Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers plus 100% podłogówka


riffo

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz można

Między kotłem z sprzęgłem odcinek Cu28 powinien być krótki i dobrze  zaizolowany - nim leci woda z kotła do mieszania na zaworach 3-D, 

Za sprzęgłem do podłączenia pierwszego mieszacza powinna być rura Cu35 , dalej Cu28.

Pamiętaj o zaw zwrotnych na powrotach obiegów - zaznaczałem ich położenie w poście nr 26

Wszystkie rury dobrze ociepl, inaczej nie otrzymasz wymaganych tem na obiegach podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie nigdy nie ocieplam rur nie żeby mi się nie chciało tylko nie widzę w tym sensu.

Jedynie sens ma ocieplenie rur idących do zbiornika i to tylko w lecie mamy straty jeśli są nie ocieplone 

A jeśli chodzi o rury od co.to jeśli w kotlowni mamy 20stopni a w rurze płynie 30 stopni z przepływem 20l/min to co to za straty tyle ile oddadzą rury ciepła do kotlowni to o tyle mniej odda grzejnik tam się znajdujący.20210211_154833.thumb.jpg.f28a44cfc6e710f7bfec79f3138373a7.jpgczy taka kotłownia bez kondonow nie lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to postępowanie niezgodne z przepisami wykonawczymi i Warunkami Technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki.

Takie postępowanie to łamanie paragrafów 118, 120 , 133 i 135 WT

Oraz olewanie wytycznych z Załącznika nr 2, pkt 1,5 WT a także norm np PN-B-02412:2000

Poniżej tabela z zał 2 WT dotycząca izolacji rur :

1893163243_IzolacjarurwgWTza2.jpg.2c4bf1638ca390fd0547cd181d1773bb.jpg

Kolega za pewnie robi wszystko wg własnego poglądu a nie przepisów, więc witamy na forum nowy umysł - otwarty i jasny.

Ale w pełni "estetyczny"

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiales oczywiście chodzi mi o rury te w kotlowni a nie w ścianach i podłogach w podłogach układam w drugiej warstwie styropianu a w ścianach ostatnio daje nawet w otulinie kauczukowej 13mm.

A tu nawet jakbym chciał coś docieplić to nie było jak i co.

20210211_174257.jpg

Edytowane przez romano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać - piszesz głupoty, nie znasz przepisów ani norm obowiązujących w branży.

Ale własnie dzięki takim "Januszom i Jasiom " istnieje to i inne podobne mu fora, a ludzie hydraulika traktują jako zło konieczne.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto komu wciska kit chyba mi ktoś jakimiś bzdurnymi przepisami a takich przepisów bzdurnych jest mnóstwo ale trzeba mieć rozum i umieć je interpretować autor ma raczej domek a nie jakiś budynek użyteczności publicznej.

I wcale nie ma obowiązku zakładać otuliny w kotlowni na rury centralnego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kituj dalej

Ja za szklarzami nie prowadzę dyskusji, bo i po co - doprowadzają mnie od swojego poziomu i pokonają doświadczeniem we wciskaniu kitu.

A możesz podać jakąś podstawę prawną tego, że nie ma obowiązku izolacji rur w kotłowni.

Jak to tylko twoje kitowanie to sobie daruj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, romano78 napisał:

kondony których on też niechce bo gość jest kumaty i wie że to ciepło z tych rur i tak mu w domu zostanie

Kotłownia jest pomieszczeniem użytkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 14:55, sambor napisał:

No widzisz można

Między kotłem z sprzęgłem odcinek Cu28 powinien być krótki i dobrze  zaizolowany - nim leci woda z kotła do mieszania na zaworach 3-D, 

Za sprzęgłem do podłączenia pierwszego mieszacza powinna być rura Cu35 , dalej Cu28.

Pamiętaj o zaw zwrotnych na powrotach obiegów - zaznaczałem ich położenie w poście nr 26

Wszystkie rury dobrze ociepl, inaczej nie otrzymasz wymaganych tem na obiegach podłogi.

Ostatnie pytanie, W starej instalacji mam separator powietrza Flamco 1", gdzie go umieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.