Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy kocioł - instalacja "łapie" powietrze


eustachy

Rekomendowane odpowiedzi

Kocioł Junkers Cerapur Smart 14-5C. Instalator uruchomił kocioł w listopadzie. Wszystko byłoby ok, ale zauważyłem, że instalacja "łapie" powietrze. Raz na kilka dni muszę odpowietrzać grzejniki. A tego powietrza jest tam sporo. Ciśnienie w instalacji rośnie systematycznie do około 1,5-1,7 przez kilka dni. Po odpowietrzeniu grzejników spada do 1,2-1,3. Taka była wartość początkowa. No i pytanie co jest grane, coś z pompką w kotle czy może jakiś odpowietrznik jest w kotle i on jest otwarty/zamknięty a powinien być w innym stanie? Bo to chyba nie jest normalna sytuacja? Dodam, że zeszły rok przepalałem węglem bo mam też śmieciucha podłączonego przez wymiennik i nie było takich cudów. Stawiam więc na kocioł gazowy, musi się dostawać jakieś "lewe" powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa w kotle jest na powrocie. Czy przypadkiem na tej rurze przed kotłem nie ma odpowietrznika automatycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki miedziane mam tylko w kotłowni. Od rozdzielacza do grzejników już są z tworzywa. Tak, grzejniki aluminiowe.

Cytat

Pompa w kotle jest na powrocie. Czy przypadkiem na tej rurze przed kotłem nie ma odpowietrznika automatycznego?

A tu nie bardzo wiem o co chodzi. Tzn. fabrycznie w tym kotle Junkers Cerapur 14-5C jest na powrocie? Pozostałe pompki są tylko po stronie obiegu otwartego, przy kotle węglowym, ale ten obieg jest wyłączony więc nie bierze udziału. Jeżeli chodzi o sam kocioł to w instrukcji znalazłem, że jest tam jakiś odpowietrznik automatyczny. Ale to jest pod pokrywą kotła, to chyba powinno być wszystko ok skoro spec był i uruchamiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eustachy napisał:

Rurki miedziane mam tylko w kotłowni. Od rozdzielacza do grzejników już są z tworzywa. Tak, grzejniki aluminiowe.

Wlej  Fernox Protector F1 do instalacji i Twój problem zniknie. Problem miałem identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za szybko. Tu zachodzi zjawisko korozji galwanicznej, która powstaje w instalacji CO, ponieważ są zastosowane dwa różne metale o różnych potencjałach elektrycznych, a w jej wyniku wytrąca się  wodór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem zapowietrzania w nowej instalacji, grzejniki Alu z miedzią i stal czarna. Pomogło właśnie wlanie środka antykorozyjnego, ja kupiłem nokson ze znanego portalu aukcyjnego i problem znikł.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.