Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet gold plus 25 kw przepływ pompy powoduje szum w grzejnikach


Rataj94

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę tego zrozumieć,jak przy niższych temperaturach zasilania może tak wzrastać zużycie i pewnie większość się ze mną zgodzi. A ,że nie daje mi to spokoju,to jeszcze przyszła mi do głowy taka opcja, bardzo słaba (albo wcale) izolacja instalacji (rur w podłogach, ścianach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś pewien, że izolacja na całej instalacji jest poprawna to na chwilę obecną nie mam więcej pomysłów. Jedynie jeszcze termowizja może coś pokazać.

A jeszcze dopytam,jakie są czasy grzania- przerwy przy zasilaniu wysoką temperaturą, oraz czy przy zasilaniu niiską był problem z dogrzaniem domu,czy tylko zużycie wzrosło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś sterownik pokojowy co wyłącza pompę, kocioł po osiągnięciu zadanej temperatury ?Może przy wyższej temp zasilania szybciej osiągnęłaś wymagana temperaturę i Ew sterownik wyłączył kocioł, kocioł pracował mniej i wziął mniej gazu, bo jak nie pracuje gazu nie bierze, cudów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5 m3 na dobę jest moim zdaniem normalnym realnym zużyciem nie wiem czy dużo  więcej ugrasz przy grzejnikach, najlepiej zrób sterowanie pogodowe i dobierz krzywą grzewczą tak by niezależnie od warunków pogodowych mieć tą samą temperaturę w domu, bez latania do kotła i zmieniania temperatura zasilania.

Zawsze możesz dołożyć kozę albo kominek, tak jak większość osób z forum na m i tematu ile gazu i potem chwalić się ze za ogrzanie domu gazem 200m2 płacą rocznie pińset zł a dogrzewają dom kozą rzekomo tylko w Walentynki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz odczytuje i to samo 7m3 na dzień. 

Napisałem tu bo chciałem się dowiedzieć czy, jak zmniejszę temperature na kotle z 60 na np 48 będzie jakiś znaczy spadek zużycia gazu, ale z tego co widzę to Każdy ma inaczej, jedni piszą że mają 45 stopni a mają podłogówkę a ja mam grzejniki aluminiowe i chciałem żeby coś ludzie doradzili bo pierwszy raz mam kocioł gazowy i chciałem się dowiedzieć co i jak robic. Z tego co widzę to moja wizja u mnie w domu jest najbardziej ekonomiczna, jak spadlem z temperatura na 45 to spałanie było 17m3, 10m3 więcej niż teraz a mam 60 stopni ustawione na grzejniki. 

A Tobie kiedy piec dogrzewa? 

Jak temperatura o ile stopni spadnie i czy masz grzejniki czy podłogówkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termety na mocy minimalnej spalają około 5l/minute  w ciągłej pracy palnika to byłoby około 7m3gazu na dobe  jakim cudem wpada na 15? Twoje grzejniki są co najmniej o połowe za małe dla temperatury 45C, ale skoro masz aluminiowe to masz jeszcze to szczęście że możesz je poszerzyć wtedy 45 stopni ma sens i da oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe ale dla 100W na 1m kwadratowy czyli temp 75. Jak ustawisz go na 45 to ten sam grzejnik odda ci może 300W zamiast 1000. Pomimo ocieplenia wątpię żebyś miał zapotrzebowanie 20-30W/m2 , to już budynek pasywny prawie;) prędzej gdzieś 60-80W/m2.  Na chłopski rozum , kocioł spalając 15m zamiast 7 wyprodukował 2x tyle ciepła ale ... nie miał go jak przekazać na budynek. Te grzejniki są za mała dla 45stopni, 55 może ewentualnie da rade jeszcze. Jak było ustawione na 45 to pracował ciągle spokojnie na mocy minimalnej  czy włączał sie i wyłaczał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lolekx86 napisał:

Na chłopski rozum , kocioł spalając 15m zamiast 7 wyprodukował 2x tyle ciepła ale ... nie miał go jak przekazać na budynek.

To ja się pytam gdzie się podziała ta energia?

Mój mały rozumek tego nie pojmuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już policzono ze ten kocioł bierze 7m3/24h na mocy minimalnej zakładając ciągłą pracę palnika, to zostaw tak jak miałeś, mocy minimalnej kotła i tak nie zmniejszysz, możesz się bawić i sprawdzać różne harmonogramy grzania ale kocił suma sumraum weźmie tyle samo gazu albo i więcej jak mocno wychłodzisz dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odczyt przy 24h temperatury 50 stopni i zużycie jest to samo. 

Wychodzi na to, że zmniejszenie temperatury i bardziej ekonomiczne zużycia gazu jest na ogrzewanie podłogowe a nie na centralne standardowe. 

Plus taki, że kolega pomógł mi zniwelować znacznie szum w grzejnikach poprzez zmniejszenie wydajności pompy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.