Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimno w domu


Przemo107

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli prawda jest ze CAŁA podłoga ma 29’C a w domu jest zimno (21,5’C) to nie ma potrzeby zajmować się ogrzewaniem tylko chłodzeniem tego domu.
No chyba ze mamy tu do czynienia z podłogą kwantową - ona ma 29’C tylko wtedy gdy mierzymy jej temperaturę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się ? zapraszam, zwracam koszty plus za usługę. 

Osiągnięta temperatura 22.5 na regulatorze, na rtęciowym termometrze 23.5

Czy to, że siłowniki zamykają całą sekcję po dogrzaniu i przepływ jest zerowy ma wpływ na szybsze wychłodzenie pomieszczeń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam sobie odpowiedz. Jak myślisz gdy nie dostarczasz ciepła to co się dzieje z rozgrzana podłoga?? Już ci tu pisano jak dobrze pamietam ze podłoga powinna mieć przepływ cały czas najlepiej co najwyżej z niższa temperatura aby nie dopuścić do ciągłego rozgrzewania i stygnięcia.

I zastanów się czym się różni ten test od tych co mówiłeś ze już je wcześniej robiłeś i nie przynosiły efektu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym tylko, że na regulatorach ustawiłem maksymalną temperaturę. Myślę, że duży wpływ miało wyczyszczenie zaworu trójdrożnego, po którym przepływy zwiększyły się o 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemo107 napisał:

Czy to, że siłowniki zamykają całą sekcję po dogrzaniu i przepływ jest zerowy ma wpływ na szybsze wychłodzenie pomieszczeń? 

Oczywiście, że ma wpływ, dlatego sterowanie temp w pomieszczeniach powinno być bez wyłączania grzania, co najwyżej obniżenie temp wody( trudne)

lub zmniejszenie jej przepływu ( raczej nie możliwe do realizacji).

Byłoby lepiej jakby sterowanie kotłem i ogrzewaniem było zrobione na automatyce producenta kotła.

Wtedy by coś z tego było.

Jeszcze możesz sprawdzić czy zaw 3-D jest prawidłowo założony tj wejście - wyjście zgodnie z opisem.

Edytowane przez sambor
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sambor napisał:

lub zmniejszenie jej przepływu ( raczej nie możliwe do realizacji).

Siłownik sterowany sygnałem PWM zamyka się bardzo powoli i bardzo powoli się otwiera ( w zależności od wypełnienia sygnału ) , skutkuje to właśnie powolnym zmniejszaniem przepływu oraz powalonym zwiększaniem , dobry regulator moduluje pracą siłownika tak że stany całkowitego zamknięcia nie są długie  .

 

20 minut temu, sambor napisał:

Oczywiście, że ma wpływ, dlatego sterowanie temp w pomieszczeniach powinno być bez wyłączania grzania, co najwyżej obniżenie temp wody( trudne)

Obniżenie  temp wody ,  3d z siłownikiem zamiast tego ATM z funkcją regulacji pogodowej , albo pogodówka  na kotle ,  jednak z regulatorami stały parametr na OP dobrze się sprawdza .

Na pierwszej stronie zadałem kilka pytań do autora ,  nie odpowiedział praktycznie na żadne 

Z tego co podaje producent tych regulatorów maja one algorytm , najprawdopodobniej należy je po prostu ustawić  aby modulowały pracą siłownika , wspominałem o tym że autor tematu najprawdopodobniej tego nie potrafi lub posiada model bez algorytmu bo tai też jest , jednak ze zdjecia samego regulatora nie da się rozpoznać jednoznacznie jaki to model .

 

Wczoraj zrobiłem test w jednym z moich pokojów , mianowicie zmieniłem temp. zadana z 22.5 na 24 przy zasilaniu 30* ( stałej za zaworem pilnuje siłownik ) , jak widać na poniższych wykresach po kilku godz temp wzrosła nieznacznie  , około 0,3 *C uzanłem że w tym pokoju z tego 30* jest to maksymalna temperatura jaką mogę uzyskać , zatem podniosłem parametr aż o 5* do 35* , po kilku godzinach temp. wzrosła do 23* można powiedzieć ze startowała z 22.4.

Pokój ten ma małą powierzchnie grzewczą , ( duże biurko , regał na dokumenty ) , oraz panele na podłodze 

dodam tylko że moją automatyka ( siłowniki) utrzymywały " precyzjnie " ( z bledem do 0,2*C ) temperature w innych pomieszczeniach , pomimo tego że temp zasilania wzrosła o 5*C , 

 

Przed 8 skończył sie eko -groch w zasobniku ( celowo) pózniej było czyszczenie kotła 

 

biuro.jpeg

biuro2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałem Ci na te pytania bo nie znam odpowiedzi, nie wiem jaki to model regulatora, po historii zamówienia mają to ustalić w sklepie i oddzwonić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poscie 109 przez pomyłkę wstawiłem nie ta grafikę , 2 grafika miała byc ta 1807977398_biuro2(2).thumb.jpeg.4ba0f61d74829f02a1ba94fb8f511fce.jpeg

 

Edytowane przez ameno25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ze straży, niestety nie przyjechał z termowizją bo akurat pojechała "na pożar" przywiózł tylko ten termometr laserowy tylko bardziej wypasiony, z ekranem itd. Ale powiem wam szczerze, że sprzęt ma tyle funkcji i ustawień, że nie wiem czy to dobrze pomierzył. W skrócie podłoga średnio 24 stopnie, ściany 23, sufit 22-23. Ogólnie sprawdziliśmy całe mieszkanie i wszystkie newralgiczne punkty. Znalazło się kilka miejsc o temp. 12-16 stopni: północno zachodni róg budynku, drzwi wyjściowe tzn. szczeliny przy drzwiach i okolice okien (boki i parapety). Innych miejsc z szokująco niskimi temperaturami typu 9 stopni nie było. Obiecał zjawić się z termowizją jak tylko będzie dostępna, myślę, że będzie bardziej miarodajna i przejrzysta.

W tej chwili mam 20.5 stopnia, wymiękam, a to pewnie dlatego, że z maksa na zaworze trojdroznym zszedłem na 3,5 z tego względu, że w dzień podłoga zrobiła się wyczuwalnie ciepła i żona zaczęła narzekać na ból nóg, nie pierwszy już raz niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, ale niestety problemu nie udało się rozwiązać. Pozostaje mi wydzwonić kolejnego instalatora, może wreszcie zdiagnozuje problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.