Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wygląda Twój kocioł ? http://czysteogrzewanie.pl/kociol/ranking-kotlow-weglowych/dakon-dor-old/

Zobacz na rozwiązanie MPM z pelletem // Byś musiał wywalić cały dół, poprzerabiać. Niestety technicznie więcej Ci nie pomogę. Dopytaj w temacie Kipi czy da radę ten Twój przerobić. Chyba że masz dobrego spawacza który sie tego podejmie.87d10d47ba647fad5ade22f01ba8c617.jpg

Myslę, że ten Twój DS będzie super z palnikiem bo ma pionowy wymiennik. Tylko dobrze to zrobić tak jak na powyższym schemacie.

Edytowane przez Ksieciunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy jeśli do peca jest podłączony zawór trójdrożny tak jak na rysunku. Jak zastosuje automatykę zaworu to czy po np. pełnym załadunku pieca temp. pieca 65 zawór otwarty na 30%, dom się nagrzał i siłownik zaworu przestawił zawór na np. 10% otwarcia. Czy piec będzie w miarę stabilny czy ciężko mu będzie dostosowac do zmian?

9758439500_1440102691.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Czy wszystkie Wasze Dakony skończyły już swój żywot na złomowisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juž 4 lata temu.Dlugi žywot požyl kociolek,no teraz o niebo liepiej.Dobro,že nie kupilem ponownie ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Chodzi o kocioł DAKON DOR 20.

Czy ktoś może wie, czy jest na tym piecu podana data produkcji ?

Na tabliczce znamionowej są tylko dane ogólne i numer seryjny: 3820-009-320892-7742110606.

Może z niego da się odczytać datę produkcji ?

Piszę oczywiście w związku z ustawą antysmogową w województwie śląskim, bo zbliża się koniec używania takich kotłów uzależniony od ich daty produkcji.

W instrukcji i rachunku mam tylko napisane, że kocioł 320892 ma datę sprzedaży importera 21.09.2010

Porównując tę datę z datą ustawy antysmogowej z dnia 01.09.2017 wychodzi, że miał on niecałe 8 lat, więc mam czas do 2023 roku na wymianę.

Liczę że nie stał dłużej niż dwa lata na jakiejś hali, więc najlepiej było by wiedzieć dokładny rok produkcji ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rok produkcji 2009. Mówi o tym druga sekcja numeru seryjnego. Potwierdzone w czeskim Dakonie mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, ale już też dzisiaj dostałem odpowiedź z Dakona.

Kocioł jest z września 2010 (nawet jakby był z 2009, to i tak nie robiło by różnicy) - ważne, że wyprodukowany po wrześniu 2007, więc zgodnie z uchwałą antysmogową mogę go jeszcze używać do 2023 roku ?

Cytuję odpowiedź: "přesněji dle kodu 009 se jedná o kotel vyrobený v září 2010 ( 9 / 2010)"

Widocznie maja jakiś swój algorytm, że i miesiąc tam jest podany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Wprowadziłem w błąd. Mój 010 to październik 2010. Pierwsza cyfra to rok, a kolejne dwie miesiąc. Fajnie że jeszcze są osoby, które korzystają z tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mordęga niezła - tylko ja umiem obsługiwać ten kocioł z całej rodziny.

Chociaż mam zapotrzebowanie na ok. 13kW, a mój Dakon ma 20kW i niestety przez te 10 lat nie pomniejszyłem paleniska ( a miałem już nawet szamotki dokupione) to i tak mam sentyment do tego pieca ?

Mam dostawcę, który do Rybnika dowozi mi groszek Piasta, albo Ziemowita (zero spiekalności) w dobrej cenie, więc rzadko się zasyp zawiesza.

Później chyba wybiorę gaz, bo ociepliłem dom dwa lata temu i zapotrzebowanie na opal zmniejszyło się o prawie połowę.

Mój pierwszy i ostatni kocioł zarazem, bo wcześniej w innym domu były piece w każdym pokoju, więc porównania za bardzo nie mam.

Pozdrawiam wszystkich fanatyków dolnego spalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.