Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet gold plus 25 kw przepływ pompy powoduje szum w grzejnikach


Rataj94

Rekomendowane odpowiedzi

Za grudzień mam 500m3 ,praca ciągła kotła ,CWU i gotowanie

Jak czujnik jest to dlaczego nie podłączysz, zawsze można go wyłączyć w menu. Zrób jak proponuję, porób testy i się przekonasz. Tylko taki test wymaga czasu,min tydzień,a nie jak niektórzy testują przez 5 minut i twierdzą że kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mrozy ok 12m3, no ale u mnie były konkretne mrozy ponad -25 stopni, wtedy ustawiłem na 45 stopni na kotle, ja nie mam żadnego regulatora pokojowego ani pogodówki ,na grzejnikach termostaty i to cała regulacja, kocioł chodzi 24/h, komfort jest bo jest zawsze stała temp w domu, ale przymierzam się do zakupu pogodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest i nie znam przyczyny,ale jest to niemożliwe jeżeli wszystkie inne parametry pozostały nie zmienione.

I taki dobowy test nie jest miarodajny, pisałem o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rataj94 napisał:

Zmieniłem parametry z 60 na 45 i zużycie mam ogromne 15m3 z 7.5m3,

Też to trenowałem... Pewnie masz śliczne grzejniczki aluminiowe . Ile sztuk na m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To policz sobie ile one mogą oddać ciepła. na 1m2 potrzeba średnio ~80W  w zależności od ocieplenia domu

Moc żeberka al średnio 100W ale to przy temperaturze zasilania 75*C   czyli masz 11kW na dom  kocioł 25kW....

Jeżeli będziesz te grzejniki zasilał 55*C to moc spada do 5,5kW

Dobrze jeżeli masz miejsce na rozbudowanie grzejników o dodatkowe żeberka

Ja musiałem zdjąć aluminiowe i założyć panelowe obliczone wg fabrycznych tabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat ogrzewam gazem i Nie wiem to robicie ze kocioł bierze Wam 17m3 gazu na dobę albo 500m3 miesięcznie.

U mnie dom 20- letni 270m2, pustak 12cm+pustak 24+styropian 10 poddasze nieużytkowe ocieplone wyłożone wełna, czyli wg najnowszych prawideł praktycznie brak izolacji i w największe mrozy szło 12m3 gazu, standardowe zimowe spalanie to tak 9-10m3, miesięcznie do 300m3, w domu 22 stopnie, łazienki do 25, jest cyrkulacja cwu, kocił 8- letni moc min 4,6kw, są dwa niezależne obiegi rozdzielone sprzęgłem- podłogówka i grzejniki i tez aluminiowe, sterowanie pogodowe.

Nie wiem przy grzejnikach po co komu praca kotła 24h/7 i grzanie jak przy  podlogówce, ja tez próbowałem takiego grzania dla grzejnikow dla krzywej ze przy 0 na dworze szło na zasilanie 38 stopni i nagrzewałem dom do jakiś nieludzkich temperatur, teraz obieg grzejników wyłączam o 22.00 a temperatura w tych pomieszczeniach spada o 0,7-0,6 stopnia do 6.00 rana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywą grzewcza na obieg grzejników mam dobrane tak, ze przy O na dworze na zasilanie zapodaje 45 stopni, a przy minus 20 55 stopni, w pokojach dochodzi do 22,5 stopnia, tam gdzie chce mniej używam głowic, łazienki do 25 stopni, ale tam mam jeszcze podlgówki. Gazu w miesiące zimowe szło tak do 300m3 i zawsze myślałem ze to dużo ale jak tu zacząłem czytać to chyba aktualnie krytykowane tradycyjny styl budowania domów czyli pustak 12 przerwa pustak 24 i coś tam styropianu nie jest taki zły, jestem w trakcie budowania drugiego domu już wg najnowszych prawideł budowlanych, tez ogrzewany będzie gazem ale tym razem wszędzie i tylko ogrzewanie płaszczyznowe i ciekawi mnie jakie będą koszty w porównaniu do starego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrać na tyle niską, ażeby osiągnąć wymaganą temperaturę w pomieszczeniach i by była w tym jakaś ekonomia czyli teoretycznie  to do 55 stopni dla kotłów kondensacyjnych.

Nikt Tobie tego nie powie przez internet, albo robisz to metoda prób i błędów, albo masz projekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej w postach proponował mi zejść z temperatura na 45/50 stopni że będzie mniejsze zużycie, ale jednak u mnie to nie wypaliło na bardziej ekonomiczny efekt i spałanie przez 2 dni miałem 17m3 na dzień, a jak przeszedłem na grzanie na 60 stopni to zeszlo do 7m3 na dzień o 10m3 mniej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.