Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łapanie kretów


maniek83

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z kretami, skopały mi działkę nie gorzej niż dziki, jednego odłowiłem na słoik ale ze dwa jeszcze co najmniej zostały. Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby złapać kreta na żywca?

Zrobiłem takie pułapki z rurki PCV z zapadkami ale coś nie chcą wchodzić, zakopują wejście/wyjście i robią obejście obok pułapki. Jak dotąd najskuteczniejsza pułapka to słoik zakopany pod kanałem, kret patrolując kanały wpada do słoika i nie może sie wydostać, wyjmujemy potem całość i do lasu.

Na razie ze względu na mrozy nastąpiło zawieszenie broni i kruchy pokój, kret nie kopie ja nie zakładam pułapek ale wiosna się zbliża. Sposób na słoik działa ale zajmuje to kilka dni może jest coś skuteczniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dałem spokój, ,koszę rozdrabniaczem i wszystkie kopcę są wyrównane do opowiedniego poziomu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się zaśmiałem na głos .

Zastanawiam się czy zamiast przekopywać ogródek pod warzywa nie skorzystać z tego sposobu haha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego efektu tez się nie spodziewałem ?

slyszalem o naturalnych sposobach czyli koty, nie naturalne to petardach, zagęszczarkach, odstraszaczach ultrasonicznych ale benzyna no, no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna skuteczna metoda to spaliny, najlepiej z jakiegoś starego motocykla. Wąż na rurę i do nory, kilka przegazówek i wszystko.  Właściwie już tylko do tego używam Junaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Rozwalił mnie ten film aż się popłakałem ze śmiechu ?

Pierwsze co zrobił gość to za róg i patrzy czy ktoś nie widział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna wyparowała, pewnie cug był to sie fajnie rozeszło po korytarzach no i gość podpalił hehe

Ciekawe co na to żona.

Ja wykurzałem zawsze krety motorynką ale jaka była skuteczność tego to nie wiem bo zaraz zaczynał ryć kolejny, w mojej okolicy dużo kretów. Na miejscu tego co złapałem miesiąc temu to już widzę, że chyba nowy jest na tych korytarzach bo kolejne kopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek83  tanim i skutecznym sposobem jest wbicie kilu prętów 6-8 mm na głębokość ok 40cm i na końcu pręta wsadzenie butelki po wodzie mineralnej. Wiatr porusza butelkę która cały czas stuka o pręt co przenosi te stuki/drgania pod ziemię. Kret wynosi się sam w inną lokalizację bardziej bezpieczniejszą i cichą - krety mają bardzo dobry słuch i to trzeba wykorzystać ( u mnie działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy pięć psów. Żaden kret się nie uchowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To psy ryją zamiast kretów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.