do 80% , najważniejsze to zacny płomień nie jakiś wypierdek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kordjano napisał:

Trochu masz pogmyrane z tymi mocami , masz palnik 16 kw to moc maksymalna 16 kw nadmuch 36% moc średnia 8 kw nadmuch 29% moc minimalna 4 kw nadmuch 25 % , jak palissz w fl to moc minimalna 0% a maksymalną możesz przyciąć do 80% , najważniejsze to zacny płomień nie jakiś wypierdek .

Okej zaraz wprowadzę korekte moich ustawień i zobaczymy jutro jak to będzie.A jeszcze mam pytanie bo czytałem i nie wiem jak to w końcu zrobić.Czy ustawić kocioł na 60 stopni z histerezą 10 czy może być 55 stopni i histereza 5.Rozumiem że im większa histereza tym mniej rozpaleń co idzie też w mniejsze zużycie ?

12 minut temu, papen76 napisał:

A minimalną jaka masz? Bo w sumie to ważne przy FL.

minimalnej nie zmieniałem więc jest 2 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw jak@Kordjano mówi. 2 kW to troszkę mało. Moje ustawienia to temp kotła 70, histereza 20, histereza H1=10; H2=5. W ten sposób kocioł przy tej temperaturze zewnętrznej chodzi cały czas na ok. 65 st., powrót ok. 50 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kw to nadzór ustaw a nie moc minimalną .

Moim zdaniem to do tych grzejników przydał by się termostat pokojowy i on daje sygnał do odpalenia kotła .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kordjano napisał:

Dwa kw to nadzór ustaw a nie moc minimalną .

Moim zdaniem to do tych grzejników przydał by się termostat pokojowy i on daje sygnał do odpalenia kotła .

 

Właśnie mam też problem z tym nadzorem,nie mogę nic ustawić gdyż mam zablokowane ustawienia serwisowe.

 

4 minuty temu, papen76 napisał:

Ustaw jak@Kordjano mówi. 2 kW to troszkę mało. Moje ustawienia to temp kotła 70, histereza 20, histereza H1=10; H2=5. W ten sposób kocioł przy tej temperaturze zewnętrznej chodzi cały czas na ok. 65 st., powrót ok. 50 st.

Ustawiłem wszystko.Miejmy nadzieje że to coś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla czego masz zablokowane ? tam są ważne ustawienia jak kaloryczność ,czas cyklu praca ustawienia pomp , mieszacza,
czas nadzoru , cztery zera nie wchodzą ?

Ustawienia palnika to jedno , a kontrola nad rozbiorem ciepła to drugie .

u mnie kocioł 20 kw , 14 grzejników dom 200 m a spalanie nie było większe w tym sezonie jak 30 kg na dobę , ostatnie 3 tygodnie to utrzymuje się na 150 kg na tydzień .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając hasło 0000 nie mogę nic zmienić jedynie podejrzeć ustawienia.Dzwoniąc do firmy lumo powiedzieli że nie podadzą bo nie wolno tam nic zmieniać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Zablokowali, bo ludzie za bardzo grzebali i potem dzwonili i zawracali im d.u.
Spróbuj 4996

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano ale to u Ciebie, każdy ma inaczej. U mnie PRLowski klocek i  odczuwalne -23* robi swoje. W domu 23* w najzimniejszym miejscu i miejsce zamieszkania gdzie od 30. grudnia nie miałem plusowej temperatury. Teraz 38kg to muszę liczyć. Potem przyjdzie jakiś gość na forum, przeczyta że w domu 200m spala 30kg to on coś musi mieć nie tak, bo jemu spala tyle samo w chacie połowę mniejszej. 

 

Nadal mamy za mało informacji o instalacji i domu. Na pytanie o ochronę powrotu napisałeś "jest jakiś mieszacz" - to też nie wystarczy ani jako odpowiedź ani ochronę. Jak prowadzisz kocioł? Odpalasz go z termostatu czy lecisz na pogodowce? Ile godzin dziennie grzeje? Masz Econet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to jest chore , jak ja nie mogę sobie zmienić czy będę wyłączać pompę od termostatu czy palnik , czyszczenie zmienić jak się spieki robią , w głowach im się przewraca pomału .

Ale żeby pomóc jak coś nie tak to ich nie ma , za serwis to kase umieją wziąć ciekawe co w tym zakresie zrobią , palnik choć wyczyszczą ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks zgadza się że każdy ma inaczej , ale na pięć grzejników ? to trochu za dużo , ja też mam starą chałpe 50 letnią docieplona jest ale są lepiej docieplone .

a rozbierał ten palnik czy tak po łebkach .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.