Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł lumo duże spalanie i niedopałki.


Jakzaj

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zawsze tłumacze że tam się ma palić , płomień trzeba podglądać , jak płomień będzie ok to należy się skupić na dystrybucji ciepła nie grzać więcej niż potrzeba do utrzymania temperatury jak jest ciepło to nie grzejemy a spalanie wyjdzie tyle ile musi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakzaj No ładnie.
Narazie ustaw modulację i histerezy.
Masz kaloryfery? Podłogowke? Napisz coś więcej o domu i instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak poustawialeś, będziemy działać jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ,ja mam ustawiony na 5 min ,przed wygaszeniem trochu się przegryzie żar jak kocioł na dużej mocy dostanie sygnał do wygaszenia od termosstatu .

Musisz opisać co steruje u Ciebie temperaturą w domu , miesszacz masz na grzejniki? , jak tak to jaka temperatura idzie , głowice termostatyczne są na grzejnikach ? 

Termostat pokojowy jest ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym popielniku wygląda jak by za dużo pelletu palnik dostawał , może źle widzę ale wygląda to jak zwęglone niedopalone pelleciki , 

Jaką masz kaloryczność wpisaną ? 

Dla dobra zapalarki zmień czas rozgrzewania z 40 s na 16 s , zapalarka po kilku sekundach robi się gorąca i gotowa do rozpalania  fabryczne 40 s bez nadmuchu to rozbój w biały dzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał jutro niedopalony pellet to możesz zwiększyć do 5.6 i po obserwuj ten płomień jaki jest długi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obserwowałeś  ten płomień jest długi ? procent na wyświetlaczu dużo się wacha nie zasypuje ci palnika? .

Jak ładnie się pali a w popielniku są malutkie spieki a nie niedopalony pellet to bym się nie przejmował bo cudów nie zdziałasz , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płomień jest duży procentowo nie spada poniżej 40 procent więc jestt dobrze. Zastanawiam się też nad procentami dmuchawy gdyż czytałem  że mogę miec duży ciąg przez komin i przez to jest za dużo powietrza i pellet się nie spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz obniżyć nadmuch maks o 2% zobaczysz co będzie posredni i minimalny o 1% .

A moc maksymalną fl przyciąłeś do 80% ?

jak masz faktycznie zbyt duży ciąg to musisz pomysleć o rck nadmuchu też nie da się w nieskończoność zmniejszać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.